خواص جوانه گندم و تاثیرات آن در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

خواص جوانه گندم بی شمار است. جوانه گندم دارای ویژگی های ضد پیری است و می تواند بر تقویت ذهن، رشد ماهیچه ها، استقامت و سرعت بهبود زخم ها تاثیر بگذارد.

0

خواص جوانه گندم شامل تقویت سیستم ایمنی بدن و اقدامات پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و سرطان می باشد.  خواص جوانه گندم بی شمار است. جوانه گندم دارای ویژگی های ضد پیری است و می تواند بر تقویت ذهن، رشد ماهیچه ها، استقامت و سرعت بهبود زخم ها تاثیر بگذارد. مواد مغذی موجود در جوانه گندم به هضم غذا کمک می کند و هم چنین از آسیب به شریان ها پیشگیری کرده و باعث کاهش وزن می شود.

جوانه گندم منبع غنی از انرژی، فیبر، پروتئین و کربوهیدرات می باشد و به روش های مختلف با سیستم داخلی بدن واکنش پیدا می کنند. یکی از خواص جوانه گندم که همه را شگفت زده می کند این است که ویتامین های مهم و مورد نیاز روزانه برای بدن مثل فولات، ویتامین E, B به مقدار فراوان در جوانه گندم یافت می شوند. هم چنین حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی مثل پتاسیم، آهن، روی، کلسیم، فسفر و سلنیوم می باشد. جوانه گندم هم چنین دارای اسیدهای امگا ۳ می باشند.

اکثر افراد جوانه گندم را به وعده های غذایی خود اضافه می کنند تا بتوانند از تمام فواید سلامتی آن استفاده کنند. جوانه گندم دارای مواد مغذی بی شماری می باشد و به همین دلیل است که اکثر ما ترجیح می دهیم این ماده غذایی را به وعده های خود اضافه می کنیم. در این مطلب خواص جوانه گندم و فواید سلامتی آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خواص جوانه گندم:

سلامت سیستم ایمنی بدن

با افزودن جوانه گندم به وعده های غذایی می توانید به طور مثبت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید تا از بدن شما در برابر انواع بیماری ها و شرایطی مثل ناراحتی های قلبی و سرطان حفاظت کند.

پروتئین موجود در جوانه گندم به طور موثر فعالیت آنتی اکسیدان ها را در سیستم ایمنی بدن شما افزایش می دهد. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد و دیگر ارگانیسم هایی که باعث ایجاد بیماری در بدن می شوند را شناسایی کرده و از بین می برد. جوانه گندم بطور طبیعی حاوی مقادیر زیادی از این پروتئین می باشد که آنتی اکسیدان ها را در بدن شما تحریک می کنند.

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

یکی از مهم ترین خواص جوانه گندم کاهش عوامل همراه با بیماری های قلبی عروقی می باشد که می تواند سلامت سیستم قلبی عروقی را افزایش دهد.

کلسترول بد باعث ایجاد تورم در شریان ها و رگ ها می شود که نشانه رایج حملات قلبی و سکته می باشد. افزودن جوانه گندم به رژیم غذایی باعث افزایش مقدار فیبر لبنی می شود که از لحاظ علمی با کاهش بیماری های قلبی در ارتباط می باشد.

حضور ماده ای در جوانه گندم باعث کاهش سطوح کلسترول می شود که به همین دلیل خطر سکته و دیگر بیماری های مضر را کاهش می دهد. سطوح بالای چربی های امگا ۳ در جوانه گندم تاثیرات منفی اسید امگا ۶ را حذف می کند و علاوه بر این باعث حفظ سلامتی سیستم قلبی عروقی شما می شود.

جوانه گندمپیشگیری از سرطان

افزودن جوانه گندم یا انواع مختلف عصاره های جوانه گندم به رژیم غذایی می تواند به کاهش عوامل سرطان زا کمک کند.

یکی دیگر از خواص جوانه گندم مثل جو این است که سوخت و ساز گلوکز را در سطح معینی متوقف می سازد و از ظهور انواع مختلف کینازها که ممکن است باعث تحریک فعالیت های سرطانی در سلول ها شود پیشگیری می کند. تاثیرات جوانه های گندم در پیشگیری از انواع سرطان ها فوق العاده می باشد.

مفید برای پوست و مو

از جمله خواص جوانه گندم وجود منبع غنی و سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها می باشد که می تواند تاثیر قابل توجهی بر عوامل موثر بر پیری مثل پوست و مو داشته باشد.

برخی از افراد از این دانه برای مقاصد آرایشی نیز استفاده می کنند، یا آن را با دیگر مواد آرایشی ترکیب می کنند. جوانه گندم سرشار از ویتامین E می باشد و مزایای زیادی برای سلامت افراد دارد.

اگر بطور مداوم خورده شود، پروتئین و ویتامین های موجود در آن می توانند به طور مثبت بر آفتاب سوختگی، پیسی، اگزما، چین و چروک صورت, کاهش ریزش مو تاثیر بگذارد.

مفید برای خانم های باردار

از مهم ترین خواص جوانه گندم این است که سرشار از اسید فولیک می باشد، این ماده برای زنان باردار ضروری می باشد. زنانی که سطح متعادلی از فولات در بدن خود دارند تا حد زیادی خطر تولد نوزاد با نقص سیستم عصبی و دیگر اختلالات در آن ها کاهش می یابد.

افزودن جوانه گندم به رژیم غذایی زنان باردار بسیار موثر می باشد، زیرا می توانند مواد مغذی مورد نیاز خود را در طول روز دریافت کنند.

جوانه گندمپیشگیری از یبوست

همان طور که گفتیم خواص جوانه گندم همانند خواص ذرت دارای وجود مقادیر فراوان فیبر طبیعی در آن می باشد، که برای حفظ عملکرد و حرکات شکمی بسیار ضروری می باشد, بنابراین به درمان یبوست کمک می کند. اما خوردن زیاد این دانه نیز ممکن است باعث ایجاد اسهال خونی شود.

بهبود فشار خون

فشار خون عامل خطرناکی برای بیماری های قلبی می باشد. یک رژیم غذایی غنی از مواد معدنی مثل پتاسیم با کاهش تاثیرات سدیم, فشار خون را بهبود می بخشد.

خوردن ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم در روز برای کنترل فشار خون لازم و ضروری می باشد و از آن جا که یکی از خاصیت های جوانه گندم این است که سرشار از پتاسیم می باشد خوردن روزانه آن نیاز شما به پتاسیم را رفع می کند.

نکته پایانی

همان طور که گفتیم خواص جوانه گندم بسیار زیاد می باشد. اما لازم است توجه کنید که خوردن مقدار زیاد آن نیز ممکن است عوارض جانبی زیادی به همراه داشته باشد پس بهتر است در مصرف آن تعادل را رعایت کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.