مهم ترین خواص پیاز که باعث شگفتی همگان می شود.

خواص پیاز بی شمار است. پیاز ها منبع خوبی از ویتامین C ,B6, بروم، کروم، کلسیم و فیبر در رژیم غذایی می باشد.هم چنین حاوی اسید فولیک و ویتامین B1,K می باشد.

0

خواص پیاز بی شمار است. پیاز ها منبع خوبی از ویتامین C ,B6, بروم، کروم، کلسیم و فیبر در رژیم غذایی می باشد.هم چنین حاوی اسید فولیک و ویتامین B1,K می باشد. صد گرم پیاز حاوی ۴۴ کالری و ترکیبات کربوهیدرات و ۱۴ گرم فیبر است.

همانند سیر پیاز ها نیز حاوی آنزیم آلیناز می باشد که با بریدن پیاز آزاد می شود و باعث می شود از چشم ها اشک بیاید. هم چنین حاوی فلاونوئید ها می باشد که رنگ دانه هایی هستند که باعث رنگ گرفتن سبزیجات می شود. این ترکیبات به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و تاثیری ضد تومور دارند.

پیاز حاوی مقدار زیادی سولفور است که برای کبد مفید می باشند. ترکیب سولفور و پروتئین موجود در غذا باعث فعالیت آمینو اسید ها که برای ذهن و سیستم عصبی خوب می باشند می شوند. در ادامه با مهم ترین خواص پیاز آشنا خواهیم شد.

خواص پیاز:

پیاز غنی ترین منبع غذایی کورستین، یک آنتی اکسیدان فلاونید قوی می باشد که نزدیک یا روی پوست پیاز یافت می شود و به فواید سلامتی پیاز مرتبط می باشد.

کورستین برای رقیق سازی خون، کاهش کلسترول، افزایش کلسترول نوع خوب، پیشگیری از لخته شدن خون، مبارزه با آسم، برونشیت مزمن، تب مالت، دیابت، تصلب شرایین و عفونت ها مفید می باشد و از سرطان معده پیشگیری می کند.

از دیگر خواص درمانی پیاز می توان به ضد تورم، آنتی بیوتیک و ضد ویروس بودن آن اشاره کرد، که توانایی مقابله با انواع سرطان ها را دارد. پیاز هم چنین آرام بخش است. تا کنون، منبع غذایی بهتری از پیاز برای کورستین یافت نشده است.

تصفیه بدن با استفاده از پیاز

پیاز حاوی ترکیبات آلی سولفور می باشد که دارای فواید دارویی نیز است. آمینو اسید حاوی سولفور هم چنین در سیر و تخم مرغ یافت می شود.

این آمینو اسید ها متیونین و سیستئین نامیده می شوند که در تصفیه بدن از فلزات سنگین موثر هستند. هم چنین ویتامین C موجود در پیاز تصفیه کننده عالی بدن می باشد و در دفع سرب، آرسنیک و کادمیم موثر می باشد.

خواص پیازفواید و خواص پیاز برای سلامت قلب

برای بهره بردن از فواید سلامت پیاز آن را به صورت خام و پخته مصرف کنید. تجویز مصرف پیاز برای بیماران قلبی بین متخصصین قلب و عروق رایج می باشد. تمام بیماران مبتلا به بیماری عروق قلب بهتر است روزانه پیاز مصرف کنند. برخی از فواید پیاز برای قلب عبارتند از:

-تقویت کلسترول خوب
-رقیق سازی خون
-کاهش کلسترول خون
-کاهش تری گلیسرید
-کاهش فشار خون

خواص پیاز برای پیشگیری از انواع سرطان ها

آنتی اکسیدان های موجود در پیاز با کاهش آسیب DNA در سلول ها توسط رادیکال های آزاد بدن شما را در برابر انواع سرطان ها مقاوم می سازد. تمام پیاز ها و خانواده پیاز دارای مقدار کافی ترکیبات سولفور آلی می باشند که از وقوع سرطان ها پیشگیری می کنند.

عصاره پیاز سلول های تومور را در لوله های آزمایشگاهی تخریب می کند و رشد تومور را متوقف می سازد. مصرف پیاز هم چنین خطر ابتلا به چاقی و مرگ و میر کلی، دیابت و اختلالات قلبی را کاهش می دهد و انرژی را افزایش داده و در کاهش وزن موثر می باشد.

خواص درمانی پیاز

-بدلیل وجود فسفر در پیاز کارهای فکری را آسان ساخته، برای افراد مبتلا به بی خوابی موثر می باشد.

