کاهش پف و سیاهی زیر چشم خانم ها در دوران بارداری

پف و ورم کردن و سیاهی زیر چشم در بانوان باردار بسیار شایع و کاملا طبیعی است. برنامه غذایی نامناسب، تغییرات هورمونی و... هم می‌توانند آن را تشدید کنند.

0

پف و ورم کردن و سیاهی زیر چشم در بانوان باردار بسیار شایع و کاملا طبیعی است. برنامه غذایی نامناسب، تغییرات هورمونی ناشی از دوران بارداری، استرس و خواب ناکافی هم می‌توانند آن را تشدید کنند. بنابراین، قدم اول این است که سایر عوامل را به حداقل برسانید.

کنترل عوامل زیر می‌تواند به کاهش پف و سیاهی زیر چشم شما کمک شایانی کند:

۱. حداقل روزی ۷-۸ لیوان آب بنوشید

۲. سعی کنید‌ حداقل ۸ ساعت در شبانه‌ روز بخوابید.

۳. استرس‌ های روزانه خود را تا حد امکان کاهش دهید.

۴. از تمرین‌ های ورزشی روزانه غافل نشوید. این تمرین‌ ها با توجه به سن جنین توسط پزشک مربوطه ارائه می‌شوند. حتما از پزشک خود بخواهید شما را راهنمایی کند.

۵. استراحت کوتاهی در‌ میان روز در برنامه خود قرار دهید.

۶. با مشورت با پزشک خود مصرف نمک را در برنامه غذایی‌ تان کاهش دهید.

۷. از ماسک‌ های خانگی و طبیعی برای کاهش پف زیر چشم خود استفاده کنید.

ماسک‌ های خانگی و طبیعی برای کاهش پف و سیاهی زیر چشم:

سیاهی زیر چشممعجزه یخ:

استفاده از کمپرس آب و یخ علاوه بر خاصیت خنک‌ کنندگی پوست، می‌تواند پف و سیاهی زیر چشم شما را کاهش دهد. کافی است مقداری یخ را داخل یک کیسه قرار بدهید و آن را با یک پارچه کتان بپیچید. چشمان خود را بسته و کمپرس را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی چشمان خود قرار دهید.

حواس تان باشد قرار نیست به چشم تان فشار بیاورید. پس وزن آن را طوری تنظیم کنید که احساس آرامش کنید. به علاوه اگر به حدی سرد بود که اذیت شدید، پارچه دور آن را بیشتر کنید.

قاشق‌ های خنک:

اگر استفاده از یخ ساده نیست، می‌توانید ۲ عدد قاشق را در داخل فریزر قرار بدهید و بعد از چند ساعت آن‌ ها را بیرون بیاورید، چشمان خود را بندید و یک دستمال تمیز روی آن‌ ها قرار دهید. قاشق‌ های سرد را روی دستمال قرار دهید. می‌توانید از هر قاشق تا ۱۰ دقیقه و با بیشتر بسته به دمای محیط اطراف استفاده کنید.

سیاهی زیر چشمسیب زمینی:

یک سیب زمینی تازه را کاملا بشویید و پوست بکنید. بعد آن را برای ۱ تا ۲ ساعت در یخچال بگذارید. سپس آن را نصف کنید و برای مدت زمان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی چشمان بسته خود قرار دهید.

خیار:

یک خیار را کاملا بشویید و داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. بعد از سی دقیقه آن را تکه تکه کرده و بر روی چشمان بسته خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که پف زیر چشم مانند ورم کردن دست‌ ها و پا‌ها در طول بارداری امری کاملا طبیعی است. اما با به کارگیری راه کارهای مطرح‌ شده و استفاده از ماسک‌ های بالا به صورت روزانه، می‌توانید آن را کاهش دهید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.