در دوران بارداری کدام داروهای گیاهی نباید بدون مشورت با پزشک مصرف شود؟

یکی از زمان هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشورت با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است. مصرف برخی گیاهان در این دوران موجب سقط جنین می شوند.

0

یکی از زمان هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است. مصرف برخی گیاهان در این دوران موجب سقط جنین می شوند.

یکی از اصول طبیعت درمانگران در پیشنهاد های گیاهی که برای بیماری های مختلف به بیماران می دهند این است که همه داروهای گیاهی کاملاً بی خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره از گیاهان باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی را درباره آن ها کسب کنیم. برخی گیاهان موجب سقط جنین و از دست دادن جنین می شوند و خانم های باردار باید مراقب باشند آنان را میل نکنند.

به عبارت دیگر اگر چه به خاطر این که ترکیبات موثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق تر و در نتیجه اثرات جانبی آن ها کمتر است اما هم چنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد.

این که فکر کنید همه داروهای گیاهی بی خطر هستند, کاملا اشتباه است. استفاده از داروهای گیاهی در برخی موارد از جمله زمان بارداری می توانند خطرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

یکی از مهم ترین آسیب هایی که استفاده از داروهای گیاهی بدون مشورت پزشک می تواند در دوران بارداری برای مادر ایجاد کند سقط جنین است.

در میان گیاهان مختلف انواعی وجود دارند که می توانند با تحریک رحم و فعل و انفعالات مختلف در بدن موجبات سقط جنین را فراهم کند.

سقط جنین با خوردن این گیاهان:

گیاهانی که باعث سقط جنین می شوند به دو دسته تقسیم می شوند دسته ای که در فرهنگ و سنت غذایی ما جای دارند و سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرند و دسته دوم گیاهانی که چندان مصرفی ندارند و شاید حتی نام آن ها هم به گوش تان نخورده باشد.

بنابراین در مورد دسته دوم تقریبا به نظر می رسد هیچ خانمی در دوره ی بارداری که اوج احتیاط است سراغ گیاهانی که ناشناخته است نمی رود, اما در مورد دسته اول که در سبد غذایی روزانه افراد قرار دارد ممکن است تذکر در برخی موارد باعث احتیاط بیشتر شود.

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که سقط آور بودن برخی گیاهان مسئله ای نیست که طی تحقیقات مختلف به اثبات رسیده باشد بلکه وقتی گفته می شود برخی گیاهان به سقط آور بودن مشهور هستند، منظور این است که افرادی به صورت تجربی مشاهداتی داشتند که آن ها را به این نتیجه رسانده که الزاما هم درست نیست.

زرشکزرشک باعث انقباض رحم و سقط جنین می شود.

هر گیاهی که شانس انقباض عضلات مختلف بدن را افزایش دهد می تواند سقط جنین را هم تحریک کند. در این میان بافت رحم عضلات مخاطی دارد که تحریک را افزایش می دهد. البته این در صورتی است که زیاد مصرف شود.

از جمله گیاهانی که به نظر می رسد سقط جنین را افزایش می دهند زرشک و ریشه آن است. میوه زرشک یکی از مواردی است که ابن سینا برای آن اثرات سقط آور قائل شده است. این میوه دارای آلکالوئیدها و هم چنین ترکیبات فنلی از قبیل آنتوسیانین هاست. مشخص شده یکی از آلکالوئید های اصلی میوه زرشک، می تواند موجب انقباضات عضلانی صاف رحم شده و افزایش انقباض می تواند منجر به سقط شود.

گلپر و پونه سقط آور است.

گلپر یکی از معروف ترین گیاهانی است که برای درمان بیماری های گوارشی به خصوص نفخ استفاده می شود. گلپر، هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است. مصرف بیش از ۲ گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص ۳ ماهه اول به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا باعث سقط جنین می شود.

همان طور که گفته شد خطر آور بودن بسیاری از این گیاهان منوط به استفاده زیاد از حد آن ها است که معمولا در خانم های باردار اتفاق نمی افتد.

پونه نیز یکی از گیاهان مؤثر برای القای سقط جنین است. این گیاه می تواند به عنوان یک سم قدرتمند عمل کند و لذا باید با دقت فراوان مصرف شود. خیلی از خانم های باردار وقتی در این دوران دچار سرما خوردگی می شوند به درمان های گیاهی از جمله استفاده از پونه روی می آورند در حالی که استفاده از آن در مقدار زیاد به شدت سقط آور است.

گل بابونهبه این گیاهان اعتماد نکنید.

برای خانم های باردار افراط در همه ی خوراکی ها ممنوع است و نباید هیچ غذایی را خارج از اندازه بخورد.

* گل بابونه، افسنتین، سداس، کدوی تلخ، نعناع کوهی و گل مینا از جمله گیاهانی هستند که شاید نام شان را کمتر شنیده باشید اما تقریبا در اغلب کتب طب سنتی بر سقط آور بودن آن ها تأکید شده است.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که بدن مکانیسمی دارد که اگر انقباضی اتفاق می افتد با مکانیسم دیگری آن را خنثی کند، مگر این که زیاد مصرف شود. بنابراین اگر گیاهی تاکنون استفاده نشده و به یک باره در دوران بارداری مورد مصرف قرار می گیرد احتمال خطرزا بودن آن بیشتر هم هست.

* زعفران، جعفری، غوره، آب غوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین نباید بیش از اندازه مصرف شود.

* غذاهای مانده مخصوصاً غذاهای گوشتی برای خانم های باردار بدترین نوع سم ها است. خوردن موادی مثل کالباس، سوسیس، ژامبون و ساردین و سایر کنسروها و ماهی مانده به کلی ممنوع است.

* بانوان باردار چنان چه کرفس میل نمایند، ممکن است نوزادشان دچار ناراحتی های عصبی، مخصوصاً حملات شبه صرع گردد.

* بانوان باردار نباید سیاه دانه مصرف کنند زیرا قاعده آور و سقط کننده جنین است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.