آشنایی با خواص فلفل سبز

فلفل سبز یکی از چاشنی های محبوبی است که در غذاها و به عنوان تزیین برای دور غذا مورد استفاده قرار می گیرد. خواص فلفل سبز بی شمار و شگفت انگیز است.

0

فلفل سبز یکی از چاشنی های محبوبی است که در غذاها و به عنوان تزیین برای دور غذا مورد استفاده قرار می گیرد. خواص فلفل سبز بی شمار و شگفت انگیز است.

در هر غذایی که فکرش بکنید از انواع و اقسام غذا و سالاد و ساندویچ گرفته تا نان‌ های خانگی و انواع سس سالسا و از همه مهم‌ تر چاشنی ایرانی از جنوب کشور، می‌توانید از فلفل سبز استفاده کنید و از خواص تغذیه‌ای آن بهره بگیرید.

مثل معروف ایرانی فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه ریزه در مورد این فلفل‌های کوچک سبز با پوست کلفت کاملا صدق می‌کند. چون در نگاه اول مثل فلفل دلمه‌ای شیرین به نظر می‌رسند، ولی تندی آن و خواص تغذیه‌ ای آن زبان زد عام و خاص در تمام دنیا است. در این مقاله شما را با خواص سلامتی فلفل سبز بیشتر آشنا می کند.

 ۵ خاصیت فلفل سبز:

ماده اصلی ضد سرطان

اولین خاصیت و البته معروف‌ترین آن خاصیت ضد سرطانی فلفل سبز مکزیکی است.

بر اساس تحقیقات کالج پزشکی چین کاپسایسین bapsaicin موجود در این فلفل می‌تواند از رشد تومورهای سرطانی بخصوص سرطان پستان جلوگیری کند.

تحقیقات متعدد در سراسر دنیا نشان داده است فلفل سبز مکزیکی به طرق مختلف با ژن سلول‌ ها ترکیب شده و مانع از گسترش سلول‌های سرطانی می‌شود.

فلفل سبزکمک به کاهش وزن

اگر برنامه کاهش وزن دارید و قصد دارید تا سلول‌ ها سوخت‌ و ساز بیشتر و چربی سوزی سریع‌ تری داشته باشید حتما از این فلفل استفاده کنید.

ماده اصلی این فلفل یعنی کاپسایسین باعث افزایش دمای اصلی و داخلی بدن شده و درست مثل سونا چربی‌ سوزی می‌کند.

از بین بردن باکتری‌های مضر

کاپسایسین این جا هم به کار می‌آید و قدرت مندانه با باکتری‌ های مضری که وارد بدن شده‌ اند بیشتر از نوع باسیلی می‌جنگد.

تحقیقات نشان داده است علاوه بر باکتری‌ های نوع باسیلی فلفل سبز مکزیکی مانع از رشد باکتری E.coli دستگاه گوارش می‌شود.همین خاصیت باعث شد تا مطالعات متعددی بر روی این فلفل انجام گیرد و محققان به خاصیت ضد استروپتوکوکی آن هم پی ببرند.

به همین دلیل اگر مدتی است از عفونت باکتریایی رنج می‌برید بهتر است هر چه زودتر این فلفل را در برنامه غذایی‌ تان وارد کنید تا زودتر بدن‌ تان از باکتری‌ های مضر پاک شود.

البته اگر هر از گاهی از این فلفل استفاده کنید مطمئن باشید به عفونت باکتریایی دستگاه گوارش مبتلا نمی‌شوید.

فلفل سبزتقویت سیستم ایمنی بدن

احتمالا شما هم شنیده‌اید که ویتامین C موجود در فلفل از پرتقال هم بیشتر است.

دقیقا هم درست است. ویتامین C دستگاه ایمنی بدن را تقویت نموده بدن شما را در برابر بیماری‌ هایی مثل سرما خوردگی، انواع سینه درد و آنفلوانزا و حتی ذات‌ الریه واکسینه می‌کند.

در فصل بیماری های واگیردار زمستانه بهتر است این فلفل را در انواع و اقسام غذاها مثل سوپ‌ ها و خورشت‌ ها امتحان کنید تا بیش ترین ویتامین C را در بدن خود ذخیره کنید.

درمان میگرن

سردردهای میگرنی یکی از بدترین سردردها است که گاهی چند روز طول می‌کشد. استفاده از فلفل سبز مکزیکی یکی از بهترین راه‌ های طبیعی پیشگیری از دردهای میگرنی است.

علت آن‌ها وجود پپتید Peptides موجود در فلفل سبز مکزیکی است که کاهنده درد در سیستم عصبی است.

مطالعات نشان می‌دهد بیشتر کسانی که از این فلفل استفاده کرده بود تعداد و طول حملات میگرنی به میزان زیادی در آن‌ها کاهش یافته است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.