-برای کودکان با رشد کم و سالمندان ضعیف مفید خواهد بود.

-باعث تقویت لثه و روشن شدن رنگ چهره می شود.

-به دلیل دارا بودن گوگرد ضد عفونت های خونی است.

-ورود آن به خون و ریه عونت مجاری تنفسی همانندآسم، بونشیت و غیره را درمان می کند.

-با جلوگیری از ایجاد لخته های خونی در رگ ها باعث پیشگیری سکته قلبی و مغزی می شود. کلسترول و چربی خون را کاهش داده و مانع انعقاد خون در رگ ها می شود.

-تحریک حاصله از پوست کندن پیاز دردهای میگرن را برطرف می نماید و زکام تازه شروع شده را از بین می برد.در درمان

-بیماری هایی هم چون فشار خون، قند، کرمک مفید می باشد.

خواص پیازخواص پیاز برای پوست و مو

پیاز نیز همانند آب هویچ دارای فواید بی شماری برای پوست و مو می باشد. مصرف کافی ویتامین C برای ساخت و حفظ کلوژن مورد نیاز می باشد که باعث بهبود ساختار پوست و مو می شود.

خواص پیاز در پیشگیری از سرطان

بین مصرف عصاره پیاز و سرطان پروستات رابطه وجود دارد مردان با مصرف زیاد عصاره سبزیجات و پیاز کم ترین خطر ابتلا به سرطان پروستات را دارند. در نتیجه می توان پیشگیری از سرطان پروستات را نیز از جمله خواص پیاز نامید.

مصرف مداوم عصاره سبزیجات تا حد زیادی با خطر ابتلا به سرطان معده ارتباط دارد. این سبزی دارای اثرات محافظتی بالقوه می باشد و ترکیبات موجود در عصاره پیاز رشد تومور را متوقف می سازند.

خواص ضد تورمی پیاز

سولفور موجود در پیاز می تواند عوامل ضد تورمی قوی باشند. کورستین برای آرام سازی ماهیچه های تنفسی مفید می باشد و ممکن است علایم آسم را درمان کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

از جمله خواص پیاز تقویت سیستم ایمنی بدن است. پلی فنول موجود در پیاز به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند و از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. حذف رادیکال های آزاد می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

کورستین پیاز هم چنین واکنش های حساسیتی را با توقف هیستامین در بدن که سبب عطسه، اشک و خارش می شوند در صورت داشتن حساسیت کاهش می دهد.

خواص پیازسهولت هضم غذا با مصرف پیاز

فیبر در پیاز هضم را آسان می سازد و هم چنین پیاز حاوی نوعی فیبر محلول می باشد که الیگوفراکتوز نامیده می شود و رشد باکتری های خوب در بدن را بهبود می بخشد.

الیگوفراکتوز موجود در پیاز می تواند انواع اسهال را درمان یا از آن ها پیشگیری کند. هم چنین از دیگر خواص پیاز وجود فیتوکمیکال در آن است. فیتوکمیکال رادیکال های آزاد را تمیز کرده و از زخم معده پیشگیری می کند.

تنظیم قند خون

کروم موجود در پیاز قند خون را تنظیم می کند. سولفور موجود در پیاز با افزایش تولید انسولین قند خون را کاهش می دهد. این سبزی برای افراد دیابتی نیز موثر می باشد. افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ با مصرف پیاز سطوح گلوکز در آن ها کاهش می یابد.

خاصیت های پیاز برای تراکم استخوانی در افراد مسن

مصرف روزانه پیاز تراکم استخوانی را در زنان که در طول دوره یائسگی یا پس از آن به سر می برند بهبود می بخشد. خطر شکستگی لگن در زنانی که پیاز مصرف می کنند ۲۰% کاهش می یابد.

فواید دارویی پیاز برای رفتار و خواب

فولات موجود در پیاز با افزایش تولید هوموسیستئین در بدن از ابتلا به افسردگی که از رسیدن خون و ماد مغذی به مغز جلوگیری می کند پیشگیری می نماید.

افزایش هوموسیستئین باعث تولید هورمون سروتنین، دومپانین و نورپنفرین می شود که نه تنها اخلاق را بهبود می بخشد بلکه در خواب و اشتها نیز موثر می باشد. مصرف پیاز خام در طول روز باعث رفع خستگی می شود و تسکین دهنده اعصاب می باشد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.