خواص گون در طب سنتی

گون گیاهی است چند ساله که ارتفاع آن تا ۷۵ سانتی متر می‌رسد. گون‌ ها گیاهانی یک‌ ساله یا دائمی هستند. در ایران بیش از ۸۰۰ گونه گون می‌روید.

0

گون (نام علمی: Astragalus) گیاهی است چند ساله که ارتفاع آن تا ۷۵ سانتی متر می‌رسد. گون‌ ها گیاهانی یک‌ ساله یا دائمی هستند. در ایران بیش از ۸۰۰ گونه گون می‌روید. از خانواده باقلاییان که تولید مثل آن از طریق بذر صورت می‌گیرد. ساقه‌های رشد یافته آن به رنگ بنفش تیره‌است. برگ‌های آن مرکب از برگچه‌هایی است که به صورت متقابل به تعداد ۱۱ تا ۳۰ جفت در محور هر برگ قرار گرفته‌اند. گل‌ های آن معمولاً به رنگ ارغوانی، گاهی آبی یا سفید بوده، نزدیک به انتهای شاخه‌ های گل دهنده قرار دارند.

این گیاه در برابر خشکی, مقاوم و در خاک‌های شور به خوبی رشد می‌کند و دارای بوی تند سلنیوم است. بسیاری از گون‌ ها سمی هستند و باعث مسمومیت گاوها، گوسفندان و اسب‌ ها می‌شوند. در طول فصل رویش گون، ماده سمی گلوکوزید تولید می‌شود که باعث ایجاد اختلالات تنفسی و فلج حیوانات می‌شود.

گون از علف‌ های هرز مناطق کویری، زمین‌های بایر، مزارع چغندر قند، نیشکر، است.

کتیرا محصول اصلی گیاه گون است. کتیرا عبارت است از ترشحات صمغی خشک شده حاصل از گیاه آستراگالوس گومی فرا که آن را تحت عنوان گوم تراگاکانت یا گون می‌شناسند.

گیاه مولد کتیرا نبات کوچکی است به ارتفاع یک متر بومی آسیای صغیر، ایران، سوریه و یونان. در اثر خراش دادن ساقه گیاه جدار سلول‌ های اشعه مرکزی و سلول‌های پارانشیمی با جذب آب به تدریج بدل به صمغ می‌شود، فشار تولید شده سبب رانده شدن صمغ به طرف شکاف می‌گردد. صمغ در مجاورت هوا در اثر تبخیر آب به تدریج سخت می‌گردد. شکل محصول خشک شده بستگی به نوع شکافی که بر روی ساقه ایجاد شده‌است دارد.

 مشاهدات تاریخی نشان می دهد که پزشکان برای قرن ها از خواص گون در طب سنتی استفاده می کردند، به طوری که در کتاب اوستا نیز به این گیاه اشاره شده است. ما در این مقاله شما را با مهم ترین خواص گون آشنا می کنیم.

خواص گون:

ضد التهاب

التهاب در ریشه بسیاری از بیماری ها است. از بیماری آرتریت تا بیماری قلبی، همه آن ها بخاطر التهاب رخ می دهند. مطالعات بسیاری نشان می دهد که با توجه به ساپونین ها و پلی ساکارید های این گیاه، خواص گون می تواند پاسخ التهابی مناسب، در ارتباط با تعدادی از بیماری ها و شرایط باشد. گون در کمک به بهبود زخم و ضایعات و برای کاهش التهاب در بیماری کلیوی و دیابتی نیز نقش دارد.

تقویت سیستم ایمنی

از مهم ترین خواص گون می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. این ظرفیت برای هزاران سال استفاده شده است. مطالعات در دانشکده پزشکی دانشگاه پکن توانایی گون را برای کنترل سلول های T-helper 1 و ۲ نشان داد، که اساسا پاسخ های ایمنی بدن را تنظیم می کرد.

گونمحافظت از قلب و عروق

فلاونوئید های موجود در گون، آنتی اکسیدان ها هستند که به محافظت از دیواره داخلی رگ کمک می کنند تا از ایجاد پلاک در شریان ها و تنگ شدن دیواره های قوس جلوگیری کنند.

علاوه بر این، یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ در مجله چینی Journal of Integrative Medicine نشان می دهد تزریق عصاره گون، همراه با درمان متعارف برای میوکاردیت ویروسی (التهاب لایه میانی دیواره قلب)، باعث بهبود مشکلات در بیماری های قلبی می شود.

جلوگیری از رشد تومور ها

بسیاری از تجویز های اخیر نشان داده اند که ساپونین های گون، فلاونوئیدها و پلی ساکارید ها در کاهش یا حذف تومورها نقش اساسی دارند.

براساس یک مطالعه منتشر شده در مجله داروسازی و فارماکولوژی، در موارد کمبود مقاومت در برابر سرطان کبد، گون در زمینه تغییرات مقاومت چندین دارو و به عنوان یک افزودنی به شیمی درمانی معمولی عمل می کند.

جلوگیری از دیابت

مطالعات نشان می دهد که توانایی گون برای از بین بردن مقاومت به انسولین و درمان طبیعی دیابت موثر است. گیاهان حاوی ساپونین ها، فلاونوئیدها و پلی ساکارید ها در درمان و تنظیم دیابت نوع ۱ و ۲ موثر هستند. آنها قادر به افزایش حساسیت به انسولین، محافظت از سلول های بتای پانکراس (سلول های پانکراس هستند که تولید انسولین را تولید می کنند) و همچنین به عنوان ضد التهاب در مناطق مرتبط با علائم دیابت عمل می کنند. ب

یماری کلیه در مبتلایان به دیابت نیز یک مشکل رایج است و برای درمان بیماری کلیه برای سالهای زیادی از گون استفاده شده است.

ضد عفونی کننده و ضد پیری

اکسیداسیون به علت آسیب رادیکال های آزاد جزء اصلی بیماری و پیری است. در گون مواد زیادی وجود دارد که می تواند فعالیت رادیکال های آزاد را خنثی کند. پلی ساکارید های گیاهی تاثیر مثبت بر سیستم ایمنی بدن و بهبود عملکرد مغز دارند که هر دو می توانند طول عمر را افزایش دهند.

درمان زخم

گون بخاطر ویژگی های ضد التهابی آن، دارای سابقه طولانی در درمان زخم ها است. گون برای قرن ها در پزشکی سنتی چینی برای ترمیم و بازسازی اندام ها و بافت های مجروح استفاده شده است.

در مطالعه ۲۰۱۲ توسط مؤسسه داروسازی در دانشگاه ژجیانگ، مشخص شد که استفاده از عصاره گون در درمان زخم ها، باعث سرعت در بهبودی می شود.

درمان سرما خوردگی و آنفلوانزا

از آن جا که این گیاه دارای خواص ضد ویروسی می باشد، می تواند به درمان سرما خوردگی و آنفولانزا کمک کند.

بدین منظور گون را معمولا با گیاهان دیگر مانند جینسنگ، آنجلیکا و شیرین بیان ترکیب می کنند. رژیم گون قبل از ماه های سردتر زمستان ممکن است به جلوگیری یا کاهش تعداد سرماخوردگی و بیماری های تنفسی فوقانی افراد در طول فصل کمک کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.