گیاهان مفید برای لوزالمعده (پانکراس)

لوزالمعده (پانکراس) کار تولید آنزیم برای گوارش چربی و پروتئین و تولید انسولین برای کنترل سطح قند خون را بر عهده دارد که باعث رساندن مواد غذایی به بدن می شود.

0

اگر چه لوزالمعده (پانکراس) کمتر از بقیه اعضا بدن مورد توجه قرار می گیرد ولی نقش بسیار مهمی در دستگاه گوارش ایفا می کند. لوزالمعده کار تولید آنزیم برای گوارش چربی و پروتئین و تولید انسولین برای کنترل سطح قند خون را بر عهده دارد که باعث رساندن مواد غذایی به بدن می شود. اگر کار خود را بخوبی انجام ندهد، مواد غذایی به بدن نمی‌رسند.

۳ مشکل عمده برای لوزالمعده عبارتند از: دیابت، یا بیماری قند به دلیل ترشح کم انسولین بوجود می‌آید و بزرگترین خطری است که از اختلال‌های لوزالمعده می‌باشد. پانکراتیتیز مزمن که از التهاب لوزالمعده به وجود می‌اید. و آخرین سرطان لوزالمعده که ۵مین سرطان مرگ‌ آور در آمریکا است که میزان مرگ و میر آن ۱۰۰ درصد است.

رژیم غذایی و روش زندگی دو عامل اصلی در سلامت لوزالمعده است. پژوهش‌ ها در باره تاثیر گیاهان بر کار لوزالمعده به کندی به پیش می‌رود ولی نتایج آن امیدوار کننده است. در این مقاله ۱۰ گیاه مفید برای لوزالمعده را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

گیاهان مفید برای لوزالمعده:

دم اسب

دم اسب از جمله گیاهان دارویی است که از قدیم در اروپا و چین بکار می‌ رفته ‌است. درفارسی به آن «دم اسبی»، «دم اسب» و «علف هفت‌بند» نیز می‌گویند.

سلیس موجود در این گیاه باعث درمان نسوج آسیب دیده در اثر بیماری پانکراتیت می‌شود. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مصرف عصاره این گیاه به مدت ۵ هفته می‌تواند در درمان دیابت ناشی از لوزالمعده (پانکراس) موثر باشد.

لورالمعده (پانکراس)مرزنگوش

مرزنگوش در طب سنتی در درمان دیابت بکار گرفته می‌ شده است. در سال ۲۰۰۴ پژوهشگران دانشگاه ماساچوست آمریکا خاصیت ضد دیابت این گیاه را مورد بررسی قرار دادند و متوجه تاثیر آن بر لوزالمععد شدند. این گیاه به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی آن می‌تواند در جلوگیری از دیابت موثر باشد.

هلیله

در سال ۲۰۰۷ دانشمندان موسسه سرطان دانشگاه پیتسبورگ در آمریکا خواص ضد سرطان این گیاه به ویژه در مورد غده‌های لوزالمعده را کشف کردند. این گیاه باعث می‌شود تا غده‌ های سرطانی لوزالمعده به خودی خود نابود شوند. در طول این تحقیق خوردن عصاره این گیاه باعث شد تا دیابت بیماران هم درمان شود و میزان قند خون آن ها کاهش یابد.

گل همیشه بهار

داروشناسان در تحقیق‌ های متعدد متوجه خواص ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد مسمومیت این گیاه شدند. دانشمندان اسپانیایی در سال ۲۰۰۶ اعلام کردند که خوردن عصاره این گیاه می‌تواند در ۷۰ تا۱۰۰ درصد بیماران باعث کاهش غده‌ ها شود.

لوزالمعده (پانکراس)قاصدک

گیاه قاصدک در درمان سرطان لوزالمعده بسیار موثر است. در سال ۲۰۱۲ دانشمندان کانادایی خاصیت جوشانده ریشه قاصدک را کشف کردند. این جوشانده در پاک سازی روده‌ ها و ترمیم بافت‌ های لوزالمعده (پانکراس) هم موثر است.

گل سپاسی

این گیاه کار خود را در بهسازی لوزالمعده به اثبات رسانده است. ریشه این گیاه باعث تحریک پانکراس شده و باعث ترشح بیشتر آنزیم‌ های گوارشی می‌شود.

خوک طلایی

این گیاه که در آستانه انقراض قرار دارد، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و از خواص آن پایین آوردن قند خون و کمک به عمکرد لوزالمعده است.

این گیاه خاصیت ادرار آور، ضد باکتری، ضد عفونی، روان کننده روده، معده و عضلات را دارد و در سلامت روده و لوزالمعده (پانکراس) موثر است.

لوزالمعده (پانکراس)میوه کنار (Cedar Berry)

این گیاه بومی آمریکای جنوبی است. شبیه انگور می‌باشد و خاصیت غذایی دارد و برای سلامتی بدن مفید است. این گیاه کار لوزالمعده را تنظیم می‌کند و سطح قند خون را ثابت نگه می‌دارد.

برگ درخت زیتون

مردم به مرور با خواص درمانی برگ درخت زیتون آشنا می‌شوند. این برگ حاوی مواد موثری است که گردش خون را تنظیم کرده، بدن را سم زدایی می‌کند، رادیکال های آزاد را از بین می‌برد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

این برگ حاوی اوله‌روپین که ضد التهابی است و بر لوز‌المعده (پانکراس) تاثیر گذار می‌باشد. ورم لوزالمعده را برطرف و سلول‌ های آسیب دیده را ترمیم می‌کند و جلوی انتشار سرطان‌ های پستان و لوزالمعده را می‌گیرد.

شیرین بیان

شیرین بیان در درمان بسیاری از ناراحتی‌ های لوزالمعده (پانکراس) مفید است. این گیاه خواص ضد التهابی قوی دارد و درد و ورم ناشی از پانکراتیت را التیام می‌بخشد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.