اگر قصد کاهش وزن دارید و می خواهید لاغر شوید باید از مصرف برخی مواد غذایی اجتناب کنید.

خوب می دانید که برای کاهش وزن ، چربی سوزی ، آب کردن شکم و در یک کلام لاغری بایستی به رژیم غذایی و خوراکی که در طول روز دارید دقت کنید.

0

غذا هایی که می خورید، می توانند بر وزن شما اثر مهمی داشته باشند. بعضی از غذا ها، مثل ماست کم چرب و سبزیجات می توانند به کاهش وزن کمک کنند برخی دیگر از غذا ها، مثل محصولات فرآوری شده و تصفیه شده می توانند باعث افزایش وزن شوند . خوب می دانید که برای کاهش وزن ، چربی سوزی ، آب کردن شکم و در یک کلام لاغری بایستی به رژیم غذایی و خوراکی که در طول روز دارید دقت کنید. در این مقاله غذا هایی که سبب چاقی می شوند و باید از آن ها دوری کنید را بیان می کنیم.

غذا و خوراکی هایی که برای لاغری سریع نباید بخورید.

برای لاغری سیب زمینی سرخ شده را فراموش کنید.

سیب زمینی یک غذای سالم و غنی است اما سیب زمینی سرخ شده و چیپس این گونه نیستند. آن ها کالری بالایی دارند و ما به راحتی بسیاری از آن ها را میخوریم.

در مطالعات مشاهده شده، مصرف سیب زمینی سرخ شده و چیپس با افزایش وزن ارتباط دارد علاوه بر این، سیب زمینی سرخ شده و کبابی ممکن است حاوی مواد سرطانی به نام آکریل آمید باشد بنابراین برای کاهش وزن بهتر است سیب زمینی آب پز و پخته بخورید.

نوشابهبرای کاهش وزن نوشیدنی های قندی را کنار بگذارید.

نوشیدنی های قندی شیرین، مانند نوشابه یکی از ناسالم ترین غذاها در این سیاره است. آن ها به شدت با افزایش وزن ارتباط دارند و مصرف بیش از حد آن ها می تواند اثرات مضری داشته باشد، حتی اگر نوشیدنی های شیرین حاوی کالری زیادی هم باشند، مغز شما آن ها را مانند مواد غذایی جامد ثبت نمی کند.

شکر مایع به شما احساس پر بودن و سیری نمی دهد، و شما برای جبران آن باید غذایی زیادی بخورید تا این کالری را جذب کنید اگر به طور جدی تصمیم بر کاهش وزن دارید، به طور کامل از نوشیدنی های شیرین اجتناب کنید.

نان سفید را از برنامه ی غذایی خود حذف کنید.

نان سفید بسیار تصفیه شده و اغلب دارای مقدار زیادی شکر هستند که به آن ها اضافه شده است این موضوع می تواند، سطح قند خون شما را به میزان بالایی افزایش دهد.

یک مطالعه از ۹۲۶۷ نفر نشان داد که خوردن دو تکه نان سفید (۱۲۰گرم) در روز باعث افزایش ۴۰ درصدی وزن و چاقی می شود. خوشبختانه بسیاری از جایگزین های سالم برای این نان وجود دارد.مانند گندم که البته در نظر داشته باشید نان گندم دارای گلوتن هستند ، شما می توانید نان ذرت را هم جایگزین کنید.

آبنباتبا مصرف آب نبات به لاغری نخواهید رسید.

آب نبات ها بسیار ناسالم هستند، آن ها سرشار از شکر و روغن های اضافی هستند. آب نبات ها دارای کالری بالا و مواد مغذی کم هستند.

یک آب نبات متوسط می تواند حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری داشته باشد.و حتی در بعضی از آن ها می تواند بیشتر هم باشد .

متاسفانه شما می توانید آب نبات را در همه جا به راحتی پیدا کنید حتی آن ها از لحاظ استراتژیکی در جایی از فروشگاه ها قرار می گیرند که مشتری را به سمت آن ها جذب کنند و برای خرید شان تحریک شوند. اگر می خواهید به عنوان یک میان وعده از آن استفاده کنید، میوه یا مقداری آجیل را جایگزین کنید.

