آشنایی با خواص ذرت خوشه‌ ای و فواید آن در طب سنتی

دانه‌ های گیاه ذرت خوشه ای از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که بعد از گندم، برنج، ذرت و جو، ذرت خوشه‌ ای در رتبه پنجمین غلات مهم قرار می‌گیرد.

0

ذرت خوشه‌ ای یکی از مهم‌ ترین اعضای خانواده گندمیان است که نوعی غلات محسوب می‌شود. این گیاه نام‌ های دیگری نیز دارد که از بارزترین آن ها می‌توان به مواردی مانند جاروی رشتی و سورگوم و چائیر اشاره کرد. دانه‌ های گیاه ذرت خوشه ای از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که بعد از گندم، برنج، ذرت و جو، ذرت خوشه‌ ای در رتبه پنجمین غلات مهم قرار می‌گیرد.

این گیاه به بیشتر منطقه‌ های آب و هوایی عادت دارد و به همین دلیل شما می‌توانید این ذرت را در اکثر کشورهای دنیا یافت کنید. در ایران نیز مزرعه‌ های وسیعی از این ذرت در استان‌ هایی مانند سیستان، کرمان، اصفهان، یزد، گیلان، مازندران و بنادر جنوبی وجود دارد. ما در این مقاله شما را به صورت مختصر با مهم‌ ترین خواص ذرت خوشه‌ ای آشنا می‌کنیم.

خواص ذرت خوشه ای:

همان طور که اشاره شد این دانه‌ ها از نظر مواد مغذی، ارزش بسیار بالایی دارند. به همین دلیل است که خواص درمانی زیادی را به این ماده نسبت داده‌اند. تحقیقات زیادی بر روی این ماده انجام شده که نتایج نشان می‌دهد ذرت خوشه‌ ای دارای ویتامین‌ های گسترده‌ ای مانند نیاسین، ریبوفلاوین و تیامین می‌باشد. هم چنین دانشمندان دانشگاه پزشکی هامبورگ آلمان اثبات کرده‌اند که این ذرت یکی از مهم‌ ترین منابع برای دریافت مواد معدنی مختلفی هم چون منیزیم، آهن، مس، کلسیم، فسفر و پتاسیم می‌باشد. شما با مصرف ۱۰۰ گرم از دانه‌ های این گیاه تقریباً نیمی از نیاز روزانه خود به پروتئین و فیبر غذایی را تأمین می‌کنید.

بهبود سلامت دستگاه گوارش

همان طور که می دانید بهترین غذاهایی که می‌توانند به سلامت دستگاه گوارش کمک کنند، غذاهای فیبری می‌باشند. بر اساس آن چه در بالا نیز اشاره شد، ذرت خوشه‌ ای یکی از منابع مهم و سرشار فیبر محسوب می‌شود. شما با مصرف ۱۰۰ گرم از این ذرت می‌توانید ۴۸ درصد از نیاز روزانه خود به فیبر را فراهم کنید. این امر باعث می‌شود تا مواد غذایی به راحتی در دستگاه گوارشی شما حرکت کرده و شما از ابتلا به مشکلاتی مانند گرفتگی، نفخ، یبوست، درد معده، گاز اضافی و اسهال در امان بمانید. علاوه بر این، فیبر در بدن باعث کاهش کلسترول خطرناک (LDL) می‌شود، که به بهبود سلامت قلب کمک کرده و بدن شما را از شرایطی مانند آترواسکلروز، حمله قلبی و سکته مغزی محافظت می‌کند.

ذرت خوشه ایجلوگیری از سرطان

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود مصرف این ذرت را در دستور کار خود قرار دهید، جلوگیری از سرطان است. لایه‌ های سبز این گیاه حاوی آنتی اکسیدان های مهمی هستند که در هیچ ماده دیگری یافت نمی‌شود. این آنتی اکسیدان ها به طور مستقیم به احتمال کاهش انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان مری، به ویژه در مقایسه با افرادی که به طور منظم گندم و ذرت مصرف می‌کنند، متصل شده‌اند.

آنتی اکسیدان ها ترکیبی مفید هستند که باعث خنثی سازی و حذف رادیکال‌ های آزاد در بدن می‌شوند که اغلب سلول‌ های سالم بدن را به سلول‌ های سرطانی تبدیل می‌کنند.

کنترل دیابت

یکی از بیماری‌ های مزمنی که این روزها به شدت در حال رایج شدن می‌باشد، دیابت است. افرادی که به دیابت مبتلا هستند، قادر نیستند سطح قند خونشان را کنترل کنند چرا که بدن شان به ترشح هورمون انسولین مقاوم شده است. دانشمندان دریافته‌اند که دانه‌های ذرت خوشه‌ ای دارای آنزیم‌ هایی هستند که جذب نشاسته توسط بدن را مهار می‌کنند و می‌توانند به تنظیم میزان انسولین و قند خون در بدن کمک کنند. امروزه در بیشتر رژیم‌ های غذایی افراد دیابتی از این ماده استفاده می‌شود.

ذرت خوشه ایبهبود سلامت استخوان‌ ها

اگر به لیست مواد معدنی موجود در ذرت خوشه‌ ای نگاه بیندازید، با کلسیم و منیزیم مواجه می‌شوید که نقش بسیار پر رنگی در حفظ سلامت استخوان‌ ها دارند. این دو مواد معدنی هم چنین به ساختار بافت استخوانی و سرعت بهبود زخم‌ های آسیب دیده کمک می‌کنند.

این موضوع می‌تواند به شما در جلوگیری از ابتلا به مشکلات رایجی مانند پوکی استخوان و آرتریت در کهن سالی کمک کند. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که از هر ۱۰ نفر، ۵ نفر با این بیماری‌ ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

افزایش گردش خون

مس و آهن نیز در این گیاه یافت می‌شود و به شیوه‌ ای مشابه با منیزیم و کلسیم، مس باعث افزایش جذب آهن در بدن می‌شود. این بدان معنی است که احتمال ابتلا به کم خونی کاهش می‌یابد که نام دیگری برای کمبود آهن است.

با اندازه کافی آهن و مس در سیستم شما، رشد سلول‌ های قرمز خون افزایش می‌یابد، در نتیجه افزایش گردش خون، تحریک رشد و ترمیم سلولی و افزایش رشد مو و هم چنین افزایش سطح انرژی در بدن صورت می‌گیرد. با مصرف ۱۰۰ گرم از این ماده می‌توانید بیش از ۵۸ درصد از نیاز روانه خود به مس را فراهم کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.