ماسک های کم هزینه ی خانگی جهت رفع تیرگی های پوست

گاهی اوقات پوست‌ مان کمی تیره و کدر می‌شود و جرمی آلوده روی صورت‌ مان، سنگینی می‌کند. برای رفع این تیرگی، می توان از ماسک های خانگی استفاده کرد.

0

گاهی اوقات پوست‌ مان کمی تیره و کدر می‌شود و جرمی آلوده روی صورت‌ مان، سنگینی می‌کند. برای رفع این تیرگی، می توان از ماسک های خانگی استفاده کرد.

برخی اوقات تیرگی پوست بر اثر خستگی به وجود می آید، نه نور خورشید.

وقتی این حالت به وجود می آید، بهتر است از ماسک هایی استفاده کنید که چسبندگی بیشتری داشته و جرم بیشتری از روی پوست بردارد و در نهایت شفافیت و روشنی پوست مان را دوباره برگردانده و به آن شادابی ببخشیم.

در ادامه طرز تهیه چند ماسک آموزش داده شده است که برای روشن کردن پوست تان بسیار مفید هستند.

ماسک سفیده تخم مرغ

از آن جایی که سفیده تخم مرغ، چسبندگی زیادی دارد و علاوه بر شفاف کردن پوست، در ترمیم جوش های صورت نیز موثر و برای پوست بسیار مفید است.

یک یا دو عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کاملا سفید شده و کف کند. سپس این کف را بر روی پوست مالیده و بدون حرکت، ۱۵ دقیقه، با آرامش دراز بکشید.

پس از این که کاملا جذب و خشک شد، پوست را ابتدا با آب ولرم و سپس حتما با آب سرد و خنک بشویید. از این ماسک، هفته ای دوبار استفاده کنید.

ماسک عسل و بادامماسک عسل و بادام

یک قاشق مربا خوری عسل را با نصف قاشق چای خوری پودر بادام سفید شده مخلوط کنید.

البته برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شود.

سپس این مخلوط را کاملا آرام و با حرکت دورانی روی پوست مالیده، پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنک بشویید.

از این ماسک فقط هفته ای یکبار استفاده کنید.

ماسک آلوئه وراماسک آلوئه ورا

یک قاشق چای خوری آلوئه ورا و یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه و ۲ قاشق چای خوری گلاب را با هم مخلوط کرده و خمیری ضخیم درست کنید.

خمیر حاصل را به روی صورت مالیده و پس از بیست دقیقه ابتدا با آب معمولی و سپس با گلاب بشویید.

اگر احساس می کنید که پوست تان خشک شده است، حتما از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.

این ماسک علاوه بر روشن کردن پوست، ماسکی عالی برای درمان پوست های چرب و مستعد به آکنه است.

آلوئه ورا با جذب روغن اضافی، پوست تان را تسکین می دهد.

ماسک ماست

دو قاشق چای خوری ماست، ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون، یک قاشق چای خوری عسل و یک چهارم قاشق چای خوری زرد چوبه را با هم ترکیب کرده و به روی صورت تان به مدت ۱۵ دقیقه بمالید.

عسل پوست را مرطوب نگه می دارد. روغن زیتون بهترین مرطوب کننده طبیعی است.

ماست هم پوست را پاکسازی و روشن می کند. از این ماسک در هفته سه بار استفاده کنید.

پاپایاماسک پاپایا

نصف فنجان از تکه های میوه ی پاپایا، یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری ماست را با هم کاملا ترکیب کرده و به خمیری ضخیم اما یک دست، درست کنید.

سپس به مدت ۱۰ دقیقه به روی صورت بمالید و با آب بشویید. پاپایا حاوی ماده ای است که با لایه برداری و برداشتن نقاط تیره روی پوست، صورت تان را روشن تر می کند.

ماست هم ویژگی روشن کنندگی پوست تیره را دارد و دو ماده پاپایا و ماست در کنار هم، ترکیبی بی نظیر برای روشن کردن پوست های تیره هستند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.