خواص سرو کوهی در تصفیه ی خون و مبارزه با آرتروز

سرو کوهی یکی از با ارزش ترین گونه های درختی است که نقش بسیار مهمی بر روی سلامت محیط زیست و اکو سیستم دارد. عصاره این گیاه خواص ارزشمندی دارد.

0

سرو کوهی یکی از با ارزش ترین گونه های درختی است که نقش بسیار مهمی بر روی سلامت محیط زیست و اکو سیستم دارد.این درخت که در ایران با نام هایی هم چون ارس و اردوج نیز شناخته می شود, ارتفاعی ۱۰ تا ۲۵ متری دارد. سرو های کوهی عموما درختانی دیر زیست هستند و از همین رو در بیشتر کشور های دنیا قطع کردن آن ها ممنوع است. عصاره این گیاه خواص ارزشمندی دارد که می تواند برای طیف گسترده ای از بیماری ها و مشکلات مفید باشد. آزمایشات زیادی بر روی خواص سرو کوهی انجام گرفته است که ما در این مقاله شما را با مهم ترین نتایج آن ها آشنا می کنیم.

خواص سرو کوهی

جلوگیری از سپسیس

روغن اسانس درخت سرو کوهی در گذشته یک ضد عفونی کننده شناخته شده بود و از همین رو سربازانی که در جنگ زخمی شده بودند و ورزشکاران، برای درمان و التیام زخم های خود از آن استفاده می کردند.

سپسیس یکی از بیماری های رایج عفونتی است که بدن معمولا در زمان پاسخ به زخم ها، بافت ها و اندام های خودی را هدف قرار می دهد. خواص سرو کوهی می توانند به صورت چشمگیری از سپسیس جلوگیری کند.

جالب است بدانید که در گذشته برای کاهش صدمات وارده به مادر و فرزند، در زایمان های سنگین، از عصاره این گیاه استفاده می شده است.

مبارزه با آرتروز

آرتروز یکی از رایج ترین بیماری های مفصلی است که در تمام قسمت های دنیا دیده می شود. به این بیماری، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی‌ استخوانی هم گفته می‌شود.

عصاره این گیاه می تواند باعث بهبود جریان خون شود. سرو کوهی هم چنین در حذف سموم مانند اسید اوریک از بدن کمک می کند. هر دوی این ویژگی ها به مبارزه با بیماری هایی مانند روماتیسم، آرتروز، نقرس و نارسایی های کلیه کمک می کنند چرا که همه آن ها مربوط به گردش خون نامناسب و انباشت سم در بدن است.

ضد نفخ

این خاصیت سرو کوهی به خارج کردن گاز ها از معده کمک می کند. گاز، زمانی که در روده وارد شده و به سمت بالا حرکت می کند، می تواند بسیار خطرناک باشد، و گاهی اوقات حتی منجر به مرگ می شود. زمانی که این گازها به سمت بالا می روند خطراتی مانند: خفگی، درد قفسه سینه، اختلال در گوارش، فشار خون بالا و بیماری های قلبی را ایجاد می کنند. عصاره این گیاه به صورت موثر باعث می شود تا گاز ها در بدن انباشته نشده و از سمت پایین دفع شوند. روغن سرو کوهی برای کسانی که از مشکلات گاز مزمن رنج می برند بسیار خوب است.

سرو کوهیتصفیه خون

عصاره این گیاه می تواند سموم را از بدن دفع کند و به همین دلیل می تواند منجر به تصفیه خون از آلودگی ها شود. از این خاصیت سرو کوهی، چینی ها و هندی ها برای قرن ها استفاده می کردند و این در حالی است که دانشمندان اروپایی در سال ۱۹۹۵ به این موضوع دست پیدا کرده اند.

خواص سرو کوهی به حذف اسید اوریک، فلزات سنگین، آلاینده ها و ترکیبات خاص و هورمون های تولید شده توسط بدن کمک می کند. این امر باعث می شود تا فشار کمتری به کبد شما وارد شده و در نتیجه این عضو مفید، کارایی بیشتری داشته باشد.

افزایش ادرار

اسانس سرو کوهی یک دیورتیک بوده که این به معنی افزایش ادرار است. این ویژگی باعث افزایش دفعات و حجم ادرار می شود. بنابرین کسانی که به دلیل نارسایی های جزئی یا مزمن کلیوی، از تجمع آب در بدن رنج می برند، بهتر است از این گیاه استفاده کنند. این موضوع می تواند به کاهش وزن نیز منجر شود چرا که شما هر بار ادرار می کنید، برخی از چربی های خود را از بین می برید. در سال ۲۰۱۱ در دانشگاه پزشکی توکیو تحقیقاتی یک ساله در این مورد انجام شد که درستی این ادعا را ثابت می کند.

افزایش سطح عرق

عصاره سرو کوهی یک معرق است که می تواند منجر به افزایش چشمگیر سطح عرق شود. این موضوع برای کسانی که سنگ کلیه دارند خبر بسیار خوبی است چرا که این افراد، نیاز دارند تا به سرعت آب و سدیم بدن خود را از طریق ادرار تخلیه کنند. تعریق کردن، یکی دیگر از راه هایی است که می تواند به دفع چنین موادی کمک کند.

هم چنین عرق، پوست و حفره های پوست و استخوان را پاک می کند که مانع از آکنه و سایر بیماری های پوستی می شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.