میوه آووکادو چیست و چه خواصی دارد؟

آووکادو یا گلابی تمساح نام درخت و میوه ی آن درخت است. این درخت در مناطق گرم و استوایی می‌روید و میوه‌ ای سبز و یا قرمز رنگ با هسته‌ ای درشت دارد.

0

آووکادو یا گلابی تمساح نام درخت و میوه ی آن درخت است. این درخت در مناطق گرم و استوایی می‌روید و میوه‌ ای سبز و یا قرمز رنگ با هسته‌ ای درشت دارد.

آووکادو (پرسی آمریکانا) درختی است که میوه ی آن در گونه ی گیاهان گل‌ دار طبقه‌ بندی می‌شود. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و تا ۲۰ متر رشد می‌کند و رشد خیلی سریعی دارد.

این گیاه همیشه برگ‌های سبز دارد که طول آن‌ها به ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر می‌رسد. گل‌ های آن نامشخص (ناپیدا) و به رنگ زرد مایل به سبز و قرمز تیره به عرض ۵ تا ۱۰ میلی‌متر است. میوه ی گلابی شکل آن از نظر گیاه‌ شناسی یک سته یا شفت است که ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر طول دارد.
نهال‌ های این گیاه در دهه ی ۴۰ شمسی از اکوادور وارد ایران شد ولی در ابتدا دچار سرما زدگی شد ولی بعد از گذشت چند سال با آب و هوای منطقه مورد کشت مقاومت ایجاد کرده که هر کدام از این درختان در حال حاضر ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ عدد میوه تولید می‌کنند.

در ایران بیش از ۵۰ هکتار در شمال کشور به باغ های آووکادو اختصاص دارد و هر ساله حدود ۱۰۰ تن میوه تولید می‌شود. یکی از بهترین خواص آووکادو موثر بودن آن برای کنترل وزن شماست چرا که ضمن تامین چربی های ضروری مورد نیاز بدن تان، کالری زیادی ندارد و می تواند یک ماده ی مغذی شگفت انگیز باشد.

خواص میوه آووکادو:

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

بیشتر افراد بر این باورند که خوردن یک عدد سیب در روز می‌تواند نیاز انسان به پزشک را برطرف سازد. این در حالی است که آووکادو نیز چنین خاصیتی دارد. مطالعات انجام شده این موضوع را مورد بررسی قرار داده است. در یکی از این مطالعات حدود ۴۵ نفر از افرادی که اضافه وزن داشتند با سه رژیم غذایی متفاوت برای ۵ هفته مورد بررسی قرار گرفتند.

یکی از رژیم‌ های غذایی کم چرب بود و تنها ۲۴ درصد از کالری کل از طریق چربی‌ های اشباع تامین می‌شد. این رژیم حاوی میوه آووکادو نبود. رژیم غذایی دوم نیز در برگیرنده آووکادو نبود و چربی متوسطی در خود داشت. حدود ۳۴ درصد از کالری کل از چربی‌ های اشباع به دست می‌ آمد. رژیم غذایی سوم چربی متوسطی داشت اما برخی از اسیدهای چرب اشباع با آووکادو جایگزین شده بود. افراد در روز یک عدد آووکادو می‌خوردند. نتایج به دست آمده بسیار جالب بود. این مطالعه نشان داد که کلسترول بد خون (LDL) در افرادی که از آووکادو استفاده کرده بودند ۱۳.۵ میلی گرم بر دسی لیتر پایین تر از سایر افراد بود. همین امر باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود.

محققان نتایج به دست آمده را به محتوای اسیدهای چرب تک غیر اشباعی که در آووکادو وجود دارد نسبت داده اند که ممکن است نقش مهمی در کاهش دادن کلسترول افزایش یافته خون داشته باشد. افزایش کلسترول بد خون باعث مقاومت به انسولین، افزایش وزن و چاقی می‌شود. بنابراین شما می‌توانید روزانه از این میوه استفاده کنید و به کاهش وزن و کلسترول بد خون خود امیدوار باشید.

