خوراکی هایی که باعث جوش صورت و تشدید آن می شوند.

وقتی حرف از آکنه و جوش پیش می آید همه ما می دانیم که علت به وجود آمدن آن ها عوامل روز مره ای است که هر روز با آن سر و کار داریم.

0

وقتی حرف از آکنه و جوش پیش می آید همه ما می دانیم که علت به وجود آمدن آن ها عوامل روز مره ای است که هر روز با آن سر و کار داریم. عواملی مثل عرق کردن، روبالشی کثیف و محصولات آرایشی تنها چند دلیل جوش های گاه و بیگاه هستند.

اما تنها عوامل بیرونی و آن چه پوست تان لمس می کند در کیفیت پوست موثر نیست. اغلب متخصصان می‌گویند دلیل جوش‌ زدن دقیقاً مشخص نیست اما برخی خوراکی‌ ها معمولاً موجب جوش‌ زدن بیشتر می‌شوند. آن چه شما با خوردن وارد بدن تان می کنید نیز به همان میزان با اهمیت است.

اگر از محصولات مراقبت از پوست حرفه ای استفاده می کنید و هم چنان پوست تان عالی نیست، علت می تواند خوردن مواد غذایی نادرست باشد. ببینید مواد غذایی مضر برای پوست کدام ها هستند و تا می توانید از خوردن آن ها خودداری کنید. در ادامه این مطلب برخی از این خوراکی‌ ها را بر می‌شماریم.

خوراکی هایی که باعث جوش زدن می شوند:

مغزها

احتمالاً دلیل آن که مصرف مغزها باعث جوش زدن می‌شود میزان زیاد امگا ۶ آن ها است. همه مغزها دارای اسید‌های چرب امگا ۳ و امگا ۶‌ هستند که برای سلامت بسیار ضروری است.

اسید‌های امگا ۳ ضد التهاب و امگا ۶ التهاب‌زا هستند. از آن جا که جوش زدن فرآیندی التهابی است می‌توان به سادگی نتیجه گرفت که مغز‌هایی که مقادیر امگا ۶ بیشتری دارند می‌توانند احتمال جوش زدن را بیشتر کنند. گردو و بادام از جمله چنین مغزهایی هستند. بادام زمینی و فندق کمترین میزان امگا ۶ را دارند. برای دریافت امگا ۳ لازم برای بدن، می‌توانید به جای خوردن انواع آجیل، تنها از مغز تخمه‌ ها استفاده کنید که نسبت امگا ۶ آن ها کمتر است.

جوش و نخوردن شکرشکر

شکر تصفیه شده موجب بالا رفتن ناگهانی قند خون و جوش زدن می‌شود. در اینجا باید اشاره کرد که آرد سفید نیز دقیقاً همین اثر را دارد. تا حد امکان از انواع قند مصنوعی و سیروپ‌ ها اجتناب کنید و قند مورد نیاز خود را از میوه‌ هایی چون سیب و توت فرنگی تأمین کنید. در نظر داشته باشید موز، انبه و میوه‌ های خشک نیز قند زیادی دارند.

سویا

همان‌ طور که بدن انسان هورمون استروژن تولید می‌کند، گیاهان نیز هورمون فیتو استروژن دارند. فیتو استروژن‌ ها در میزان تولید استروژن نیز تأثیر می‌گذارند. در شرایطی که فرد مشکل غددی منجر به اختلال هورمون استروژن دارد، مصرف سویا می‌تواند عاملی برای بروز جوش باشد.

فراموش نکنید فیتو استروژن‌ ها به خودی خود موجب جوش زدن نمی‌شوند و فقط در افرادی که استروژن خون آن ها از حد طبیعی بسیار بالاتر یا بسیار پایین‌تر است مشکل ساز خواهد بود.

با توجه به این که سویا منبع غنی از پروتئین است، در صورتی که خوردن آن برای شما مشکل ایجاد می‌کند، پروتئین گوشتی و تخم مرغ بهترین جایگزین‌ ها هستند.

جوش و نخوردن پاستاکربوهیدرات های تصفیه شده

چرا همیشه خوشمزه ترین غذا ها بیشترین ضرر را برای بدن دارند؟! برای مثال کربوهیدرات ها. داریم در مورد پاستا و ماکارونی و نان سفید و سیب زمینی حرف می زنیم.

اصولا دو دسته کربوهیدرات وجود دارند. کربوهیدرات خوب و کربوهیدرات بد. کربوهیدرات های بد آن هایی هستند که شاخص های گلیسمیک بالایی دارند و بهتر است هر چه بیشتر از آن ها دوری کنیم. این شاخص ها باعث افزایش میزان گلوکوز خون می شوند و بدن را مجبور می کنند که برای جذب این میزان گلوکوز انسولین بیشتری ترشح کند. انسولین بیشتر یعنی التهاب بیشتر و احتمال تحریک پوست برای آکنه های بیشتر. خود داری از مصرف کربوهیدرات های بد هم چنین باعث کاهش وزن می شود و از این طریق هم احتمال جوش زدن کاهش پیدا می کند.

چیپس سیب زمینی

چیپس خیلی خوشمزه است! بله. اما همان قدر هم برای پوست ضرر دارد. بیشتر چیپس ها غرق در نمک هستند که برای التهابات پوستی بد است. هم چنین از سیب زمینی درست شده اند که کربوهیدرات بد است. این یعنی یک بسته چیپس بمبی است که پوست شما را منفجر خواهد کرد!

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.