استفاده از لایه بردار های خانگی برای از بین بردن سلول‌ های مرده پوست

توسط عمل پاک سازی یا لایه برداری پوست, یک لایه سطحی از سلول های مرده پوست که حاوی جوش و لکه های قهوه ای روی پوست است، برداشته می شود.

0

توسط عمل پاک سازی یا لایه برداری پوست, یک لایه سطحی از سلول های مرده پوست که حاوی جوش و لکه های قهوه ای روی پوست است، برداشته می شود.

لایه‌ برداری یکی از راه‌ های مبارزه با فرسایش ناشی از خستگی و آرایش مداوم پوست است و شما می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی موجود در منزل به سادگی ماسک‌ های لایه بردار طبیعی تهیه کنید.

امروزه مراقبت از پوست در میان افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا با وجود انبوه آلودگی و استرس‌ هایی که فرد در زندگی روزمره با آن مواجه می شود، پوست در معرض آسیب پذیری بیشتری قرار می‌گیرد.

منظور از لایه برداری، همان از بین بردن سلول‌ های مرده پوست است. این نوع از لایه‌ برداری یعنی لایه‌ برداری سطحی پوست، می‌تواند پوست صورت شما را شفاف، شاداب و روشن کند؛ بنابراین بهتر است به جای صرف هزینه‌ های گزاف برای خرید کرم‌ های لایه بردار، خودتان دست به کار شوید و با استفاده از مواد ساده و طبیعی که در خانه دارید، یک ماسک لایه بردار خانگی تهیه کنید.

پیشنهاد اول: لایه بردار ماست و گردو

ماست طبیعی پایه مناسبی برای ساخت هر گونه اسکراب (لایه‌ بردار) خانگی است؛ این ترکیب به علت دارا بودن خواص ضد قارچ و ضد باکتری و همین طور دارا بودن درصد بالای اسید لاکتیک موجب صاف و نرم شدن پوست‌ های خسته می‌شود.

دو قاشق غذا خوری ماست و دو قاشق غذا خوری گردوی خرد شده را در یک مخلوط کن ترکیب کرده و به مدت ۱۵ دقیقه کنار بگذارید. این مخلوط باید در همان وعده مورد استفاده قرار گیرد، بنابراین اگر کمی از آن باقی ماند، می‌توانید آن را روی نواحی سخت و سفت پوست مانند پاشنه پا امتحان کنید.

لایه بردارپیشنهاد دوم: لایه بردار روغن زیتون و نمک دریایی

برای لمس طراوت و تازگی پوست تان، قدری نمک و روغن زیتون را به طور کامل مخلوط کنید.

این اسکراب آثار شگفت انگیزی روی پوست کل بدن دارد و شما اگر مایل باشید می‌توانید با غلظت بالاتری از نمک استفاده کنید.

این ماسک پوست شما را و مرطوب و درخشان می‌کند.

پیشنهاد سوم: لایه بردار جو، عسل و ماست

جو، یکی از محبوب‌ ترین لایه‌ بردار های طبیعی است که به دلیل ملایمتی که دارد، گزینه مناسبی برا پوست‌ های حساس است و هم چنین می‌تواند چربی و آلودگی‌ ها را از سطح پوست خارج کنید.

عسل هم به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی طبیعی‌ اش، یک ماده مناسب برای اضافه کردن به هر نوع اسکراب است.

حدود دو قاشق چای خوری از جو در نصف لیوان ماست ریخته و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. این ترکیب می‌تواند به عنوان یک ماسک افزایش دهنده رطوبت پوست استفاده شود.

توجه داشته باشید پیش از استفاده از این نوع ماسک‌ های لایه‌ بردار، قبلا آن را بر روی پوست دست و یا پاشنه پا امتحان کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.