خواص روغن نراد بالسام و مزایای آن در کاهش درد و جلوگیری از عفونت

نراد بالسام نوعی درخت است که به خانواده سوزن برگیان تعلق دارد. از محصولات مهم این درخت, روغن نراد بالسام است که سرشار از خواص مهم می‌ باشد.

0

نراد بالسام نوعی درخت است که به خانواده سوزن برگیان تعلق دارد. این درخت بیشتر در کشورهای آمریکای شمالی مانند کانادا و ایالات متحده آمریکا یافت می‌ شود. این درخت‌ها معمولاً کوتاه بوده و برگ‌ هایی همیشه سبز دارند. یکی از مهم‌ ترین مزایای استفاده از نراد بالسام ساخت درختان کریسمس می‌ باشد. یکی دیگر از محصولات مهم این درخت, روغن نراد بالسام است که سرشار از خواص مهم می‌ باشد. بومی‌ های آمریکایی برای قرن‌ ها از عصاره این درخت استفاده می‌ کرده‌اند.

خواص روغن نراد بالسام :

روغن نراد بالسام دارای فواید و خواص سرشاری می‌ باشد. این روغن در کشورهای آمریکای شمالی یک داروی بسیاری رایج محسوب می‌ شود که معمولاً در هر خانه‌ای یافت می‌ شود. مهم‌ ترین دلیلی که باعث می‌ شود این روغن بسیار مفید باشد، ترکیبات بی نظیر موجود در آن هستند.

بررسی‌ ها نشان می‌ دهد که شما می‌ توانید در روغن نراد بالسام با موادی مانند تری سیکلن، a-pinene، بورنئول، لیمونن، استات و میرن مواجه شوید. هر کدام از این ترکیبات قادر هستند بر روی بسیاری از بخش‌ های بدن تأثیر بگذارند.

جلوگیری از عفونت

برای قرن‌ ها استفاده از روغن‌ های گیاهی بهترین روش برای مقابله با عفونت به شمار می‌ رفته است. نراد بالسام هم از این قضیه مستثنا نیست و سرشار از خواص ضد عفونی کننده می‌ باشد. این موضوع باعث می‌ شود تا استفاده از آن بر روی زخم‌ ها از عفونت‌ های سپتیکی جلوگیری کند.

در گذشته کوچکترین عفونت باعث ایجاد شدن مشکلات جدی و حتی مرگ می‌ شده است. به جرات می‌ توان گفت که این روغن در طول تاریخ جان میلیون‌ها نفر را نجات داده است. در طول جنگ داخلی آمریکا، هر سرباز یک شیشه از این روغن را همراه خود داشت تا از آن بر روی زخم‌ ها و جراحات خود استفاده کند.

روغن نراد بالسام-هربالیاکاهش درد

یکی دیگر از عواملی که باعث شده این روغن بسیار محبوب باشد، خواصی مانند کاهش درد می‌ باشد. این موضوع ریشه در طبیعت آرامش بخش عصاره نراد بالسام دارد. ماهیت تحریک کننده این روغن می‌تواند خون را به سطح پوست برساند، سموم را از بین ببرد و میزان تسکین و بهبودی را افزایش دهد، بنابراین درد شما از بین می‌ رود و بدن شما در این روند حتی قوی‌ تر می‌ شود. به لطف خواص ضد باکتری این روغن، حتی می‌ توان از آن برای درمان دندان درد نیز استفاده کرد.

سم زدایی بدن

شاید باورش سخت باشد ولی در طول روز حجم زیادی از سموم وارد بدن ما می‌ شوند. این سموم از راه‌ های مختلفی مانند آب و هوای آلوده، استفاده از لوازم آرایشی و یا حتی مصرف مواد غذایی به سیستم ما نفوذ می‌ کنند. بدن عضوهایی دارد که قادر هستند این سموم را از بین برده و اندام‌ ها را تصفیه کنند. مهم‌ترین این اندام‌ها کبد است.

این روغن دارای آنتی اکسیدان‌ هایی است که قادر هستند به بهبود عملکرد کبد کمک کنند. استفاده از این روغن حتی می‌ تواند به درمان بیماری‌ هایی مانند نارسایی کبد و سنگ کلیه کمک کند. علاوه بر این، مشاهدات نشان می‌دهد که این ماده یک دیورتیک (ادرار آور) است.

روغن نراد بالسام-هربالیابهبود عملکرد تنفسی

از جمله شایع‌ ترین خواصی که به مصرف این روغن نسبت می‌ دهند، بهبود عملکرد تنفسی است. این موضوع می‌تواند به درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند برونشیت و سرما خوردگی کمک کند.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که این روغن قادر است که به تخلیه مخاط از غدد تنفسی کمک کرده و با استفاده از خواص ضد عفونی کننده خود، به بهبود شرایط گلو و لوله‌ های برونش منجر شود.

بدین منظور می‌توانید هم از روش بخور استفاده کرده یا این که به راحتی این روغن را به صورت خوراکی مصرف کنید. البته حتما قبل از مصرف با یک متخصص مشورت کنید.

افزایش متابولیسم

عوامل متعدد و فراوانی برای افزایش متابولیسم در بدن وجود دارد. استفاده از این روغن می‌ تواند به صورت یک محرک عمومی عمل کند. این بدان معنی است که ترکیبات موجود در نراد بالسام قادر هستند همه چیز از میزان گوارش تا تپش قلب را افزایش بدهند. افزایش تپش قلب اگر به اندازه کافی باشد، منجر به بهبود خون‌ رسانی می‌ شود.

اندام‌ های بدن مواد مورد نیاز خود را از طریق خون دریافت می‌ کنند و به همین دلیل اگر سرعت گردش خون بیشتر شود، اعضای بدن با سرعت بیشتری فعالیت می‌ کنند و به همین طریق متابولیسم نیز بیشتر می‌ شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.