طرز مراقبت از پوست پس از استفاده ی ماسک

ماسک های صورت معمولا باید 20 تا 30 دقیقه روی پوست بمانند و فرد در وضعیت استراحت باشد، پس از این مدت صورت را ابتدا به آرامی با آب ولرم شستشو دهید و با ملایمت و ایجاد ضربات آرام حوله نرم خشک کنید، سپس بلافاصله از یک کرم مرطوب کننده صورت و پس از 20 دقیقه از ضد آفتاب استفاده کنید.

0

بطور کلی ۵ نوع پوست وجود دارد:

 

۱) پوست نرمال: نه زیاد خشک و نه زیاد چرب می باشد، منافذ پوست قابل رویت بـوده امـا بـزرگ و یـا مســدود نیستند پس از شستشو نرم و لطیف میگردند و به نـدرت صورت جوش میزند.

طرز مراقبت از پوست نرمال:

روزی دوبـارصـورت خـود را با شوینده های مـلایم شستشو داده و از مرطوب کننده استفاده کنید.

 

۲) پوست چرب: پوست اغلب چرب است سطح پوست ضخیم و خشن می بــاشد منافذ پوست بزرگ و قابل رویت میباشد – پوست براق است. صورت زیاد جوش می زند – گرد و غبار و آلودگی بیشتری را به خود جذب می کند، غـدد چـربـی بـیـش از حـد فـعـال میباشند به همین خاطر منافذ پوست در معرض انسداد است و البته پـوست کـمـتـر چـروکیده میشود.

طرز مراقبت از پوست چرب:

روزی ۲ مرتبه صورت خود را با شوینـده هـای مـلایـم شسـتـشو دهـیـد همواره از شوینده های ملایم و غیر چرب و حاوی الکل استفاده کنید. از لــوازم آرایشی غیر چرب استفاده کنید به خاطر داشته باشید پوست چرب نیز نیاز به مـرطـوب کــننده دارد بنابراین از مرطوب کننده هر روز استفاده کنید. با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ پوستتان بسته گردد. از غذاهای سرخ شده و شکلات کمتر استفاده کنید.

 

۳) پوست خشک: پوست، نازک و کاغذ مانند است – هـنـگـام لـمس آن پـوسـت خـشـک است – منافذ پوست بسیار ریز میباشند-  صورت به ندرت جوش می زند – چون غدد چربی کم کار میباشند بنابراین پوست، خشک و معمولا پوسته پوسته میگردد – مـستعد چین و چروک می بـاشد – در زمستان پوست خشک تر شده و خارش پیدا می کند.

طرز مراقبت از پوست خشک:

همواره از لوازم آرایش ملایم فاقد الکل استفاده کنید – هر روز پوست خود را با مرطوب کننده مرطوب کنید – همواره صورت خـود را بـا شـویـنـده هـای مـلایــم و غیر صـابونی بشویید زیرا صابون چربی پوست شما را با خود می شوید.

از کـرمـهـایـی کــه محتوی آلفاهیدروکسی اسید میباشد استفاده کنید. این ماده سبب پیلینگ ملایم لایه خشک و مرده خارجی پوست می شـود – شستـشوی صـورت بـا روغــن بادام و یا روغن زیتون بسیار موثر می باشد – یـک سیب را رنده کرده مدتی در یخچال گذاشته و ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید.

 

منبع: مجله تخصصی گیاهان دارویی هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.