تاثیرات مصرف میوه ها در درمان روماتیسم

روماتیسم یک بیماری واحد نیست و در واقع درعلم پزشکی به گروهی از بیماری ها که مفاصل و بافت های همبند را درگیر می کنند ، روماتیسم گفته می شود.

0

ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که روماتیسم یک بیماری واحد نیست و در واقع به مجموعه ای از بیماری ها گفته می شود . در واقع در علم پزشکی به گروهی از بیماری ها که مفاصل و بافت های همبند را درگیر می کنند ، روماتیسم گفته می شود.

اصطلاح «روماتیسم» هنوز هم در مکالمات روزانه و متون تاریخی شنیده و دیده می‌شود، اما دیگر به صورت گسترده در متون پزشکی و تخصصی به کار نمی‌رود؛ زیرا که دیگر بیماری مشخصی به نام روماتیسم شناخته نمی‌شود.

لغت سنتی چنان طیف وسیعی از مشکلات را پوشش می‌دهد که اگر در توضیح علائم یک مریض از کلمه «روماتیسم» استفاده کنیم، عملاً چیز خاصی نگفته‌ایم. بااین حال، منابعی که به «روماتیسم» اشاره دارند اکثراً منظورشان آرتریت (التهاب مفصل) است. به هرحال، «روماتیسم غیر مفصلی» که به نام «سندرم درد موضعی» یا «روماتیسم بافت نرم» هم خوانده می‌شود، باعث ناراحتی و مشکلات قابل توجهی است.در این مقاله به درمان رماتیسم در طب سنتی می پردازیم.

درمان روماتیسم در طب سنتی:

سیر

مصرف سیر در درمان تمام بیماریی هایی که به علت بدی جریان خون یا با فساد خون ایجاد می شوند ، مفید می باشد . از جمله این بیماری ها می توان به رماتیسم اشاره کرد . کسانی که می خواهند از شر روماتیسم خلاص شوند ، باید آنقدر استقامت داشته باشند تا سیر را به صورت ناشتا مصرف کنند .

یکی از بهترین نسخه ها برای درمان روماتیسم در طب سنتی ، نسخه سیر و الکل می باشد . در این روش شما باید ۳۰ گرم سیر رنده شده را در الکلی که در درمانی ۹۰ درجه گرم شده باشد ؛ به مدت یک ماه و نیم بخیسانید و به مدت ۶ ماه بعد در وعده های غذایی ۶ قطره از آن مصرف کنید .

سیب

سیب دارای مقادیر قابل توجه ای ویتامین C ، Aو B می باشد . هم چنین در سیب مواد معدنی هم چون آهن ، سیلیس ، آهک ، پتاسیم و فسفر می باشد که برای درمان بیماری هایی مانند روماتیسم بسیار مفید می باشد . البته از سیب بیشتر در درمان روماتیسم های مزمن استفاده می شود .

در کتب طب سنتی همواره توصیه شده است که بیمارانی که به روماتیسم مبتلا هستند ، از جوشانده پوست سیب استفاده کنند . جالب است بدانید که ویتامین ها موجود در پوست سیب ، ۵ برابر بیشتر از بقیه جاها می باشد .

سیب و گلابیگلابی

یکی دیگر از میوه هایی که از آن در درمان روماتیسم در طب سنتی استفاده می شود ، گلابی می باشد . این میوه خوشمزه دارای مقادیر زیادی تانن و املاح پتاسیم می باشد . از خواص این دو ماده می توان به حل کردن اسید اوریک اشاره کرد که در درمان روماتیسم بسیار مفید هستند .

تانن و املاح پتاسیم, اسید اوریک را در هر مقداری که باشد حل می کنند . کسانی که روماتسیم دارند بهتر است که روزی ۲ عدد گلابی مصرف کنند .

آلو سیاه و زرد

آلو ها خواص گوناگونی دارند که از آن ها برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود . آلو ها دارای ویتامین C ، B ، هیدارت کربن ، آهن ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، پتاسیم و منگنز می باشند . به همین دلیل است که استفاده از آلو در درمان روماتیسم بسیار مفید است و می تواند در روند بهبودی شما نقش داشته باشد . در نسخه های طبی زیادی از آلو به عنوان ماده اصلی استفاده می شود .

گیلاس

درست است که خاصیت های غذایی گیلاس زیاد بالا نمی باشد ولی با این حال به دلیل داشتن مواد معدنی بسیار مفید ، دارای خواص دارویی بسیاز زیادی می باشد .

گیلاس علاوه بر این که یک منبع عالی برای دریافت ویتامین C می باشد ، دارای مواد معدنی : آهن ، منیزم ، پتاسیم و نیکل می باشد .

گیلاس ادرار آور است و از آن در درمان روماتیسم استفاده می شود . برای این کار بهتر است که ۱۰۰ گرم گیلاس را در دو لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانیم و سپس از آن استفاده کنیم . اگر دوست دارید گیلاس را به صورت خام بخورید ، بهتر است ۱ ساعت آن ها را در آب سرد خیس کنید .

آب لیمو

از آب لیمو می توان برای بهبود روماتیسم استفاده کرد . به این ترتیب که باید در روز اول آب یک لیمو را گرفته و به مریض بخورانید و در روز دوم آب دو لیمو را بگیرید . بیمار باید این آب لیمو را به صورت ناشتا مصرف کند . این کار را به مدت یک هفته انجام می دهیم و هر روز به تعداد لیمو ها اضافه می کنیم . این کار باعث تقویت بنیه بیمار نیز می شود . تا هفته دوم بیمار باید روزی ۷ لیوان آب لیمو مصرف کند و بعد از آن باید این مقدار را کم کنیم . استفاده کردن از آب لیمو بعد از حمام نیز بسیار مفید می باشد .

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.