خواص عرق شنبلیله (طبیعت گرم)

شنبلیله سبزی اصلی قورمه سبزی، غذای مطبوع ایرانی است. این گیاه در نواحی مختلف ایران، مصر، هند، الجزیره، ایتالیا و اسپانیا می روید.

0

شنبلیله: برطرف کننده قند خون، ضد لاغری، اشتها آور، جلوگیری از ریزش مو

نحوه استفاده عرق شنبلیله:

بعد از هر غذا نصف استکان

 

نام لاتین Fenugreek

تحقیقات جدید نشان داده است که شنبلیله دارای اسید نیکوتینیک یا نیاسین که ویتامین B3 نیز نامیده می شود، ‌می باشد. این ویتامین عامل جلوگیری کننده از بیماری پلاگرا می باشد و همچنین اثر گشاد کننده عروق را نیز درا است.

یکی از دانشمندان با تحقیقات زیادی که روی شنبیلیه انجام داد دریافت که شنبلیله در رفع سل استخوانی اطفال بسیار موثر است . شنبلیله در طی قرون گذشته در ایران برای بسیاری از بیماریها مصرف میشده است. برای این منظور حتی از دانه شنبلیله استفاده شده است و بیماریها سریعا بهبود پیدا می کند .

شنبلیله چون دارای مواد فسفره ،‌آهن ،‌ازته و یاستازهای مختلف می باشد تقویت کننده لوزالمعده نیز می باشد و بنابراین دستگاه هاضمه را بکار انداخته و لاغری های مفرط را از بین می برد.

شنبلیله بطور کلی شفادهنده بیماریهای روحی و جسمی است و حتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به مرض قند و سل ریوی و استخوانی داد . در قدیم شنبلیله برای مداوای بیماری قند بکار می رفته است دانه شنبلیله با این همه خواص مفید دارای بوی ناپسند است بنابراین برای استفاده از آن میتوان آنرا با مواد معطر مخلوط نمود که بوی بد آن را تا اندازه ای برطرف کنند.

 

شنبلیله

خواص عرق شنبلیله

۱) شنبلیله کاهش دهنده قند خون میباشد کسانی که مبتلا به دیابت می باشند میتوانند روزانه ۳ استکان عرق شنبلیله استفاده کنند.

۲) همچنین چربی خون را نیز کاهش میدهد.

۳) خوردن یک استکان عرق آن باعث استحکام پیازچه مو میشود.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.