ماسک های خانگی صورت برای درمان منافذ باز پوست

پوست و زیبایی آن از فاکتور های مهم جذابیت است و همه خانم ها و آقایان تمایل دارند از پوستی صاف و شفاف و بدون عیب و بدون منافذ باز پوستی برخوردار باشند.

0

پوست و زیبایی آن از فاکتور های مهم جذابیت است و همه خانم ها و آقایان تمایل دارند از پوستی صاف و شفاف و بدون عیب و بدون منافذ باز پوستی برخوردار باشند. این که منافذ صورت بسته باشد و غدد چربی به اندازه مناسب ترشح شوند در زیبایی آن بسیار موثر بوده و می تواند بخش بزرگی از جذابیت را در شخص تامین نمایند .

دلایل باز شدن منافذ پوست صورت

دلایل مختلف و متنوعی برای این عارضه ممکن است وجود داشته باشد اولین دلیل وراثت است برخی افراد به صورت مادر زادی و ژنتیکی این مشکل را داشته و البته این افراد هم می توانند به درمان این مشکل امیدوار باشند .

برخی افراد دارای پوست چربی هستند و میزان این چربی بیش از حد بوده و باعث این عارضه در آن ها شده است این افراد باید در درجه اول روی درمان چربی بیش از اندازه ی پوست شان متمرکز بشوند تا به مرور وضعیت منافذ پوست صورت شان هم بهبود پیدا کند .

افرادی که به دلایل شغلی یا به هر دلیل دیگری مجبور هستند زیاد زیر نور مستقیم خورشید باشند هم ممکن است دچار این عارضه شوند چون اشعه های مادون قرمز و فرابنفش موجود در نور آفتاب باعث گشاد شدن منافذ صورت و پوست می گردد .

افرادی که زیاد جوش می زنند هم ممکن است دچار این مشکل بشوند. جوش ها چون از سلول های زیرین صورت بوجود آمده و بیرون می زنند می توانند منافذ پوست صورت هم به میزان زیادی گشاد کرده و مشکلات جانبی مربوط به آن را هم بوجود آورند.

آیا تغییر در ابعاد منافذ سلول ها در زیبایی اثری دارد ؟

جواب این سوال قطعا مثبت است. به طور طبیعی منافذ سلولی باید در حدی باشند که قطر و اندازه ی آن ها به هیچ وجه با چشم قابل مشاهده نباشد و فقط به میزانی باشند که سلول ها بتوانند تنفس کرده و سموم خود را دفع نمایند اما در افرادی که به عارضه گشادی این سلول ها دچار هستند با چشم می شود این سوراخ ها را دید و ظاهر نامناسبی به صورت می دهند برای همین افرادی که به این مشکل دچار هستند تمایل دارند به هر روشی این عارضه را رفع نمایند و البته تا حدودی هم این مشکل قابل حل می باشد .

بهترین ماسک ها برای بستن منافذ باز صورت

برخی مواد مغذی و طبیعی هستند که می توانند تاثیر مثبتی روی سوراخ های پوست داشته باشند و آن ها را جمع نمایند و البته شکل بهتری هم به آن ها بدهند. این مواد و ماسک ها اغلب با تنظیم ph سلول ها اقدام به این عمل می نمایند و برخی دیگر هم به طور مستقیم روی خود منافذ این سلول ها تاثیر خواهند گذاشت. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه برای از بین بردن سوراخ های صورت لازم است بدانید را در اختیار تان بگذاریم .

سرکه سیبخواص سرکه سیب برای بستن منافذ پوست

سرکه جزو آن موادی است که PH سلول ها را تنظیم کرده و آن ها را از حالت اسیدی شدید یا قلیایی شدید خارج می نمایند. علاوه بر آن سرکه خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده هم دارد و باکتری ها و عفونت های سلولی را کاهش داده و بهبود می بخشد.

