تغذیه در دوران بارداری و تأثیر آن بر جنین

0

چینی ها سن افراد را از اولین ماه بارداری حساب میکنند و این بهترین روش است که به مادر می فهماند موجود زنده ای در بدن دارد که در حال تغذیه، رشد و نمو است و در موقع تولد ۹ ماهه خواهد بود.

مادر در طول این دوران تکامل احتیاج بیشتری به تغذیه صحیح و محیط مناسب دارد. سلامت کودک در این مدت وابسته به سلامتی مادر بوده و سلامت سالهای بعد زندگی کودک نیز بستگی به این دوره است. در دوران بارداری رژیم غذایی کامل و کافی، سلامت و زیبایی شما را حفظ کرده، رشد و نمو نوزاد را تامین می کند.

 

اهمیت و ارزش غذا

اهمیت و ارزش غذا بستگی به نوع کیفیت آن دارد نه به مقدار کمیت آن لذا باید بیشتر به کیفیت غذاهای خود توجه داشته باشید. یک زن باردار به طور متوسط در یک شبانه روز ۲۵۰۰ کالری انرژی نیاز دارد که باید از طریق غذا آن را حاصل نماید. در اولین ماههای بارداری اغلب میل به غذا کم است و در بعضی موارد حتی به کلی از غذا احساس تنفر نموده و در نتیجه سلامت خود و جنین را به مخاطره می اندازد.

پس از پایان سومین ماه بارداری میل به غذا بیشتر شده و گاهی اوقات نیز به طور غیر عادی افزایش می یابد. لذا زن باردار باید به کمک اراده خود سعی کند در روز به اندازه و از همه نوع غذا مصرف نماید و در رژیم غذایی خود از غذاهای تازه، میوه و سبزیها بیشتر استفاده کند. زیرا غذایی که زن باردار میل میکند بعد از هضم جذب شده، وارد خون می شود و مورد استفاده بدن مادر و جنین قرار می گیرد. بنابراین اگر تغذیه مادر کامل نباشد مواد غذایی لازم برای رشد و نمو جنین تامین نشده و نوزاد، کوچک و کم وزن بدنیا می آید.

اغلب پزشکان معتقدند که نارس بودن نوزاد و نقص های مادرزادی تا حدی ارتباط مستقیم با تغذیه نادرست و کمبود ویتامین در دوران بارداری دارد. برخی از مادران گمان میکنند که در صورت مصرف زیاد غذا، جنین فرزند سالم و زیبا بیش از حد بزرگ شده و در نتیجه زایمان دشواری در پیش خواهند داشت. اما در این مورد باید گفت که حداکثر اندازه ای که جنین رشد خواهد کرد محدود به اندازه رحم خواهد بود و جنین از این اندازه درشت تر نخواهد شد.

 

بارداری

تغذیه در دوران بارداری

به طور کلی باید متذکر شد که اگر تغذیه مادر در دوران بارداری خوب و کافی باشد مادر و نوزاد هر دو سالم و قوی خواهند بود و زایمان نیز راحت انجام خواهد گرفت مگر اینکه اختلالاتی در ناحیه لگن مادر وجود داشته باشد که در این صورت ناچار از عمل سزارین خواهند بود.

در بعضی مناطق مرسوم است به زنان باردار غذاهای مخصوصی دهند که این عمل باید مورد تشویق قرار گیرد زیرا معمولا این غذاها مقوی، مغذی و دارای مواد لازم برای رشد جنین است.

زن باردار برای ساختن بافتها و قسمتهای مختلف جنین مانند استخوان، خون، ماهیچه ها نیاز به غذای اضافی و مخصوص دارد. بنابراین چنانچه زن باردار غذای کافی مصرف نکند نوزادی کم وزن و ضعیف خواهد داشت و بیشتر در معرض خطر سوء تغذیه و مرگ و میر قرار دارند.

بنابراین زن باردار به وضع غذای خود توجه کافی داشته و از رژیم گرفتن بپرهیزد. در صورت مصرف غذای کافی و خوب در دوران بارداری وزن مادر افزایش یافته مقداری چربی مخصوص در زیر پوست ذخیره شده، پستانها نیز بزرگ و آماده تولید شیر خواهند شد. از این رو در صورتی که در دوران بارداری غذای کافی مصرف نکند چربی لازم و کافی ذخیره نشده و در نتیجه شیر کمتری نیز تولید خواهد شد.

 

مادر و بارداری

سخن پایانی

به طور کلی تغذیه نوزاد پس از تولد، به تغذیه مادر قبل از زمان بارداری و هنگام بارداری بستگی دارد. زیرا زمانی که درباره مواد معدنی مورد نیاز کودک بیندیشیم، می بینیم که بیشتر احتیاجات بیولوژیکی مربوط به مراحل اولیه جنین است.

زمانی که سلولها تقسیم میشوند و سلولهای گوناگون برای بخشهای مختلف بدن به وجود می آیند در این دوران باید غذاهای کلسیم دار برای استخوانها و دندانها، غذاهای پروتئین دار برای اندامها و ماهیچه ها، غذاهای آهن دار برای خون سازی، و سایر ویتامین ها برای سلامت عمومی جسم و غذاهایی که کربوهیدرات بالایی دارند برای تولید انرژی مصرف شوند.

زن باردار باید یک رژیم غذایی پرکالری و پر انرژی و در عین حال متنوع داشته باشد و غذا را به دفعات بیشتر ولی با حجم کمتر مصرف کند. انرژی مورد نیاز زن باردار مسلما بیش از دوران قبل از بارداری است و در دوران شیردهی نیز مقدار آن نسبت به دوران بارداری افزایش می یابد. میزان پروتئین مورد نیاز روزانه حدود ۸۰ گرم و میزان لبنیات حدود ۱۰۰ گرم، قرص آهن یک عدد و مقدار آب، میوه و سبزیهای تازه به مقدار کافی باشد.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.