آنچه که باید در مورد خواص ماش سبز بدانیم.

اصلیت گیاه ماش سبز از کشور هندوستان می باشد که اکنون در بیشتر نواحی کشت می شود. چینی ها از این گیاه برای سم زدایی بدن و رفع گرمای بدن استفاده می کنند.

0

اصلیت گیاه ماش سبز از کشور هندوستان می باشد که اکنون در بیشتر نواحی کشت می شود. چینی ها از این گیاه برای سم زدایی بدن و رفع گرمای بدن استفاده می کنند. ماش در نقاط دیگر جهان مانند ایران نیز کشت می‌شود.

ماش گیاهی علفی، دارای ساقه زاویه‌ دار به ارتفاع ۴۰ تا ۷۰ سانتی متر و برگ‌ های منتهی به پیچک مرکب از ۴ تا ۷ زوج برگچه است. ماش با نام علمی Vigna radiata گیاهی یک ساله و به شکل بوته یا بالا رونده می‌باشد.

میوه ماش باریک و دراز و قهوه‌ای رنگ است و دانه‌های کوچک کروی به رنگ خاکستری، قهوه‌ ای یا سبز در آن جای دارد. در ایران این گیاه پس از برداشت جو یا گندم کاشته شده و در فصل پاییز و هنگامی که دانه‌ های آن سفت و غلاف‌های آن زرد یا سیاه شد، محصول آن را در چند نوبت برداشت می‌کنند.

ماش سبز یکی از انواع حبوبات و دارای خواص و ارزش غذایی بسیار زیادی هم می باشد. در ادامه مطلب با خواص ماش سبز آشنا خواهید شد.

فواید و خواص ماش سبز:

استفاده از حبوبات در برنامه غذایی هفتگی موجب تامین پروتئین بدن می شود. ماش سبز نیز یکی از منابع غنی پروتئین گیاهی است و ارزش غذایی بالایی هم دارد و مصرف آن برای گیاه خواران نیز فوق العاده است.

ماش سبز سرشار از مواد مغذی می باشد به همین دلیل در بین حبوبات جایگاه خاصی دارد. بالا بودن میزان اسید فولیک در این گیاه موجب شده تا مصرف ماش از بروز بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری کند.

به دلیل دارا بودن مقادیر بالایی از پتاسیم، مصرف این گیاه به افرادی که فشارخون بالایی دارند، توصیه می شود. وجود آنتی اکسیدان هایی مثل سلنیوم و منگنز در ماش موجب می شوند که از ابتلا به بیماری های مزمن جلوگیری شود. این موارد تنها بخش کوچکی از خواص ماش سبز می باشند.

جوانه این گیاه فوق العاده نیز منبع غنی از ویتامین C و مواد مغذی می باشد. جوانه ماش انرژی زا بوده و کاهش دهنده کلسترول خون و قند خون می باشد. هم چنین اسهال را درمان و به روند هضم غذا نیز سرعت می بخشد. برای بهره مندی از خواص جوانه ماش سبز، آن را به صورت خام در سالادها استفاده کنید.

مصرف ماش سبز محدودیت و ممنوعیت ندارد فقط افراد مبتلا به نقرس یا اسیداوریک در مصرف این گیاه افراط نکنند، زیرا ماش پروتئین بالایی دارد. فواید و خواص ماش هم برای زیبایی و هم برای سلامتی می باشد.

ماش سبزکاهش کلسترول و چربی خون

کاهش کلسترول و چربی خون از خواص ماش سبز و خواص لپه می باشد. این دانه ها سرشار از فیبر رژیمی (مواد غذایی غیر قابل هضم) محلول بوده و کلسترول پایینی هم دارند.

فیبر رژیمی در سیستم گوارش با آب موجود در آن مخلوط شده و ژله مانند می شود. این ماده نیز موجب بهبود در عملکرد اعضای بدن می شود.

فیبر رژیمی محلول, کلسترول و چربی بد خون را کاهش می دهد اما اگر فیبر رژیمی غیر محلول باشد، به تنظیم شدن حرکات روده کمک می کند و چربی خون را کاهش نمی دهد.

جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه

تمامی حبوبات از جمله ماش ماده ای به نام پروتئاز دارند. این ماده روند تولید سلول های سرطانی را کند کرده و در نتیجه از شکل گیری تومور جلوگیری می کند.

پروتئاز موجود در ماش از ابتلا به سرطان سینه هم پیشگیری می کند.

کنترل قند خون

یکی از خواص ماش سبز هم چون خواص دال عدس، کنترل و کاهش قند خون می باشد. است. مصرف ماش برای افرادی که قند خون بالایی داشته و به دیابت مبتلا هستند، مناسب می باشد.

رفع کم خونی

مصرف ماش سبز برای کسانی که کمبود آهن دارند، بسیار مناسب می باشد. رفع کم خونی از دیگر خواص ماش سبز است و برای بهره بیشتر بردن از این خاصیت بهتر است از جوانه آن استفاده کنید. به طور کلی جوانه ها خواص و مواد مغذی بیشتری دارند.

جوانه ماشمزایای مصرف جوانه ماش سبز:

-جوانه ی ماش انرژی زا، حاوی مقادیر زیادی از ویتامین C و مواد مغذی است.

-هضم جوانه ماش سبز نسبت به ماش راحت تر است.

-در طب چینی جوانه ماش سبز مصرف درمانی و دارویی دارد. به عنوان مثال برای رفع سموم بدن و رفع عفونت مجاری ادرار از آن استفاده می کنند.

-جوانه ماش را وقتی رسید مصرف کنید زیرا هر چه بیشتر برسد، خواص آن بیشتر می شود. جوانه ماش دارای ویتامین های A، B، C، D، E، K و فیبر می باشد.

-خواص غذایی و درمانی هر جوانه نسبت به نوع آن متفاوت می باشد. اما جوانه ماش سبز ارزش غذایی بیشتری دارد. زیرا حاوی ماده ای به نام ایزوفلاون دارد و این ماده موجب بیشتر شدن شدن خواص درمانی ماش شده است که این امر نیز از خواص ماش سبز می باشد.

طرز تهیه جوانه ماش سبز

بعد از شستن ماش ها، آن ها را به مدت ۱۲ ساعت خیس کنید. بهتر است آن ها را در مکانی خنک و تاریک قرار دهید. سپس دوباره ماش ها را شسته و برای ۱۲ ساعت دیگر در همان مکان خنک و تاریک قرارشان دهید. بعد از گذشت ۱۲ ساعت دوم، جوانه های ماش آماده می شوند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.