برای این که سرکه صورت تان را نسوزاند بهتر است آن را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و بعد با یک پنبه به آرامی روی صورت بمالید اگر احساس سوزش شدید کردید مقدار آب را بیشتر کنید تا سلول ها دچار التهاب نگردند بعد بگذارید برای چند دقیقه این ماسک بماند تا خشک شود.

سفید تخم مرغ با خاصیت سفت کنندگی پوست

سفیده تخم مرغ سلول ها را سفت و جمع می کند اگر دقت کرده باشید وقتی یک مقداری تخم مرغ روی دست یا جایی از بدن تان می ریزید بعد از مدتی خشک شده و محلی را که ریخته است سفت و جمع می کند. سفیده تخم مرغ برای سلول ها و سوراخ های صورت هم همین خاصیت را دارد . سفیده تخم مرغ چربی های اضافه را هم از بین می برد .

برای درست کردن این ماسک سفیده یک عدد تخم مرغ را جدا کرده و کمی بهم بزنید و بعد آن را روی صورت ماساژ دهید و بگذارید برای نیم ساعت بماند تا خشک شود بعد از خشک شدن می توانید .

این ماسک را می توانید هفته ای دو یا سه بار استفاده کنید چون علاوه بر تاثیری که گفته شد لکه ها و تیرگی های سطح پوست را هم از بین می برد و آن را شفاف تر و زیباتر می کند کلا تخم مرغ به دلیل داشتن پروتیین تاثیری بسیار زیاد و خوبی برای زیبایی و سلامت دارد .

استفاده از ماسک عسل و آب لیمو و آب گوجه فرنگی برای بسته شدن منافذ پوستی

عسل بسیاری از مشکلات و التهابات و ناراحتی های پوستی را تسکین داده و تا حدود زیادی از بین می برد ، گوجه فرنگی هم سرشار از آنتی اکسیدان بوده و علاوه بر این که تیره گی ها و لک ها و خشکی را از بین می برد برای بسته شدن سوراخ های پوستی هم بسیار موثر و مفید است آب لیمو هم PH سلول ها را تنظیم کرده و از حالت اسیدی شدید و یا قلیایی شدید خارج می کند .

برای درست کردن این ماسک کافی است یک عدد گوجه فرنگی را له کرده و آن را صاف نمایید و عصاره آن را جدا کنید بعد با مقداری عسل و آب لیمو مخلوط کنید و بهم بزنید و بگذارید برای چند دقیقه بماند تا همه مواد خوب با هم ترکیب شوند بعد می توانید آن را روی صورت ماساژ دهید و بگذارید نیم ساعت بماند بعد از نیم ساعت می توانید با آب ولرم بشویید.

بخور صورتبرای بسته شدن منافذ پوستی بخور بدهید.

برای بخور دادن بهتر است از بخور گیاهان دارویی مانند بابونه استفاده کنید. برای درست کردن این بخور مقداری آب را بجوشانید بعد کمی گیاه بابونه را در آن ریخته و بگذارید دم بکشید در حالی که این ترکیب آرام در حال جوشیدن و خارج کردن بخار است بخور را آغاز کنید به حدی که عرق کرده و احساس کنید که سبک شده اید.

این کار را اگر هفته ای دو یا سه مرتبه تکرار نمایید برای بسته شدن منافذ پوست صورت بسیار موثر است. از گیاهان دیگری برای بخور هم می توانید استفاده کنید نعناع و سایر گیاهان معطر هم برای این کار مناسب هستند .

معجزه گلاب برای بسته شدن منافذ پوست

گلاب خاصیت ضد عفونی کننده داشته و از بروز بیماری های قارچی و باکتریایی و هم چنین التهاب و سرخی جلوگیری می کند. علاوه بر آن قطر سلول ها را کاهش داده و آن ها را جمع می نماید . گلاب برای رفع آکنه و جوش ها هم بسیار موثر است.

برای درست کردن ماسک گلاب می توانید مقداری گلاب را روی پوست صورت ماساژ دهید و بگذارید برای نیم ساعت بماند و بعد بشویید البته گلاب را می توانید با مقداری خیلی کمی آب هم مخلوط کنید تا اثر سوزاننده نداشته باشد .

