درمان کم خونی با مصرف جوانه شبدر (آلفا آلفا)

خواص درمانی جوانه شبدر (آلفا آلفا) یا به زبان ساده همان یونجه در نوع خود بی نظیر بوده و شاید بتوان در مکمل های غذایی گران قیمت این خواص درمانی را یافت.

0

این بار می خواهیم گیاه و جوانه گیاهی را به شما معرفی کنیم که به ندرت اشخاص به آن توجه نشان داده اند. بی تردید این گیاه یکی از اعجاز طبیعت در معالجه کم خونی و پلاکت پایین می باشد، البته باید این نکته را هم یادآوری کنیم که خواص درمانی جوانه شبدر (آلفا آلفا) یا به زبان ساده همان یونجه در نوع خود بی نظیر بوده و شاید بتوان در مکمل های غذایی گران قیمت این خواص درمانی را یافت.

گیاه شبدر که در گذشته یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی در طب سنتی بوده و امروزه نیز جایگاهی به مراتب والاتر از گذشته را کسب کرده و هم چنان پیشتاز میدان رقابت در مقابل مکمل های غذایی مصنوعی و غیر طبیعی است که برای درمان کم خونی مورد استفاده قرار می گیرند.

بعضی تا قبل از خواندن این مطلب حتی با شنیدن اسم یونجه هم دچار ناراحتی می شدند چه برسد این که آن را به صورت خوراکی استفاده کنند. در ادامه مطلب به طرز تهیه ، خواص درمانی و شیوه مصرف جوانه شبدر اشاره خواهیم کرد.

جوانه شبدرخواص درمانی شبدر (آلفا آلفا):

بهترین در درمان کم خونی و پلاکت پایین

تصفیه کننده ی خون و تنظیم فعالیت های کبدی

درمان گرگرفتگی و بدخلقی ناشی از علائم یائسگی

حاوی مقادیر بسیار کمی کالری و ویتامین‌ های A ، C ، تیامین، ریبوفلاوین و نیاسین

آرام بخش اعصاب

مفید در درمان افسردگی

آنتی اکسیدان قوی(ضد سرطان)

مفید در مانع شدن از بروز چین و چروک زودرس در پوست

پیشگیری از پوکی استخوان و بیماری های قلبی

جوانه شبدرطرز تهیه جوانه شبدر:

برای تهیه جوانه شبدر ابتدا ۱۰۰ تا ۲۵۰ گرم دانه شبدر را پاک سازی و شست و شو کرده در ظرف آبی خیس کرده و در جای خنک و دور از نور زیاد گذاشته و روزانه یک تا دو بار آب آن را عوض کنید ، پس از حدود دو روز خیس بودن آن ها را داخل آبکش ریخته و دستمالی مرطوب روی آن ها قرار دهید و سطح دستمال را مرطوب نگاه دارید و این عمل را تا تا زمانی که جوانه سر از پوسته دانه بیرون بزند ادامه دهید.

اگر مراقبت های لازم را انجام دهید ظرف ۳ الی ۵ روز با توجه به نوع دانه جوانه ها آماده می گردد بعد از این که جوانه آماده شد در یک ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید .

روش مصرف:

روش اول : یکی از روش های استفاده به این صورت است که می توانید جوانه تازه را هر وعده یک قاشق مرباخوری بعد از این که خوب جویده شد میل کنید.

روش دوم : هر زمان سالاد تهیه میکنید مقداری از آن را به سالاد اضافه و نوش جان کنید

روش سوم : جوانه شبدر را پس از خشک کردن آسیاب کنید واز آن به همراه سبزیجات و سایر جوانه ها سوپ جوانه تهیه کنید که فوق العاده پر خاصیت می باشد .

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.