ترکیب ماست با این مواد غذایی ممنوع است.

برخی از مواد غذایی هستند که ترکیب آنها با ماست سبب تغییراتی میشود که خوشایند نیست و باید از اضافه کردن چنین موادی که ترکیب ماست را به هم می‌زنند، جلوگیری کرد.

0

برخی از مواد غذایی هستند که ترکیب آن‌ ها با ماست سبب تغییراتی می‌شود که خوشایند نیست و باید از اضافه کردن چنین موادی که ترکیب ماست را به هم می‌زنند، جلوگیری کرد.

برخی افراد ماست‌ های طعم‌ دار و ترکیب ماست و میوه را می‌پسندند و مصرف می‌کنند. اما گاهی اوقات اضافه کردن برخی مواد به ماست علاوه بر این که طعم مطلوب ماست را تغییر می‌دهد، فواید آن را کاهش می‌دهد و کالری آن را زیاد می‌کند.

برخی از موادی که بسیاری از افراد برای خوش‌طعم کردن ماست به آن اضافه می‌کنند حاوی قند است و با آن که حجم کمی دارد اما پر کالری و انرژی‌ زا است. در اینجا به مواد غذایی اشاره می کنیم که نباید هرگز آن‌ ها را با ماست ترکیب کرد.

این مواد را به ماست اضافه نکنید:

۱-عسل

عسل شیرین است و اضافه کردن آن به ماست علاوه بر آن که ماست را شیرین می‌کند و کالری آن را بالا می‌برد، باعث می‌شود که شما بیشتر ماست بخورید و پرخوری کنید.

ترکیب ماست۲-میوه‌های خشک‌ شده

با آن که حجم و ظاهر میوه‌ های خشک‌ شده گول‌ زننده و کوچک است اما آن‌ ها حاوی قند و کالری بالایی هستند و با خوردن کمی از آن‌ ها فرد انرژی زیادی بدست می‌آورد و اضافه کردن آن‌ ها به ماست منجر به تجمع کالری و انرژی در بدن می‌شود که در نهایت منجر به چاقی و برخی بیماری‌ های دیگر می‌شود. در این مورد، میوه‌ های تازه نسبت به میوه‌ های خشک‌ شده بیشتر توصیه می‌شوند.

۳-مغزها و آجیل‌ ها

مغر‌ها خود به تنهایی غذایی کامل به شمار می‌آیند که انرژی و کالری زیادی را وارد بدن می‌کند اما هنگامی که آن‌ ها را به ماست اضافه می‌کنید، بدون آن که متوجه شوید حجم بسیار بالایی انرژی و کالری وارد بدن خود می‌کنید که سوخت و ساز بدن شما را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

ترکیب ماست۴-نارگیل رنده‌ شده

نارگیل خود حاوی قند است و اضافه کردن آن به ماست شاید طعم خوبی بدست دهد اما موجب پرخوری و اضافه وزن شما می‌شود.

۵-تخم کتان

تخم کتان حاوی فیبر و پروتئین است و مصرف زیاد آن باعث می‌شود بدن نتواند آن را به خوبی هضم کند و بیشتر مواد مفید موجود در آن بدون این که به بدن جذب شود دفع شود. برخی افراد به این علت که دانه‌ های تخم کتان ریز است، مقادیر زیادی از آن را به ماست اضافه می‌کنند که نادرست است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.