لاغری و کاهش وزن با جویدن زیاد غذا

غذا خوردن با آرامش و در شرایط آرام و بدون تنش به لاغری و کاهش وزن افراد کمک زیادی می کند. پس باید نکاتی را در موقع غذا خوردن رعایت کرد.

0

ما ایرانی ها معمولا غذا را سریع و عجولانه و بدون جویدن می خوریم و بعضی وقت ها غذا را در هنگام استرس، وجود سر و صدا در منزل, زمان نگاه کردن به تلویزیون و…میل می کنیم آیا به نظر شما این کار صحیح است؟

در این حالت بدون آن که مزه غذا را احساس کنیم آن را می خوریم و پیش از آن که احساس سیری کنیم مقدار زیادی غذا خورده ایم . بنابراین خیلی زمان ها نمی دانیم که چه کرده ایم و فقط می بینیم معده مان پر شده است.

از سوی دیگر خوب نجویدن غذا منجر به سوء هاضمه و ناراحتی معده می شود، اما زمانی که غذا را به آهستگی و خوب می جویم نه تنها سوء هاضمه نمی گیریم، بلکه دچار ناراحتی معده نیز نخواهیم شد و به مغز فرصت می دهیم تا غذا خوردن را درک کند. بنابراین پیش از آن که مجبور شویم مقدار زیادی غذا بخوریم اعلام سیری می کند.

از طرف دیگر غذا خوردن با آرامش و در شرایط آرام و بدون تنش به لاغری و کاهش وزن افراد کمک زیادی می کند. پس باید نکاتی را در موقع غذا خوردن رعایت کرد.

با آرام غذا خوردن لاغر شوید:

-غذا را در محل آرام و ثابت میل کنید و در حین غذا خوردن از صحبت کردن، مجادله و تماشای برنامه های پر هیجان بپرهیزید.

-غذا را خوب جویده و مدت زمان خوردن آن را افزایش دهید. با غذا بازی و طعم آن را حس کنید. می توانید غذای خود را چند قسمت کرده و مرحله به مرحله آن را میل کنید. غذای خود را یک باره سرو کنید، در ظرف کوچک بریزید و با قاشق کوچک هم میل نمایید.

لاعری و کاهش وزن-برای آن که مجبور نشوید غذا را سریع بخورید قبل از آن که خیلی گرسنه شوید به سراغ غذا بروید. حتما یک ربع الی نیم ساعت قبل از ناهار و شام نصف لیوان آب بنوشید و در آن نصف قاشق غذاخوری از مواد طبیعی کاهش دهنده اشتها مانند آب لیمو و آب گریپ فروت بریزید.

-حد فاصل صبحانه تا ناهار، میان وعده صبح و حد فاصل ناهار تا شام میان وعده عصر میل کنید. وقتی خود را در آینه تماشا می کنید به جای این که از اضافه وزن خود ناراحت و غمگین شوید لاغر شدن تدریجی خود را در آینه ببینید و از آن لذت کامل ببرید.

-افکار مثبت تاثیر شگفت انگیزی بر جسم می گذارد و به شما جهت لاغری و کاهش وزن کمک خواهد کرد. در ضمن نخوردن صبحانه یک اشتباه بزرگ است. صبحانه سالم نه تنها باعث افزایش انرژی و باز شدن فکر می شود بلکه موجب انتخاب و مصرف درست وعده های غذایی دیگر در ادامه روز خواهد شد.

بنابراین اصلاح عادت های غذایی و یادگیری شیوه غذا خوردن صحیح تنها نیاز به کمی زمان و حوصله دارد پس از این به بعد برای سلامتی بیشتر و لاغری و کاهش وزن حتی الامکان غذا را در مکانی آرام و در آرامش خاطر صرف کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.