آووکادوآب کردن چربی شکم با آووکادو

اگر چربی شکمی زیادی دارید بهتر است خوردن آووکادو را جدی بگیرید. محققان بر این باورند که خوردن روغن آووکادو در غذاهای مختلف می‌تواند چربی‌ های شکمی را تا حد زیادی از بین ببرد و همین امر موجب کاهش خطر ابتلا به سندروم متابولیک خواهد شد. این خاصیت نیز به خاطر محتوای غنی آووکادو از اسیدهای چرب تک غیر اشباع است.

رژیمی که سرشار از اسیدهای چرب تک غیر اشباع است می‌تواند توزیع چربی در اطراف شکم را تا حد زیادی کاهش دهد. یک قاشق غذاخوری از روغن آووکادو حدود ۱۲۰ کالری و ۱۰ گرم چربی تک غیر اشباع دارد. پروفایل تغذیه‌ای این روغن شبیه پروفایل تغذیه ای روغن زیتون فوق بکر است. اما بر خلاف روغن زیتون فوق بکر؛ روغن آووکادو نقطه دود بسیار بالایی دارد و می‌توان از آن برای سرخ کردن مواد نیز استفاده کرد بدون این که نگران ایجاد رادیکال‌ های آزادی باشید که می تواند به سلامت بدن شما آسیب برساند.

مبارزه آووکادو با رادیکال های آزاد

به خاطر داشته باشید که جنگی در درون بدن شما وجود دارد. رادیکال‌های آزاد بر علیه بدن شما مبارزه می‌کنند. رادیکال‌ های آزاد مولکول‌ های اکسیژن مخربی هستند که می‌توانند واکنش‌ های زنجیره ای متعددی را در بدن آغاز کنند که سلول‌ ها و DNA را تخریب می‌کند. این موضوع باعث ایجاد مشکل در سلامت بدن می‌شود.

آنتی اکسیدان‌ هایی که در میوه‌ های تازه و سبزیجات یافت می‌شود می‌تواند برخی از این رادیکال‌های آزاد را خنثی نماید اما در برخی از موارد به نیروی بیشتری برای مبارزه با آن نیاز است. در این شرایط بهتر است آووکادو را نیز وارد رژیم غذایی خود کنید. محققان بر این باورند که خوردن آووکادو می‌تواند به بدن در مبارزه با رادیکال‌ های آزاد کمک کند. بهتر است به جای روغن آووکادو از میوه ی تازه آن استفاده کنید.

رفع گرسنگی با خوردن آووکادو

یک قاشق غذا خوری گواکامولی (نوعی سس با آووکادو) می‌تواند موثرترین روش برای مبارزه با گرسنگی باشد. مطالعه منتشر شده در مجله Nutrition نشان می‌دهد افرادی که نصف آووکادوی تازه را به همراه وعده غذایی خود مصرف کرده اند ۴۰ درصد نسبت به سایر افراد تمایل کمتری برای خوردن غذا در ساعت‌ های بعدی روز داشتند. یک قاشق غذاخوری گواکامولی با ۶۰ کالری می‌تواند همین مزیت را داشته باشد. اما خوردن آووکادوی تازه مزیت‌ های بیشتری را به همراه خواهد داشت.

خواص آووکادو برای کاهش وزن و لاغری

فیبر موجود در آووکادو سبب احساس سیری طولانی مدت می شود و اسیدهای چرب موجود در آن، مرکز سیری در مغز را فعال می کنند و همین روشی است طبیعی برای کاهش وزن و لاغری.

شواهدی وجود دارد که آوکادو یک غذای مفید برای کاهش وزن است.در یک مطالعه، افراد به دو گروه تقسیم شدند به یک گروه خوردن یک وعده غذایی حاوی آووکادو و به گروه دیگر یک وعده غذایی مشابه بدون آووکادو آموزش داده شد.سپس از آن ها یک سری سوالات مربوط به گرسنگی و سیری پرسیده شد.

مردم با خوردن آووکادو ۲۳٪ احساس راضی تر داشتند و میل به خوردن ۲۸ درصد کمتر از ۵ ساعت بود. اگر این در دراز مدت صادق باشد پس آوکادو در رژیم غذایی می تواند به طور طبیعی به شما در خوردن کالری کمتر کمک کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.