درمان نیش حشرات با استفاده از روش های ساده ی خانگی

اکثر حشراتی که ما را نیش می زنند، حامل بیماری نیستند ولی این باعث نمی شود که ما از درمان زخم هایی که در اثر نیش حشرات ایجاد می شوند کوتاهی کنیم.

0

تابستان یکی از فصولی است که ما زمان بیشتری می خواهیم با خانواده و دوستان مان سپری کنیم و با این وجود برخی مشکلاتی هستند که در این فصول می توانند باعث آزرده خاطر شدن مان شوند مانند حشرات و نیش آن ها که به مدت طولانی ما را آزار خواهند داد و به دلیل وقت کم شاید تلاشی برای درمان آن ها نکنیم و با درمان نکردن این نیش به بیماری Lyme دچار خواهید شد.با این وجود اکثر حشراتی که ما را نیش می زنند، حامل بیماری نیستند ولی این باعث نمی شود که ما از درمان زخم هایی که در اثر نیش حشرات ایجاد می شوند کوتاهی کنیم.

درمان نیش حشرات:

نیش حشرات در صورت عدم درمان می توانند تاثیرات بدی داشته باشند
به همین دلیل ۴ راه برای درمان تسکین نیش حشرات وجود دارند که مواد اولیه آن ها در تمام خانه ها یافت می شوند، یکی از موارد را برگزیند و برای بهبودی خود استفاده نمایید. این ۴ راه اصلی برای تسکین نیش حشرات عبارت اند از:

مرحله اول ؛ تمیز و خنک کردن پوست

اولین کاری که شما می توانید در پاک سازی و از بین نیش حشرات انجام دهید این است که پس از احساس کردن این که پشه شما را نیش زده است، شروع به خارش محل نیش زده نکنید.

زمانی که یک پشه شما را نیش میزند ممکن است در همان لحظه بمیرد و یا مدتی پس از پرواز کردن ممکن است جان خود را به دلیل نیش زدن از دست بدهد.

در هنگام نیش زدن، برخی حشرات ممکن است که سر خود را داخل پوست وارد سازند که با این کار مبتلا شدن شما به برخی بیماری ها مانند Lyme (نوعی عفونت) قطعی است.

به همین جهت بعد از نیش زدن پشه، فورا محل را با استفاده از آب یا دستمال های مرطوب، بلافاصله تمیز کنید.

مرحله دوم ؛ یخ و ایبوپروفن

به گفته متخصصین پوست، برای تسکین محل نیش زده شده می توانید از یخ استفاده کنید. برای استفاده از این روش تنها کافی است که پوست را تمیز کنید و به مدت ۱۰ دقیقه یخ را روی محل نیش پشه قرا دهید و پس از ۱۰ دقیقه التهاب به کمترین میزان خود خواهد رسید. اگر توسط عنکبوت و یا زنبور نیش خورده باشید، می توانید از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن برای بهبودی خود استفاده نمایید.

مرحله سوم ؛ مواد به تعادل رسان PH پوست

یکی از راه های محافظت از پوست، به تعادل رساندن مجدد میزان PH پوست می باشد که در هنگام نیش زدگی توسط حشرات می توانید از این راه استفاده کنید. برای به تعادل رساندن پوست می توانید از راه های زیادی مانند استفاده از برخی از انواع سرکه بهره مند شوید تا پوست را به تعادل برسانید.

سرکه یک ماده ضد عفونی کننده و ضد قارچ طبیعی می باشد که با استفاده از آن محل نیش زده تمیز خواهد شد و در روند بازسازی پوست به بیشترین میزان کمک خواهد کرد.

نمکمرحله چهارم ؛ استفاده از برخی ادویه جات مانند: نمک و پیاز و ریحان

یکی از خاصیت های نمک، این است که می تواند رطوبت را از بین ببرد و به کاهش تورم می تواند کمک کند به همین دلیل می توانید از نمک برای کاهش التهاب ناحیه نیش زده شده توسط حشرات استفاده کنید چرا که می توانند التهاب را به کمترین میزان برسانند.

با استفاده از برگ های ریحان نیز می توانید میزان التهاب را از بین ببرید، چرا که برگ های ریحان خاصیت خنک کنندگی دارند و می توانند با این خاصیت میزان التهاب و خارش را به میزان حداقل برسانند.

هم چنین پیاز نیز، قدرت ضد التهابی بسیار قوی دارد که در بسیاری از مطالعات ثبت شده است و تأثیر آن کاملاً حقیقی است.

پیاز حاوی عطر و طعم (یا فلاونوئید) به نام کورستین است که قابلیت مبارزه با چندین عامل التهابی، از جمله histamines را دارد که histamines در اثر نیش حشرات و آلرژی در بدن ایجاد می شود.

گاهی خارش بیش از حد محلی که توسط حشرات ایجاد شده اند، نه تنها باعث آسیب رساندن و ایجاد زخم در پوست می شوند، بلکه توانایی ایجاد التهاب بیشتری را نیز در بدن ایجاد می کنند. بنابراین می توانید با استفاده از مراحل بالا، در تسکین محل نیش حشرات، مؤثر واقع شوید و از پوست تان نیز نهایت محافظت را کرده باشید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.