اضافه وزن با مصرف آبمیوه های فرآوری شده

اکثر آب میوه هایی که در سوپر مارکت پیدا می کنید، درصد کمی از میوه های طبیعی در آن وجود دارد، این آب میوه ها در درصد بالایی پردازش فرآورده می شوند.

در حقیقت آن ها حتی می توانند به اندازه نوشابه و یا حتی بیشتر از آن قند و کالری داشته باشند. هم چنین، آب میوه معمولا فیبر ندارد و نیازی به جویدن آن نیست. این بدین معناست که یک لیوان آب پرتقال، نمی تواند تاثیر یک پرتقال را داشته باشد. از نوشیدن آب میوه اجتناب کنید و جای آن، میوه کامل را بخورید.

شیرینیشیرینی ها، کلوچه ها و کیک ها دلیل اصلی چاقی

این خوراکی های محبوب متشکل از مواد ناسالم مانند شکر اضافه و آرد تصفیه شده می باشد. آن ها هم چنین ممکن است حاوی مقادیری از چربی های مصنوعی باشند که بسیار مضر است و باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها می شود. این ها بسیار رضایت بخش نیستند، به دلیل کالری بالا و مواد مغذی کمی که دارند، بعد از خوردن آن ها به سرعت گرسنه می شوید. اگر بخواهید چیز شیرینی بخورید، می توانید از یک قطعه شکلات تلخ استفاده کنید.

مصرف نکردن بستنی برای لاغری

بستنی فوق العاده خوشمزه است اما خیلی ناسالم هستند چرا که سرشار از کالری است و اکثر مدل های آن پر از شکر هستند.

مصرف یک تکه از بستنی خیلی خوب است اما مشکل اینجاست که خوردن بستنی در مقادیر کم خیلی سخت است. شما می توانید بستنی خودتان را با شکر خیلی کم میل کنید.

پیتزاپیتزا غذایی بسیار چاق کننده

پیتزا یک غذای بسیار معروف است با این حال پیتزا های تجاری بسیار ناسالم هستند. آن ها دارای کالری بسیار بالایی هستند و اغلب حاوی مواد ناسالم می باشند مانند آرد تصفیه شده یا گوشت فرآوری شده ای که درون پیتزا وجود دارد.

اگر می خواهید که از خوردن یک تکه پیتزا لذت ببرید، آن را در منزل با مواد سالم تر درست کنید ، حتی سس خانگی هم سالم تر است زیرا سس های موجود در سوپر مارکت حاوی مقدار زیادی شکر هستند که ناسالم است. یکی دیگر از گزینه ها این است که به دنبال یک مکان سالم و مناسب برای پیتزای سالم باشید.

غذاهایی با شکر افزوده شده

شکر افزوده شده، احتمالا بدترین چیز در رژیم مدرن است و مقدار زیاد آن باعث ایجاد بسیاری از بیماری های جدی می شود.

غذا هایی با شکر اضافه، معمولا کالری زیادی دارند، اما پر کننده نیستند. نمونه هایی از آن ها می تواند، غلات صبحانه شیرین، یا ماست های کم چرب باشد.

شما باید هنگام انتخاب غذا های کم چرب یا بدون چربی خیلی مراقب باشید به این خاطر که اغلب از بین بردن چربی آن ها، مقدار زیادی شکر افزوده می شود تا عطر و طعمی که به خاطر تمام شدن چربی به خود می گیرد را از بین ببرند.

قهوهبه قهوه خود هرگز شکر اضافه نکنید

قهوه حاوی چندین ماده فعال بیولوژیکی و مهم تر از همه کافئین است. این مواد شیمیایی می تواند سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد و باعث سوزاندن چربی در حداقل مدت زمان شود. با این حال با اضافه کردن مواد ناسالمی مانند خامه و شکر اثرات مثبت آن را کاهش می دهند.

اگر قهوه دوست دارید بهتر است که برای کاهش وزن، قهوه ی ساده بنوشید و از اضافه کردن خامه و شکر و قند پرهیز کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.