خواص اقاقیا و مزایای آن برای سلامتی

خواص اقاقیا بی شمار است و قرن‌ها در داروها، آشپزی و وسایل چوبی به کار رفته است.اقاقیا در تمدن‌هایی مانند مصر و قبایل بومی استرالیایی،تاریخچه‌ ای طولانی دارد.

0

خواص اقاقیا بی شمار است و قرن‌ها در داروها، آشپزی و وسایل چوبی به کار رفته است.اقاقیا در تمدن‌هایی مانند مصر و قبایل بومی استرالیایی،تاریخچه‌ ای طولانی دارد. این پادشاهی‌ ها و قبایل به شکل‌ های مختلف – از تهیه دسر گرفته تا درمان هموروئید– از اقاقیا استفاده می‌کرده‌اند.

نخستین گونه اقاقیا که کشف شد توسط دانشمند سوئدی، کارل لینائوس در ۱۷۰۰، آکاسیا نیلوتیکا نام گرفت و پس از آن، حدود ۱۰۰ گونه دیگر به رده آکاسیا (اقاقیا) اضافه شد. در این مقاله نکات حیرت آوری از خواص اقاقیا برای شما بیان می کنیم و ۷ خاصیت درمانی گیاه اقاقیا برای سلامتی را می گوییم.

اقاقیا هم به صورت پودر و هم به طور کامل در فروشگاه‌ ها یافت می‌شود. نام آکاسیا (اقاقیا) به رده‌ ای از گیاهان اشاره می‌کند که انواع مختلفی از گیاه مانند درختان و بوته‌ ها را در بر می‌گیرد. اقاقیا کاربرد بسیاری دارد. اقاقیایی که می‌خرید به یکی از این گونه‌ ها تعلق دارد. بیشتر مواقع، اقاقیای به کار رفته در غذا یا دارو، اقاقیای senegal (L.) Willd است. این نوع اقاقیا به شکل صمغ است و روی پاکت‌ آن، عبارت «صمغ اقاقیا» نوشته شده است.

مهم ترین خواص اقاقیا :

۱. تسکین درد و کاهش تحریک

صمغ اقاقیا به طور طبیعی بافتی چسبنده دارد. این صمغ معمولا برای کاهش تحریک و التهاب به کار می‌رود و برای تسکین ناراحتی معده و گلو مفید است.

خواص اقاقیا۲: کمک به درمان زخم‌ ها

خواص اقاقیا به عنوان یک درمان موضعی برای زخم‌ ها از اهمیت زیادی برخوردار است. پزشکان، دانشمندان و محققان معتقدند که این تاثیر می‌تواند به دلیل برخی ترکیبات آن مانند آلکالوئیدها، گلیکوزیدها و فلاونوئیدها باشد. در یک مطالعه، گونه‌ای از اقاقیا به نام اقاقیای caesia بر روی موش‌ ها و به عنوان درمان موضعی زخم‌ ها مورد آزمایش قرار گرفت. این ماده در مقایسه با درمان‌ های استاندارد، سریع‌ تر نتیجه دارد.

۳. افزایش سلامت دهان

عصاره گونه‌ ای مانند اقاقیای کاتکو در تولید محصولات مربوط به دندان مانند دهان‌ شویه‌ ها به کار می‌رود تا از التهاب لثه جلوگیری کند. پودر اقاقیا در ساخت نوعی خمیر دندان به کار می‌رود که دندان‌ ها را تمیز می‌کند اما آسیبی به سطح دندان نمی‌ زند. یک مطالعه قدیمی که در ۱۹۹۹ انجام شد نشان داد که این پودر دندان، بیش از دو سوم جرم دندان و در برخی موارد حتی ۱۰۰ درصد آن ها را پاک می‌کند.

۴: منبع خوبی از فیبر

اقاقیا حاوی فیبر رژیمی محلول در آب (WSDF) است که نه تنها برای رژیم غذایی خوب است بلکه به کنترل کلسترول نیز کمک می‌کند. یک مطالعه نشان داد که مصرف روزانه ۱۵ گرم صمغ اقاقیا به شکل مایع به تنظیم غلظت کلسترول پلاسما در خون کمک می‌کند. اگرچه این مطالعه در ۱۹۹۲ چاپ شده است اما جامع‌ ترین مطالعه انجام شده در مورد تاثیر اقاقیا بر خون است.

