انواع ماسک جوانسازی عالی جهت درخشندگی و لطافت پوست

ماسک جوانسازی پوست در انواع مختلف وجود دارد که می‌تواند روند پیری پوست را به تعویق انداخته و برای مدتی طولانی پوست ما را لطیف و جوان نگاه دارد.

0

ماسک جوانسازی پوست در انواع مختلف وجود دارد که می‌تواند روند پیری پوست را به تعویق انداخته و برای مدتی طولانی پوست ما را لطیف و جوان نگاه دارد.

استفاده از میوه‌ های فصل یا مواد طبیعی مانند شیر در این ماسک‌ های جوان‌ کننده می‌تواند به طور طبیعی به ویتامینه کردن پوست ما پرداخته و خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ نماید.

مشخصات یک پوست جوان و شاداب:

پوست جوان خاصیت ارتجاعی عالی دارد.

پوست جوان فاقد لکه های مختلف اعم از کک و مک یا لکه های قرمز رنگ می باشد.

پوست جوان رطوبت و چربی مناسب و استانداردی دارد.

پوست جوان روشن و شفاف بوده و به طور طبیعی درخشان است.

پوست جوان فاقد چین و چروک بوده و کاملا صاف و یکدست می باشد.

پوست جوان فاقد علائم افتادگی در عضلات خود می باشد.

با توجه به بر شمردن این مشخصات می توان این طور نتیجه گیری نمود که یک ماسک جوانسازی پوست باید بتواند خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ نموده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری نماید. هم چنین رطوبت و چربی مورد نیاز را برای پوست تامین نماید. از به وجود آمدن لکه های پوستی جلوگیری نموده و در شفافیت و درخشندگی پوست تاثیری عالی بگذارد. هم چنین عضلات پوست صورت را تقویت نموده و به عنوان یک لیفت کننده بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

انواع ماسک های جوانسازی پوست:

ماسک جوانسازی عصاره رازیانه

یکی از بهترین انواع ماسک جوانسازی استفاده از عصاره رازیانه است که در مقابله و از بین بردن چین و چروک ها نقشی پر رنگ و موثر را ایفا می نماید. تنها کافی است ۴ قاشق از گیاه خشک شده رازیانه را با ۲ پیمانه آب دم کرده و پس از خنک شدن از صافی عبور دهید. سپس صورت خود را با این محلول شستشو داده و ۲۰ دقیقه مکث نمائید. پس از مدت زمان مذکور صورت را آبکشی نموده و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

عصاره خیارماسک جوانسازی با عصاره خیار

یکی از بهترین انواع ماسک جوانسازی پوست استفاده از عصاره میوه خیار به طور مستقیم بر روی پوست می باشد. دو عدد خیار را در حالی که یکی را رنده کرده و دیگری را آب گرفته اید به این ترتیب مورد استفاده قرار دهید. خیار رنده شده را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست صورت قرار دهید. پس از مدت زمان مذکور بقایای خیار را از روی صورت برداشته و صورت خود را با آب خیار ماساژ دهید. شما می توانید از این ماسک جوانسازی هر شب به مدت ۱۰ دقیقه استفاده کرده و از خواص شگفت انگیز آن بر پوست خود لذت ببرید.

لطافت پوست با ماسک جوانسازی گوجه فرنگی

ماسک جوانسازی گوجه فرنگی به همراه آب لیمو ترش تازه می تواند در مدت زمانی کوتاه شادابی و طراوت از دست رفته پوست صورت را باز گرداند. پوست صورت خود را به وسیله مواد پاک کننده آرایش به طور کامل پاک و تمیز نمائید. سپس یک عدد گوجه فرنگی را با مقداری آب لیمو ترش داخل مخلوط کن ریخته و محلولی معجزه آسا بسازید. این ماسک جوانسازی به سرعت سلول های مرده سطح پوست را از میان برداشته و به طور عمیق ویتامینه می کند. مشروط بر آن که این محلول را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی صورت قرار داده و در طی این مدت چشم ها را بسته و به استراحت بپردازید. پس از مدت زمان مذکور صورت خود را شستشو داده و از کرم های مغذی استفاده نمائید.

ماسک جوانسازی با عصاره اسفناج

ماساژ عصاره اسفناج بر روی پوست می تواند عضلات صورت را تقویت نموده و به آن ها فرم دهد. هم چنین این ماسک جوانسازی می تواند لطافتی عالی را برای پوست صورت شما به ارمغان بیاورد. تنها کافی است چند عدد برگ اسفناج را در نصف لیوان شیر جوشیده قرار داده و به مدت ۵ دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا برگ ها نرم شوند. سپس از صافی عبور داده و پس از سرد شدن کامل این ماسک جوانسازی ، در حالتی که برگ ها را کوبیده و به صورت خمیر در آورده اید، بر روی پوست صورت قرار داده و با ملایمت ماساژ دهید. این عمل باعث افزایش جریان خون شده و می تواند در جوانسازی صورت ما کمک نماید. پس از ۲۰ دقیقه صورت را با شیر باقی مانده شستشو داده و ۵ دقیقه مکث نمائید. سپس صورت خود را آبکشی کرده و کرم مرطوب کننده بزنید.

ماسک جوانسازی گل ختمی

از عوامل اصلی در به وجود آمدن چین و چروک های پوستی، خشکی و کمبود رطوبت در پوست می باشد. ماسک جوانسازی برگ و گل ختمی می تواند در رطوبت رسانی عمیق به پوست شما کمک شایانی نماید. تنها کافی است سی گرم از برگ و گل های ختمی را در ۲ پیمانه آب ریخته و بجوشانید. سپس از صافی رد کرده و هر شب صورت خود را پس از پاک نمودن کامل آرایش با این محلول جوان کننده شست و شو دهید. فراموش نکنید که پوست شما باید کاملا تمیز و پاک بوده تا بتواند رطوبت و مواد موجود در این ماسک جوانسازی را به خود جذب نماید. پس از نیم ساعت می توانید باقی مانده این محلول را با آب شست و شو داده و از یک کرم مرطوب کننده استفاده نمائید.

ماسکدارچین و عسل برای ساخت ماسک جوانسازی

این نوع از ماسک جوانسازی پوست علاوه بر خاصیت شفافیت و لطافت می تواند عضلات پوست را نیز تقویت نموده و به عنوان لیفتینگ پوست مورد استفاده قرار گیرد. تنها کافی است مقدار کمی دارچین طبیعی را با کمی جوز هندی مخلوط نموده و با یک قاشق آب لیمو طبیعی و عسل ترکیب نمائید. سپس خوب هم بزنید تا مخلوط یک دستی به وجود بیاید. این مخلوط خمیری شکل را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت به غیر از نواحی اطراف چشم قرار داده و سپس با آب ولرم شست و شو دهید. فراموش نکنید که پس از استفاده از این ماسک باید حتما از یک کرم مرطوب کننده قوی و عالی استفاده نمائید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.