برای داشتن صورتی زیبا و پوست شفاف چه کارهایی باید انجام دهیم؟

همه ی خانم ها تمايل دارند تا صورتي زيبا و پوست شفاف و خوب داشته ‏باشند. اغلب ما سريع آرايش مي‏ کنيم اما نکات مهم مراقبت از پوست را ناديده مي‏ گيريم.

0

همه ی خانم ها تمایل دارند تا صورتی زیبا و پوست شفاف و خوب داشته ‏باشند. اغلب ما سریع آرایش می‏ کنیم اما نکات مهم مراقبت از پوست را نادیده می‏ گیریم. شما می‏ توانید با پیروی از یک سری نکات ساده، به زیبایی دست پیدا‏ کنید و پوست شفاف داشته باشید.

۱-تغذیه صحیح

برای داشتن پوست سالم، همیشه یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. استفاده مرتب از سبزیجات، میوه‏ های تازه، غلات، ماهی و غذاهایی که شامل  ویتامین های A, B, C E و آنتی ‏اکسیدان  هستند به شما در داشتن پوستی سالم و شفاف کمک می کنند.

مصرف فراوان این ویتامین‏ ها، به جوان‏ شدن، ترمیم، تولید کلاژن، مرطوب شدن و سالم ماندن پوست کمک می‏ کند. تا آن جا که امکانش هست از غذاهای طبیعی استفاده‏ کنید و از غذاهای آماده و فرآوری شده خودداری کنید.

پوست شفاف۲-مراقبت‏های اساسی پوست

مراقبت اساسی‏ و منظم از پوست برای هر خانمی هنگام صبح و شب، الزاما از سه مرحله تشکیل شده ‏است؛ تمیز کردن پوست، مرطوب نگه‏داشتن پوست و استفاده از شیر پاک ‏کن ‏ها. حتی اگر وقت کافی ندارید، تمیز ‏کردن و مرطوب نگه‏ داشتن پوست تان خیلی مهم است.

۳-رژیم مناسب

در رابطه با رژیم ‏های غذایی مرکب و مرتبط با مراقبت پوست، کارهای زیادی می ‏توانید انجام دهید، هم چون لایه‌ برداری پوست بیرونی برای از بین بردن سلول‌ های کهنه و رویش سلول‌ های تازه. این فرآیند می ‏تواند با مالش صورت با دست یا به کاربردن حلال‏ های الکلی ساخته شده از اسیدهای میوه ‏ای انجام گیرد.

ماسک‏ هایی که ویتامین دارند، می‌توانند در از بین بردن چروک صورت، پوسته پوسته شدن پوست ‏های خشک، التهابات پوستی و درمان پوست‏ هایی که بی‏ حال و فرسوده به نظر می ‏آیند موثر‏ باشند. پوست شما نرم ‏تر و صاف‏ تر خواهد ‏شد و احساس خواهید ‏کرد جوان‌تر شده ‏اید.

سرم ‏ها، مواد ترکیبی قوی‌ ای هستند که در محصولات زیبایی از آن ها استفاده می‏ شود. مواد غلیظی درون این سرم‏ ها قرار داده شده که می‏ تواند به صورت فشرده، سریع‌ تر و عمیق‌ تر به پوست نفوذ کند. سرم ‏ها می‏ توانند برخی از مشکلات پوستی را مثل مشکلات کم ‏آبی پوست و کدر و بی‌حال بودن آن برطرف کنند و باعث به وجود آمدن پوست شفاف و زیبا  شوند.

پوست شفاف۴-ضد آفتاب

گفتن درباره اهمیت کرم ‏های ضد آفتاب نیازی به تکرار ندارد! علت این که کرم ‏های ضد آفتاب مهم هستند، این است که اولین عامل پیری و آسیب پوست به «در معرض نور خورشید قرار گرفتن» مربوط می ‏شود!

حفاظت از پوست در مقابل نور خورشید، مهم‌ ترین مراقبت از پوست است که به طور روزانه باید مورد توجه قرار‏گیرد. در معرض نور خورشید قرار گرفتن، موجب چروک صورت و ایجاد لک های رنگی برجسته می‌شود که به واسطه آسیبی که به غشای میانی پوست وارد می‏شود، به وجود می‏ آیند. آسیب‏ های ناشی از نور خورشید حتی می ‏تواند باعث سرطان‌ های پوستی بشود.

۵-آرایش صحیح

بهترین روش برای بهبود در وضعیت آرایشی شما، استفاده از مواد زیر ساز آرایشی است که می‏ تواند پوست مرطوب شما را هموار و صاف کند. یک پوست مرطوب می ‏تواند چهره شما را به طور واقعی عالی بنمایاند. بسیار مهم است با یک پاک کننده نرم، کار آرایش روی صورت را شروع کنید.

این مهم است که از محصولات خوب و مناسب نوع و رنگ پوست خود استفاده کنید. مراقبت مناسب پوست، از شناختن نوع پوست تان شروع می‏شود. ۵ نوع پوست وجود دارد: خشک، معمولی، چرب، حساس و پوست ترکیبی.

قبل از خرید هر نوع از محصولات آرایشی باید‏ بدانید که دقیقا نوع پوست شما چیست. این به شما کمک خواهد‏ کرد که بهترین محصولات بهداشتی مناسب پوست خود را بخرید. سپس رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید. زیر سازی پوست با رنگ‌ های نامناسب، پوست تان را ناسالم و خسته نشان می‏ دهد. هیچ گاه نباید مواد زیر سازی پوست را به گونه ‏ای استفاده‏ کنید که به نظر برسد ماسک به صورت زده ‏اید.

یک ترکیب مناسب می ‏تواند باعث تقویت پوست تان شود به طوری که به نظر طبیعی برسد. برای این که مشخص شود استفاده از چه درجه رنگی برای زیر سازی پوست تان مناسب است، نخست آن را روی خطوط فک خود آزمایش کنید. رنگ مناسب، آن است که روی پوست ناپدید می‏ شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.