غذاهایی که به باز شدن رگ‌ ها و شریان های قلبی مسدود شده کمک می کنند.

به‌ دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و شیوه نادرست زندگی، ممکن است رگ‌ ها و شریان‌ های قلبی مسدود شده و این مساله به بیماری‌ های قلبی و فشار خون بالا منجرخواهد شد.

0

در طی زمان، به‌ دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و شیوه نادرست زندگی، ممکن است رگ‌ ها و شریان‌ های قلبی مسدود شده و این مساله به بیماری‌ های جدی قلبی و فشار خون بالا منجرخواهد شد. تعداد زیادی از افراد برای کنترل مشکلات قلبی خود از دارو استفاده می‌کنند، اما گاهی متحمل اثرات جانبی بسیار بد آن نیز خواهند شد.

برای جلوگیری از ابتلا به عوارض این داروها می‌توانید با اندک تغییراتی در شیوه زندگی و عادات غذایی خود، به موفقیت برسید. اولین گام در این راه مشورت با پزشک متخصص است. پس از مشورت با پزشک و در نظر داشتن شرایط بدنی و بیماری های خاص احتمالی، می‌توانید فهرست خوراکی‌ های زیر را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

این غذاها می‌توانند به باز شدن رگ‌ ها و شریان های قلبی کمک کنند، زیرا سرشار از آنتی‌ اکسیدان، فیبر و سایر مواد مغذی لازم برای سلامت قلب هستند.

غذاهای مفید برای قلب:

اسفناج

اسفناج یکی از بهترین سبزیجات است زیرا ارزان و زودپز بوده و تقریبا هرجایی پیدا می‌شود. علاوه بر آن، فیبر، آهن، فولیک اسید و پتاسیم را که هر یک به تنظیم فشارخون و افزایش سلامت قلب کمک می‌کنند، به بدن می‌رساند.

روغن نارگیل

اگر چه بیشتر افراد تصور می‌کنند که باید از چربی‌ های اشباع شده گریزان باشند، اما این چربی‌ ها برای یک زندگی سالم لازم هستند. روغن نارگیل یکی از بهترین چربی‌ های اشباع شده است زیرا باعث افزایش سلامت رگ ها و شریان های قلبی می‌شود.

چای سبز

چای سبز منبع خوبی از کاتچین است که یک عنصر شیمیایی گیاهی است و میزان کلسترولی را که بدن در طول هضم و گوارش غذا جذب می‌کند، کاهش می‌دهد. نوشیدن دو فنجان چای سبز در روز برای این منظور کافی است.

باز شدن رگ هاماهی

برای گرفتن بهترین نتیجه از خوردن این غذای مفید، پیشنهاد می‌شود که حداقل دو بار در هفته آن را مصرف کنید. ماهی‌ های روغنی مانند سالمون و ماهی تن دارای اسید های چرب امگا ۳ بوده و سطح کلسترول خون را تنظیم می‌کنند .

قهوه

تحقیقات نشان داده‌اند که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌ های قلبی را کاهش دهد. هم چنین آرامش خاطری که پس از نوشیدن یک فنجان قهوه احساس می‌کنید نیز برای قلب مفید است.

کلم‌ بروکلی

کلم بروکلی خوراکی عالی برای سلامت قلب است که حاوی ویتامین‌ K است و از این‌ رو در جلوگیری از سفت و سخت شدن رگ‌ های قلب جلوگیری می‌کند.

رگ ها و شریان های قلبیدارچین

این ادویه متداول، دارای خواص مفید بسیاری برای سلامتی است. دارچین، اگر روزانه در حدود ۵ گرم مصرف شود،می تواند کلسترول بد را کاهش داده و از انسداد رگ‌ های قلب جلوگیری کند. دارچین هم چنین دارای آنتی‌ اکسیدان است که سلامت دستگاه گردش خون را تضمین می‌کند.

بادام

بادام‌ ها هم خوشمزه‌ اند و هم برای قلب مفیدند زیرا دارای چربی‌های مفید، ویتامین، پروتئین و فیبر هستند که همگی سلامت قلب، رگ‌ ها وعروق قلبی و دستگاه گردش خون را افزایش می‌دهند.

زردچوبه

زردچوبه به‌دلیل طعم و رنگ ویژه و منحصر به فردی که دارد شناخته شده است و یکی از مواد تشکیل‌ دهنده متداول در ادویه کاری است. مصرف زردچوبه به سلامت قلب کمک می‌کند. اضافه‌ کردن زردچوبه به رژیم غذایی روزانه می‌تواند التهاب و تشکیل پلاک‌ های خونی در رگ‌ های قلبی را کاهش دهد. هم چنین ماده‌ رنگی زردچوبه به‌ نام کرکیمن می‌تواند به از بین بردن چربی‌ هایی که در رگ‌ ها ته نشین می‌شوند، کمک کند.

هندوانه

هندوانه دارای آمینواسیدی به نام سیترولین است که به پایین‌ آوردن فشار خون کمک کرده و التهاب رگ ها و عروق را کاهش می‌دهد و چون بدن را به تولید اکسیدنیتریک وا می‌دارد، سلامت رگ ها و شریان های قلبی را افزایش می‌دهد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.