ماسک خیار و خاصیت زیبایی و جوانسازی پوست

ماسک خیار به روش‌ های گوناگون ساخته شده و می‌تواند به صورت منفرد و یا با ترکیبات گیاهی و طبیعی دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

0

ماسک خیار به روش‌ های گوناگون ساخته شده و می‌تواند به صورت منفرد و یا با ترکیبات گیاهی و طبیعی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. خیار به دلیل خاصیت روشن‌ کننده و خنک‌ کننده در رفع بسیاری از التهابات پوستی مفید و موثر بوده و به همین دلیل پایه اصلی در بسیاری از ماسک‌ های روشن‌ کننده گیاهی محسوب می‌شود. ماسک زیبایی خیار در دراز مدت می‌تواند نتیجه‌ای فوق‌ العاده در جوان سازی پوست صورت افراد داشته باشد. در این مقاله به تشریح فواید ماسک خیار پرداخته و روش ساخت ماسک‌ های زیبایی با پایه خیار را آموزش خواهیم داد.

فواید ماسک خیار:

خیار میوه ای خنک کننده، ضد التهاب و روشن کننده می باشد و به دلیل وجود پتاسیم در آن می تواند کنترل کننده‌ ای طبیعی برای چربی پوست صورت باشد. هم چنین به دلیل وجود ویتامین K در این میوه، می‌تواند عامل موثری برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی باشد. وجود میزان زیاد آب در آن، هم می تواند به آبرسانی پوست کمک کرده و هم پاک کننده سموم و آلودگی ها از روی پوست صورت باشد.

از طرفی میوه خیار سرشار از ویتامین C بوده و می تواند عامل موثری برای کلاژن سازی پوست به شمار بیاید. بنابراین مصرف خیار چه به صورت خوراکی و چه به صورت ماسک زیبایی خیار می تواند در کنترل و رفع بسیاری از بیماری ها کمک کرده و در جوانسازی و رطوبت رسانی به پوست مفید واقع گردد.

هم چنین می تواند به عنوان یک عامل مقابله با پیری پوست عمل کرده و در کاهش چین و چروک های پوستی، افتادگی عضلات و پوست صورت و رفع لکه های پیری پوست نقش بسزایی داشته باشد.

انواع ماسک خیار:

ماسک خیار می تواند به ۲ شکل تهیه شود. روش اول استفاده از آب خیار و یا خیار رنده شده به صورت منفرد است که خاصیتی روشن کننده و ضد التهاب دارد و روش دوم ترکیبات ماسک زیبایی خیار با مواد طبیعی یا گیاهی دیگر است. در ادامه به بررسی انواع ماسک خیار پرداخته و تاثیرات این ماسک زیبایی را بر روی پوست صورت افراد مورد تحلیل قرار خواهیم داد.

ماسک خیار و لیمو ترشماسک زیبایی خیار با ترکیبات میوه‌ ای

بخش بزرگی از ترکیبات میوه خیار را آب تشکیل می دهد بنابراین می توان از این خاصیت استفاده کرده و ماسک زیبایی خیار را به وسیله میوه های مغذی و سرشار از مواد معدنی ترکیب کرده و ماسکی موثر جهت ویتامینه پوست ساخت.

بسیاری از میوه ها مانند کیوی، لیمو ترش و… که خاصیت اسیدی و مزه ترش دارند خاصیت ضد لک داشته و پاک کننده قوی پوست می باشد. بنابراین مجموع آن ها با ترکیبات خیار می تواند نقشی مفید برای رطوبت رسانی به پوست، ضد عفونی کننده و درخشان کننده ایفا نماید. در ادامه روش ساخت یک نمونه از ماسک زیبایی خیار را با ترکیبات میوه ای آموزش خواهیم داد.

ماسک خیار و رفع جوش و لکه‌های پوستی

یک عدد خیار را رنده کرده و با یک عدد کیوی له شده ترکیب می نمائیم، سپس این مخلوط را با ۱۰ دانه انگور درشت داخل مخلوط کن ریخته و ترکیبی معجزه آسا می سازیم، این ترکیب را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت قرار داده و اجازه می دهیم تا تاثیرات شفا بخش خود را بر پوست خسته ما نشان دهد.

پس از مدت زمان مذکور صورت را با آب سرد شسته و از یک کرم زیبایی پوست مناسب استفاده می نمائیم. این ماسک زیبایی خیار خاصیتی ضد جوش و ضد لک داشته و می تواند به عنوان لایه برداری مناسب عمل نماید. هم چنین می تواند چربی بیش از حد پوست را کنترل کرده و از جوش زدن مجدد جلوگیری نماید.

ماسک خیار با ترکیبات گیاهیماسک خیار با ترکیبات گیاهی

روش دیگری برای ساخت ماسک گیاهی خیار وجود دارد که در آن علاوه بر میوه خیار از مواد گیاهی یا طبیعی دیگری هم چون گلاب و ماست استفاده می کنیم.

گلاب طبیعی به دلیل رایحه قوی و هم چنین پاک کنندگی ملایم و موثر می تواند در کنار خیار به جوانسازی و شادابی پوست صورت کمک نماید و ماست سرشار از اسید لاکتیک بوده و عاملی موثر در رفع چروک های سطحی پوست به شمار می آید. بنابراین می توان از این خواص معجزه آسا استفاده نمود و اقدام به ساخت ماسک زیبایی خیار به روش های جدید کرد.

ماسک خیار با گلاب

یک عدد خیار را رنده کرده و با مقدار مناسبی گلاب ترکیب می نمائیم. این ترکیب را خوب به هم زده تا حالتی نیمه رقیق پیدا کند. سپس از این ماسک خیار بر روی پوست صورت استفاده نموده و ۱۵ دقیقه مکث می نمائیم.

این نوع از ماسک زیبایی خیار تمیز کننده ای قوی برای پوست و هم چنین تسکین دهنده اعصاب می باشد و در رفع التهابات و قرمزی های پوستی مفید و موثر است.

ماسک خیار با گل سرخ

ماسک خیار با ترکیب پودر گلبرگ های گل سرخ یک تسکین دهنده و طراوت بخش طبیعی است. خیار را رنده کنید و با پودر گل سرخ ترکیب نمایید و روی پوست صورت قرار دهید.

این نوع ماسک خیار ، پوست شما را عمیقا تمیز کرده و به دلیل رایحه تسکین دهنده گل سرخ در تمدد اعصابتان مفید واقع می گردد.

ماسک خیار و ماستماسک زیبایی خیار با ماست

این ماسک زیبایی خیار مخصوص افرادی با پوست خشک می باشد. خیار رنده شده را با مقدار مناسبی ماست کم چرب مخلوط کرده تا خمیر یک دستی به دست بیاید. سپس از این خمیر روی پوست صورت به غیر از نواحی اطراف چشم ها مالیده و ۱۵ دقیقه مکث می کنیم و پس از طی مدت زمان مذکور صورت را با آب سرد شست و شو می دهیم.

این نوع ماسک خیار خشکی پوست را برطرف نموده و به پوست خسته حالتی شاداب و سر زنده خواهد بخشید. هم چنین در صورت مداومت، چروک های سطحی پوست را از بین خواهد برد.

ماسک خیار با لیمو ترش

خیار را رنده کرده و با آب لیمو ترش تازه و اندکی عسل مخلوط نمائید، این مخلوط را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت قرار داده و سپس با آب سرد بشوئید. این نوع ماسک خیار در کاهش چروک های سطحی پوست موثر بوده و ماسکی مفید برای رفع افتادگی عضلات پوست صورت خواهد بود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.