کاهش درد دندان با استفاده از روش های موثر خانگی

اگر درد دندان شما را آزار می دهد و می خواهید در منزل و بدون مصرف داروهای مسکن آن را تسکین دهید می توانید از روش های خانگی موثر در این زمینه کمک بگیرید.

0

اگر درد دندان شما را آزار می دهد و می خواهید در منزل و بدون مصرف داروهای مسکن آن را تسکین دهید می توانید از روش های خانگی موثر در این زمینه کمک بگیرید. آب اکسیژنه، آب نمک، فلفل قرمز, یخ و فلفل سیاه کمک زیادی به شما در این زمینه خواهد کرد. با روش های استفاده از هر یک برای کاهش درد دندان آشنا شوید.

وقتی درد در دندان‌ تان می‌پیچد، احساس می‌کنید بند بند وجودتان، درد را فریاد می‌زند؟ بی‌قراری و نا آرامی‌ ای که با درد دندان‌ می‌آید، به شما مجال انجام‌ دادن هیچ کاری را نمی‌دهد و گذشتن هر ثانیه را برای‌ تان دشوار می‌کند.

اگر دندان‌ درد سراغ‌ تان آمده اما دندانپزشک‌ تان هنوز وقت ملاقات به شما نداده، به این توصیه‌ ها عمل کنید. شما با کمک برخی موادی که در آشپزخانه دارید، می‌توانید لااقل برای مدتی، روی این درد، سرپوش بگذارید.

فلفل‌قرمز + زنجبیل

پودر فلفل‌ قرمز خالص را با پودر زنجبیل مخلوط کنید. سعی کنید این دو ماده را در خانه آسیاب کنید تا از خالص‌ بودن‌ شان، مطمئن باشید. سپس مخلوط را با کمی آب، به شکل خمیر در بیاورید و یک پنبه را کاملا به آن ها آغشته کنید. شما می‌توانید با قرار دادن این پنبه روی دندان آزرده‌ تان، دردش را آرام کنید. اما حواس‌تان باشد که این مواد، روی لثه شما قرار نگیرند.

درد دندانآب + نمک

یک قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب جوشیده بریزید و با آن، یک دهان شویه ضد درد درست کنید. اگر درد شما ناشی از التهاب و عفونت باشد، با چند بار چرخاندن این دهان شویه در دهان‌ تان، آرام‌ تر خواهید شد.

علاوه بر این، شما می‌توانید یک فنجان چای غلیظی را که سرد شده، به عنوان دهان‌ شویه به خدمت بگیرید و با کمک چای، دردتان را تسکین دهید.

فلفل سیاه + سرکه

اگر از قنادی، چند دانه شیرینی را در کاغذ های زرد رنگ خریده‌ اید، یا این که در خانه کاغذ الگو دارید، یک تکه از آن را به سرکه آغشته کنید. روی کاغذی که با سرکه کاملا خیس شده، کمی فلفل‌ سیاه بریزید و آن را روی دندان دردناک بگذارید. سپس با فک مقابل‌تان، روی این کاغذ، فشار بیاورید تا مواد، به دندان شما نفوذ پیدا کنند.

آب‌ اکسیژنه

اگر علاوه بر دندان‌درد، از بد مزگی دهان و تب هم رنج می‌برید، سراغ آب‌ اکسیژنه بروید. نشانه‌ هایی که در بدن‌تان بروز پیدا کرده، خبر از وجود یک عفونت در ناحیه دهان و دندان می‌دهد و تا زمانی که وقت دندانپزشکی‌ تان برسد، می‌توانید با چرخاندن آب‌ اکسیژنه در دهان، آن محدوده را ضد عفونی کنید و عفونت را کاهش دهید.

درد دندانیخ

فرقی نمی کند درد دندان شما را کلافه کند یا پا درد عذاب تان دهد؛ یخ همیشه مسکن موقتی خوبی برای انواع درد ها بوده است. اگر می خواهید تا رسیدن به مطب دندان پزشکی سرپا بمانید، از این روش کمک بگیرید:

چند قالب یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید، پارچه نازکی را روی کیسه بپیچید و برای بی حس شدن دندان تان، ۱۵ دقیقه آن را روی قسمتی از صورت خود که دندان درد در محدوده آن قرار دارد، بگذارید.

قدیمی ها می گفتند اگر دست تان را با یخ ماساژ دهید، درد دندان تان آرام می شود. آن ها ادعا می کردند وقتی یخ را بین انگشت سبابه و شست می گذارید، اعصاب انگشت شما پیغام سرما را به مغزتان می فرستند و پیغام آرام شدن درد هم به دندان شما می رسد.

سیر

خوردن سیر تنها سیستم ایمنی بدن تان را تقویت نمی کند. این داروی طبیعی علاوه بر این که نمی گذارد هر نوع بیماری سراغ تان بیاید و بیهوده درد بکشید، مسکن خوبی برای درد دندان هم به حساب می آید. برای گرفتن بهترین نتیجه از سیر درمانی، به این توصیه عمل کنید:

یک حبه سیر را روی دندان تان بگذارید و آن را بجوید. درد شما چند دقیقه بعد از جویدن سیر آرام می شود. پس اگر نتیجه را فورا مشاهده نکردید، به جویدن سیر ادامه ندهید.

این گیاه نه تنها درد شما را آرام می کند، بلکه مصرف مداومش دندان تان را محکم تر هم می کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.