WSDF به حفظ وزن سالم نیز کمک می‌کند و برای سلامت عمومی دستگاه قلب و عروق مفید است. سازمان غذا و دارو (FDA) تغییراتی را در قوانین تشخیص استفاده مفید از اقاقیا به عنوان منبع خوبی از فیبر در بسیاری از غذاهای معروف مانند غلات صبحانه، آب میوه و ماست، وضع کرد.

خواص اقاقیا۵. کاهش چربی بدن

صمغ اقاقیا توانایی حفظ وزن بدن در طیف سالم را داشته و به کاهش چربی کلی بدن کمک می‌کند. در مطالعه‌ای که بر ۱۲۰ زن انجام شد، ۳۰ زن به مدت شش هفته، روزانه ۳۰ گرم صمغ اقاقیا و ۶۰ زن دیگر دارونمایی حاوی ۱ گرم پکتین دریافت کردند. نتایج نشان داد شاخص توده بدنی زنانی که صمغ اقاقیا دریافت کردند، کاهش یافت. درصد چربی بدن آن ها نیز بیش از ۲ درصد کاهش یافت.

۶: تسکین سرفه و گلودرد

صمغ اقاقیا به کاهش تحریک و التهاب شهرت دارد و بنابراین به تسکین سرفه کمک می‌کند. خواص صمغ اقاقیا باعث شده که این مایع در محلول‌ های درمانی به کار رود که گلو را پوشش داده و در برابر تحریکات از گلو محافظت می‌کند. استفاده از اقاقیا برای سرفه، جلوی گلودرد را می‌گیر و از علائمی مانند گرفتگی صدا جلوگیری می‌کند.

۷. خواص اقاقیا در بند آوردن خونریزی شدید

گیاه اقاقیای greggii که در ایالات متحده و مکزیک یافت می‌شود می‌تواند برای متوقف کردن جریان خون در بریدگی‌ های عمیق زخم‌ ها و بریدگی‌ های سطحی به کار رود. ریختن دمنوش اقاقیا روی بریدگی‌ ها، درمانی موثر است. این ماده برای بند آوردن خونریزی شدید و کشتن باکتری‌ های موجود در بریدگی مفید است.

خواص اقاقیاعوارض اقاقیا:

قبل از مصرف هر گونه اقاقیا با پزشک خود مشورت کنید تا به واکنش حساسیتی یا تداخل دارویی دچار نشوید. اقاقیای senegal با برخی از داروها تداخل دارد. برای مثال، ممکن است از جذب آنتی بیوتیک‌ ها جلوگیری کند.

برخی از انواع اقاقیا حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که می‌توانند باعث ریزش مو، تاثیر بر توانایی دستگاه گوارش در جذب مواد مغذی و جلوگیری از رشد شوند. اقاقیایی که با آن آشنایی ندارید را مصرف نکنید. هم چنین در مورد مصرف اقاقیایی که برای استفاده در غذا فرآوری نشده است با پزشک یا فرد متخصص مشورت کنید.

اقاقیا معمولا در خوراکی‌ های فرآوری شده وجود دارد اما به شکل آسیاب شده، پودر یا کامل نیز در فروشگاه‌ ها یافت می‌شود. مطالعات بالا نشان می‌دهند که مصرف ۱۵ تا ۳۰ گرم اقاقیا در روز بی‌خطر است اما قبل از دادن آن به کودکان و سالمندان با پزشک مشورت کنید. آن ها می‌توانند دوز مورد نظر برای جلوگیری از مشکلات گوارشی یا جذب را مشخص کنند.

مطالعه‌ای که بر موش‌ها انجام شد نشان داد که اقاقیای arabica می‌تواند دیابت را در آینده درمان کند. اما این تحقیق در مراحل اولیه خود بوده و اثر آن به طور کامل اثبات نشده است.

نکته

صمغ اقاقیا در بسیاری از خوراکی‌ ها به کار می‌رود و معمولا برای آشپزی، نوشیدنی‌ها و دیگر مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، قبل از استفاده از اقاقیا به عنوان مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.