رژیم غذایی مفید برای درمان بیماری کبد چرب

سلامت کبد به صورت مستقیم با آن چه می خورید در ارتباط است. اگر یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید می توانید سال ها از بیماری کبد چرب در امان بمانید.

0

سلامت کبد به صورت مستقیم با آن چه می خورید در ارتباط است. اگر یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید می توانید سال ها از بیماری کبد چرب در امان بمانید.

در صورتی که با مشکل کبدی مواجه هستید نیز می توانید با تغییر سبک زندگی و استفاده از رژیم غذایی سالم به بهبود وضعیت کبد خود کمک کنید.

رژیم غذایی مفید برای کبد چرب:

سبزیجات خام

 محصولات طبیعی موجود در سبزیجات و نیز میوه‌ ها می‌تواند برای درمان کبد چرب موثر باشد. به همین خاطر اضافه کردن سبزیجات به رژیم غذایی روزانه بسیار مفید است.

یکی از ساده ترین روش‌ ها نوشیدن آب سبزیجات است. زمانی که عملکرد کبد با اختلال مواجه شده است نوشیدن آب سبزیجات می‌تواند هضم آن را ساده تر کند و جذب مواد را راحت تر نماید. سبزیجاتی که برای سم زدایی از بدن مفیدند شامل هویج، کلم، کلم پیچ، کاهو، گل کلم، بروکلی، کلم بروکسل،مارچوبه، چغندر و کرفس است.

کبد چربریشه زنجبیل

غذاهایی که فیبر بالایی دارند می‌توانند از سلامت سیستم گوارش پشتیبانی کنند و دفع سموم از بدن را راحت تر نمایند. به عنوان مثال ریشه زنجبیل مزایای زیادی برای سیستم گوارش شما دارد.

شما می‌توانید با جوشاندن برش های زنجبیل در چای سبز یا آب از مزایای آن بهره مند شوید. هم چنین قادر خواهید بود زنجبیل را به سالاد یا اسموتی‌ های خود اضافه کنید.

موز

موز حاوی ۴۷۰ میلی گرم پتاسیم است. مواد مغذی موجود در موز باعث پاک سازی کبد می‌شود و سطح پتاسیم کم در بدن را جبران می‌کند.

هم چنین این میوه خوشمزه به هضم کمک فراوانی خواهد کرد و به خارج شدن سموم و فلزات سنگین از بدن کمک می کند.

کبد چربسیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین به خاطر محتوای پتاسیمی خود برای بدن بسیار مفید است زیرا به پاک سازی کبد کمک می‌کند. یک عدد سیب زمینی شیرین حاوی ۷۰۰ میلی گرم پتاسیم است. این ماده هم چنین سرشار از ویتامین B6، C، D، منیزیم و آهن است.

سیب زمینی شیرین را می‌توان به راحتی خورد زیرا به صورت طبیعی شیرین است و قند موجود در آن به آرامی وارد جریان خون می‌شود.

ریشه گل قاصدک

ویتامین‌ ها و مواد مغذی موجود در قاصدک به پاک سازی کبد کمک می‌کند و باعث می‌شود این اندام به درستی کار کند.قاصدک با حفظ جریان مناسب صفرا، به سیستم گوارش نیز کمک می‌کند.

این گیاه به صورت طبیعی ادرار آور است و به کبد کمک می‌کند به سرعت سموم را از بدن دفع کند.چای قاصدک یا ساقه آن سرشار از ویتامین C است و همین امر به جذب ویتامین‌ ها، کاهش التهاب و پیشگیری از توسعه بیماری‌ ها کمک می کند.

کبد چربخار مریم

خار مریم که با نام خار شیری نیز شناخته شده است می‌تواند یک سم زدای قوی برای کبد باشد. این گیاه به سلول‌ های کبد کمک می‌کند در حال دفع سموم از بدن خود را بازسازی کنند.

این گیاه می‌تواند به طور طبیعی اثرات مضر مصرف الکل ، آفت کش در مواد غذایی، فلزات سنگین در منبع آب، آلودگی موجود در هوا و حتی سموم را برعکس کند. طبق مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۰، خار شیری برای درمان بیماری کبد چرب الکلی، هپاتیت ویروسی مزمن و حاد و بیماری کبدی ایجاد شده به خاطر سموم مفید است.

جگر

جگر گاو یا مرغ سرشار از ویتامین و مواد مغذی است. این ماده با ویتامین‌های A و B، اسید فولیک، آهن، مس، روی و کروم غنی است. در حقیقت جگر یکی از غذاهای سرشار از مواد مغذی است که می‌توان به خوبی از آن استفاده کرد. اگر دوست ندارید از جگر حیوانی استفاده کنید، می‌توانید از مکمل‌ هایی استفاده کنید که برای این کار تهیه شده اند.

کبد چربنوشیدنی مخصوص درمان کبد چرب

آب سبزیجات و دستورهای سم زدا بهترین روش برای پاک سازی کبد و کاهش التهاب هستند. ۲۳ مورد از فلزات محیطی که با نام فلزات سنگین شناخته شده اند می‌توانند به کبد آسیب بزنند. با دفع چنین سمومی از بدن، می‌توانید به اندام های خود اجازه بدهید به طور مناسب کار کنند و خود را بهبود ببخشند.

دستور زیر می‌تواند در این کار به شما کمک کند.

مواد لازم:
یک عدد چغندر( اندازه متوسط)
۶ ساقه کرفس
یک پیمانه گشنیز تازه
نصف لیموی تازه
کمی زنجبیل
طرز تهیه:
تمامی مواد را در مخلوط کن بریزید. آن را به آرامی هم بزنید و سپس میل کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.