خواص ترب سفید و تاثیرات آن در تقویت دستگاه گوارش و بیماری های مربوط به آن

ترب سفید دارای اشکال بسیاری است, درازا و قطر آن نیز متفاوت است. رنگ پوست آن نیز به غیر از سفید ممکن است، قرمز، بنفش، سبز، زرد، یا مایل به سیاه باشد.

1

ترب سفید دارای اشکال بسیاری است, درازا و قطر آن نیز متفاوت است. رنگ پوست آن نیز به غیر از سفید ممکن است، قرمز، بنفش، سبز، زرد، یا مایل به سیاه باشد.
ترب سفید دارای ویتامین‌ های A، B، و C و هم چنین آهن، فسفر, کلسیم, پتاسیم، روی، منگنز و منیزیم فراوان است. کالری آن کم است و خوردن آن به تسریع هضم غذا کمک می‌کند به همین جهت برای رژیم غذایی مناسب و مورد توجه است.

برای این که خاصیت های ترب سفید کاهش نیابد، به محض بیرون آوردن از خاک، تمام برگ ها از ترب جدا می شوند.

ترب سفید معمولاً به صورت خام در آشپزی به کار می‌رود ولی برای نگهداری در زمان طولانی‌ تر آن را به صورت خشک شده یا ترشی و شور در می‌آورند.

طعم دایکون (ترب سفید) در نزدیکی قسمت برگ آن شیرین و پر آب است و هر چه به انتهای آن نزدیک شویم مزهٔ آن رو به تندی می‌گذارد و خشک‌تر است. ماده ای به نام سنوول موجب تندی در طعم ترب می شود. به همین جهت قسمت سر آن به صورت خام در سالاد بکار می‌رود و قسمت انتهایی آن یعنی قسمت نزدیک برگ آن که پر آب و شیرین می باشد برای پخت و پز استفاده می کنند.

خواص ترب سفید

ترب سفید طبیعتی گرم و خشک دارد. در طب سنتی از ترب سفید برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. برگ ترب سفید نیز دارای فایده است و مصرف جوشانده ی آن باد های بدن را دفع می کند.

ساقه های ترب سفید نیز موجب درمان تنگی نفس و برونشیت می شوند. تقویت دستگاه گوارش و درمان بیماری های آن از خواص ترب سفید می باشد. کاهش کلسترول و چربی خون نیز از دیگر فواید ترب سفید می باشد.

ترب سفیددیگر خواص دارویی و درمانی ترب سفید عبارتند از:

-دفع انواع سنگ های صفراوی

-درمان رماتیسم و نقرس

-کمک به هضم سریعتر غذا

-تقویت کننده قوه بینایی

-ضد یرقان

-ضد سرفه

-تقویت کننده بدن

-شادابی و لطافت پوست

-رفع خشکی دهان

-ادارا آور

-دفع سنگ کلیه و مثانه

-رویش موهای سر

-کمک به التیام سریع زخم ها

-برای بهبود سریع زخم بدن، کافی است مقداری از ترب سفید را رنده کنید. به آن مقداری عسل اضافه کرده و ترکیب را به صورت ضماد بر روی زخم قرار دهید.

درمان سیاه سرفه

درمان سرفه های شدید و حتی سیاه سرفه از خواص ترب سفید می باشد. برای این امر آب ترب سفید را با مقداری عسل طبیعی ترکیب کرده و میل نمایید.

درمان مسمومیت های غذایی

برای درمان مسمومیت غذایی از تخم ترب سفید استفاده کنید. برای این کار مقداری از تخم ترب سفید را با سکنجبین مخلوط کرده و میل نمایید. این ترکیب ایجاد قی کرده در نتیجه معده تمیز می شود. هم چنین ضماد تخم ترب نیز برای بهبود دردها بسیار خوب است.

ترب سفیدرفع سرما زدگی

برای رفع سرمازدگی اعضای بدن کافی است مقداری ترب سفید را در آب جوشانده و بعد از کمی خنک شدن (به طوری که پوست را نسوزاند)، عضوی که سرما زده شده است را در این جوشانده قرار دهید.

خواص دارویی تخم ترب سفید

با خواص ترب سفید آشنا شدید حال بهتر است بدانید که یکی از خواص تخم ترب سفید, درمان بیماری ها و ناراحتی های کبدی است. ادرار آور، قاعده آور، درمان درد مفاصل و درد سیاتیک از خاصیت های دیگر تخم ترب سفید هستند.

برای دفع مواد سمی از کبد می توانید روزانه ۵ گرم تخم ترب سفید را میل و یا آن را به صورت شربت بعد از غذا مصرف نمایید. هم چنین قرار دادن تخم ترب سفید در محل گزش عقرب و یا مار، موجب بیرون کشیدن زهر از بدن می شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد
1 دیدگاه
  1. رویا می گوید

    مطلب بسیار مفیدی بود. ممنون از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.