خواص ترخون یا تلخون بر روی سلامتی بدن

ترخون یا تلخون (نام علمی: Artemisia dracunculus)، گیاهی پایا به ارتفاع ۳۰ سانتی متر تا یک متر است و دارای برگ‌ های ساده به رنگ سبز است. تکثیر آن از طریق پیدایش جوانه‌ ها در ریزوم گیاه صورت می‌گیرد. قسمت مورد استفاده ترخون برگ‌ ها و سر شاخه‌ های جوان گیاه است.

0

ترخون یا تلخون (نام علمی: Artemisia dracunculus)، گیاهی پایا به ارتفاع ۳۰ سانتی متر تا یک متر است و دارای برگ‌های ساده به رنگ سبز است. برگ‌های قاعده ساقه آن به ۳ لوب تقسیم می‌شود و کاپیتول‌ های آن کوچک و به رنگ سبز و خوشه‌ای است. تکثیر آن از طریق پیدایش جوانه‌ ها در ریزوم گیاه صورت می‌گیرد. قسمت مورد استفاده ترخون برگ‌ ها و سر شاخه‌ های جوان گیاه است.

از تلخون در بیشتر غذاهای محلی ایرانی استفاده می شود. از ترخون برای طعم‌ دار کردن خوراکی‌ هایی مثل شور نیز استفاده می‌شود. با این که بیشتر مردم، ترخون را به عنوان یک چاشنی در آشپزی می شناسند، گیاه شناس فرانسوی جان برژوا، ترخون را به عنوان پادشاه گیاهان دارویی نامیده است. خواص ترخون باعث شده است تا از آن در طب سنتی بیشتر کشور ها استفاده شده و امروزه نیز طیف عظیمی از تحقیقات دارویی را به خود اختصاص دهد.

خواص ترخون:

بهبود هضم:

روغن ترخون باعث جذب آب گوارشی طبیعی بدن می شود، این گیاه نه تنها می تواند روند ترشح آنزیم های گوارشی را تسریع کند، بلکه هضم را نیز بهبود می بخشد. خواص ترخون می تواند فرایند گوارش را از ابتدا تا انتها تسهیل کند. به عنوان بخشی آغازین، ترخون باعث افزایش ترشح بزاق شده و در انتها نیز حرکات عضلات روده را افزایش می دهد. اکثر این قابلیت های گوارشی به علت کاروتنوئید است.

گروه علوم غذا و تغذیه کالج کرک در ایرلند اثرات گیاهانی که حاوی کاروتنوئیدها هستند، را بررسی کرده است. نتایج نشان داد که این گیاهان “به جذب کاروتنوئید های قابل دسترس” کمک می کنند، که به نوبه خود باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش می شود.

بهبود کیفیت خواب:

در حالی که از لحاظ علمی اثبات نشده است، ترخون ممکن است به مسائل خواب مانند اینسامنیا کمک کند. برخی از متخصصان معتقدند نوشیدن چای ترخون قبل از این که به تخت خواب بروید، می تواند باعث کاهش استرس شده و اعصاب شما را آرام کند.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که شب ها دیر به خواب می روید، بهتر است از این نوشیدنی طبیعی استفاده کنید. فرانسوی ها به طور سنتی از خواص ترخون برای درمان بی خوابی استفاده می کنند حتی مقامات WebMD باور دارند که این گیاه در بلند مدت می تواند به بهبود قدرت شناختی بدن نیز کمک کند.

ترخونکمک به قاعدگی:

برخی از زنان که قاعدگی را سرکوب کرده اند، ترخون را مفید می دانند. این گیاه به منظور تقویت قاعدگی و کمک به حفظ سلامتی کلی دستگاه تولید مثل در زنان زبان زد است. هیچ تحقیق علمی برای تأیید این ادعا وجود ندارد، اما در صورتی که باردار هستید، به هیچ وجه ترخون مصرف نکنید.

با این حال، آویشن، یک گیاه مشابه، به تازگی نشان داده شده است که باعث کاهش درد دوره ی قاعدگی می شود. از آنجا که ترخون دارای بسیاری از اثرات مشابه است، ممکن است نشان دهد که چرا گیاه پزشکان آن را برای مقاصد قاعدگی مفید می دانسته اند.

درمان دندان درد:

در طول تاریخ، پزشکان طب گیاهی سنتی، برگ های تازه ترخون را به عنوان درمان خانگی برای تسکین درد دندان استفاده کرده اند. گفته می شود که یونانی های باستان برگ های این گیاه را جوییده و برای بی حس کردن دهان استفاده می کردند.

این خاصیت ترخون ریشه در ماده ای شیمیایی به اسم اژنوول دارد، که به مقدار فراوان در این گیاه نهفته است. اژنوول یک ماده شیمیایی بیهوش کننده طبیعی است.

مبارزه با باکتری ها:

دو نوع باکتری که هم بسیار شناخته شده و هم خطرناک است، عبارتند از: استافیلوکوکوس اورئوس (علت عفونت استاف) و اشرشیاکلی (E.coli). جوش، زرد زخم، مسمومیت غذایی، سلولیت (عفونت بافت) و سندرم شوک سمی، همه نمونه هایی از بیماری هایی هستند که بوسیله باکتری های استافیلوکوک ایجاد می شوند. برخی از انواع E.coli می توانند اسهال را ایجاد کنند، در حالی که دیگران موجب عفونت های دستگاه ادراری، بیماری تنفسی و پنومونی و سایر بیماری ها می شوند.

مطالعات نشان می دهد یکی از بهترین موادی که باعث خنثی شدن این دو نوع باکتری می شود، اسانس ترخون است. یک مطالعه ۲۰۱۲ در مجله میکروبیولوژی ایران نشان داد که نه تنها اسانس ترخون می تواند باکتری های خطرناک را بکشد، بلکه این توانایی را نیز به عنوان نگهدارنده طبیعی مخصوصا در پنیر منتقل می کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.