تاثیر جوش شیرین در بستن منافذ پوست صورت

جوش شیرین خاصیت نرم کننده و ضد التهابی داشته و به عنوان یک لایه بردار طبیعی هم عمل می کند و می تواند آلودگی ها و سلول های مرده را بیرون کشیده و آن ها را به ساختن سلول های جوانتر ترغیب نماید. علاوه بر این جوش شیرین خاصیت اسیدی یا قلیایی سلول ها را هم تنظیم کرده و از قلیایی شدید یا اسیدی شدید شدن آن جلوگیری می نماید و PH را تنظیم خواهد کرد.

برای درست کردن ماسک جوش شیرین مقداری از پودر آن را با کمی آب مخلوط کنید و بهم بزنید تا خمیر نرمی بدست آید و بعد این خمیر را روی منافذ صورت مالیده و بگذارید برای چند دقیقه ای بماند. این ماسک را می توانید هفته ای دو بار استفاده کنید استفاده از این ماسک برای سلامت و زیبایی پوست بسیار مفید است .

برای بستن منافذ پوست صورت از یخ استفاده کنید.

یخ به دلیل این که باعث انقباض سلول ها می شود به مرور باعث شده منافذ آن هم کاهش یابد. برای این کار فقط یک تکه یخ را بردارید و آن را به آرامی روی صورت خود بمالید. البته در ابتدا ممکن است کمی احساس سوزش و سرمای شدید کنید که بعد از مدتی کاملا از بین می رود.

این کار را هفته ای دو یا سه بار انجام دهید و بعد از مدتی سلول ها به همان حالت انقباض باقی خواهند ماند و قطر منافذشان به مقدار زیادی کاهش می یابد .

ماسک زرد چوبهماسک زرد چوبه و آب لیمو منافذ پوست صورت را از بین می برد.

زرد چوبه خواص بسیار زیادی برای پوست دارد. این ماده ی غذایی می تواند لک ها ، جای جوش و آکنه و تیرگی ها را به میزان زیادی از بین برده و پوست را شفاف نماید. علاوه بر آن زرد چوبه خاصیت جوان سازی داشته و باعث می شود سلول های جوان ساخته شوند. یکی دیگر از خواص زرد چوبه کم کردن قطر دهانه ی سلول ها بوده و باعث می شود منافذ آن ها کاهش پیدا کند.

لیمو هم همان طور که می دانید سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی دیگر است. آب یا عصاره لیمو می تواند باعث شفاف و درخشان شدن پوست شده و به طرز شگفت انگیزی لک ها و ضایعات را از بین می برد و البته برای بسته شدن منافذ پوست هم بسیار مفید است.

برای درست کردن این ماسک مقداری زرد چوبی را با مقداری عصاره لیمو ترکیب کرده و بهم بزنید تا به صورت یک خمیر نرم در بیاید بعد به آرامی این خمیر را روی پوست صورت بمالید زرد چوبه به خاطر رنگ قوی که دارد نباید خیلی طولانی روی صورت بماند بعد از چند دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید .

برخی کرم ها هم می توانند منافذ پوست صورت را ببنند.

برخی کرم های تولیدی هم این خاصیت را دارند که منافذ پوست صورت را کاهش دهند. در این کرم ها عموما از ترکیباتی استفاده می شود که می توانند این کار را انجام دهند. هر چه در ساخت کرم ها از ترکیبات طبیعی استفاده شود تاثیر بیشتری خواهند داشت و بیشتر می توانند باعث بسته شدن منافذ پوست صورت شوند.

بسته بودن منافذ پوست صورت باعث می شود پوست صاف و شفاف و سالم به نظر رسیده و ظاهر زیباتری داشته باشد. در کنار کرم های پوستی می توانید با نظر پزشک از ماسک های طبیعی هم استفاده کنید تا زودتر به نتیجه برسید. البته حتما این کار را با نظر پزشک متخصص انجام دهید .

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.