خواص پوست موز و تاثیر آن در کاهش وزن و بهبود خلق و خو

موز یکی از میوه های بسیار خوشمزه است که دارای فواید درمانی بسیاری می باشد و علاوه بر خود میوه ی موز، خواص پوست موز هم بی نظیر است.

0

موز یکی از میوه های بسیار خوشمزه است که دارای فواید درمانی بسیاری می باشد و علاوه بر خود میوه ی موز، خواص پوست موز هم بی نظیر است. با مصرف پوست موز می توانید خلق و خو خود را بهبود بخشید و همین طور مصرف پوست موز باعث کاهش وزن می شود.

پوست موز یکی از قسمت های مغذی میوه موز است که دور ریخته می شود، اما در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که متوجه خواص پوست موز می شوید و از امروز به بعد سعی خواهید کرد پوست موز را هم بخورید.

خواص پوست موز چیست؟

اگر به اسموتی میوه ها و سبزی ها علاقه دارید، سعی کنید همیشه از موز در اسموتی خود استفاده کنید. در اینجا به یک واقعیت جالب اشاره می کنیم: پوست موز حتی از خود موز مقوی تر است. اگر مخلوط کن با قدرت بالا دارید، می توانید با افزودن پوست موز به اسموتی خود نفع بیشتری از این میوه ببرید. فقط کافی است ساقه کوچک انتهای موز را بردارید و تمام موز را داخل مخلوط کن بیندارید. در ادامه به علت استفاده از پوست موز اشاره می کنیم.

خواص پوست موز۱. پوست موز از چشم ها محافظت می کند

پوست موز سرشار از ویتامین A و لوتئین است که به سلامت چشم کمک می کند و تصور می شود از چشم در مقابل آب مروارید و دژنراسیون ماکولا محافظت می کند.

لوتئین: به عنوان یک آنتی‌ اکسیدان در برخی مواد غذایی مثل سبزیجات برگ‌ دار و تیره رنگ مانند کلم برگ و کاهو با برگ‌ های سبز تیره یافت می‌شود.لوتئین در زرده تخم‌ مرغ و ذرت نیز یافت می‌شود. این ماده مفید علاوه بر مقابله با بیماری‌ های مهلکی مثل سرطان و تنگی عروق به پیشگیری از بیماری‌ های چشمی و پوستی نیز کمک می‌کند.

۲. پوست موز به بهبود خلق و خو کمک می کند.

پوست موز حاوی تریپتوفان است. به علاوه پوست موز سرشار از سروتونین می باشد که به بهبود روحیه کمک می کند و سطح سروتونین تنها با رسیده تر شدن موز افزایش پیدا می کند.

تریپتوفان: یکی از بیست و دو اسید آمینه‌ی اصلی یاخته‌ های زنده و از اسیدهای آمینه ضروری در رژیم غذایی انسان است که در موش‌ ها نیز به عنوان یک فاکتور رشد شناسایی شده است. این اسیدآمینه در ساختمان بسیار از پروتئین ها وجود دارد و نیز در ساخت برخی میانجی های عصبی مانند سروتونین مؤثر است

خواص پوست موز۳. پوست موز به قلب شما کمک می کند.

پوست موز سرشار از پتاسیم است که به همراه سدیم به تنظیم سطح مایعات و الکترولیت در بدن کمک می کند، ضربان قلب را تنظیم می کند و از شما در مقابل بیماری های قلبی محافظت می کند.

۴. پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان است.

پوست موز دارای مقدار زیادی فیتوکمیکال مانند پلی فنول و کاروتنوئید – آنتی اکسیدان هایی که به مبارزه علیه سرطان کمک می کنند -است

فیتوکمیکال‌ ها یا مواد شیمیایی گیاهی: یا مواد مؤثر در گیاهان دارویی یا گیامغذی ترکیباتی شیمیایی هستند که به طور طبیعی در گیاهان بوجود می‌آیند و معمولاً اشاره به ترکیباتی دارند که بیشتر اثرات پزشکی دارند تا تغذیه‌ای.

پلی فنول: مواد مغذی هستند که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند و نقش مهمی در جلوگیری از پیشرفت دیابت و سایر بیماری ها ایفا می کنند.

خواص پوست موز۵. پوست موز به کاهش وزن کمک می کند.

پوست موز سرشار از فیبرهای محلول و غیر محلول است که می توانند سرعت هضم را آهسته کنند و باعث بروز احساس سیری شوند که اگر سعی در کاهش وزن دارید به شما کمک می کند. به علاوه تمام این فیبرها به کاهش کلسترول کمک می کنند.

۶.پوست موز را دور نخواهید ریخت.

آخرین مزیت پوست موز که اهمیت زیادی هم دارد این است که پوست موز رد پای کربن را در بدن شما کاهش می دهد. اگر مخلوط کن شما به اندازه کافی قوی نیست می توانید از پوست موز پخته شده استفاده کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.