تاثیرات فلفل سیاه در پیشگیری از سرطان

فلفل سیاه میوه‌‌ های خشک شده و تیره رنگ گیاه فلفل است. گیاه فلفل بومی جنوب هند است. فلفل سیاه ( Piper nigrum) گیاه رونده گل دهنده‌ ای از خانواده Piperaceae، که برای میوه آن کشت می‌شود، که معمولاً به صورت خشک به عنوان ادویه و چاشنی استفاده می‌شود.

0

فلفل سیاه میوه‌‌ های خشک شده و تیره رنگ گیاه فلفل است. گیاه فلفل بومی جنوب هند است. فلفل سیاه ( Piper nigrum) گیاه رونده گل دهنده‌ ای از خانواده Piperaceae، که برای میوه آن کشت می‌شود، که معمولاً به صورت خشک به عنوان ادویه و چاشنی استفاده می‌شود.

فلفل گیاهی است بالارونده و دارای ریشه‌های ساقه خیز و کوتاه که میوه آن ادویه‌ای است با طعم تند و سوزنده. گیاهی دارویی – خوراکی و دارای طعمی تند.

فلفل از بوته‌ای باریک و بلند و در رنگ های متنوعی چون سبز، قرمز، زرد، و نارنجی به دست می‌آید و برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می‌شود. دانه فلفل پس از خشک و ساییده شدن در رنگ های سیاه، سفید و سرخ عرضه می‌شود.

فلفل در هندوستان از دیر باز به عنوان ادویه مورد استفاده بود. تا اواخر قرون وسطی فلفل از هندوستان به اروپا و سایر نقاط جهان تجارت می‌شد. به خاطر ارزش این گونه ادویه‌ ها بود که اروپایی‌ ها در پی یافتن راه جدیدی به هندوستان بودند. با کشف قاره آمریکا نوع جدیدی از فلفل بومی قاره آمریکا کشف شد.

در یونان باستان از فلفل نه تنها به‌عنوان ادویه بلکه به عنوان پول و هدیه استفاده می‌شد. در قرون وسطی، سرمایه یک فرد براساس مقدار فلفل سیاه ذخیره شده وی سنجیده می‌شد. فلفل سیاه علاوه بر طعم دادن به غذا، طعم کهنگی غذا را نیز می‌گیرد.

اگر چه پر مصرف‌ترین ادویه در دنیا نمک است، اما فلفل سیاه دارای بیشترین آمار تجارت را دارد. ما در این مقاله شما را با خواص پزشکی این ادویه محبوب آشنا می کنیم.

۱. پیشگیری از سرطان

مطالعات اخیر اطلاعاتی را در مورد اثرات مثبت ادویه جات مختلف مانند فلفل سیاه و زرد چوبه به اشتراک می گذارد و این که چگونه آن ها ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنند. فلفل سیاه حاوی ترکیبات زیست شناختی مشابه کپسایسین به نام پایپرین است. این ترکیب باعث ایجاد آپوپتوزیس می شود که می تواند تومور را دور نگه دارد. تحقیقات بیشتری در زمینه نمایش غذاهای فلفلی به عنوان مواد ضد سرطانی در دانشگاه دولوحشی در هالیفاکس، نوا اسکوشیا انجام شده است. این یافته نشان داد که پایپرین “رشد سلولهای سرطانی را مهار می کند، گرچه مکانیزم عمل به خوبی درک نمی شود”.

۲. کمک به هضم غذا

فلفل سیاه برای انتشار اسید هیدروکلریک پیامی به معده ارسال می کند. این اسید باعث بهبود فرایند هضم می شود. خواص فلفل سیاه می تواند به از بین بردن سوزش سر دل، جوش و حتی گاز کمک کند. اسید معده جزء اسید هیدروکلریک از آب معدنی است که در معده تشکیل می شود تا غذا را برای هضم و جذب روده آماده کند. این اسید به راحتی توده های غذایی که در معده انباشته شدند را، می شورد و در نتیجه هضم راحت تر صورت می گیرد. اعتقاد بر این است که پاپیرین موجود در فلفل سیاه می تواند به تولید اسید معده کمک کند.

فلفل سیاه۳. کمک به دیابت

تمامی فرآورده های فلفل سیاه به خودی خود اثرات آنتی اکسیدان و ضد باکتریایی را به اثبات رسانده اند، یکی دیگر از راه هایی که این چاشنی فوق العاده باعث سلامت دستگاه گوارش می شود. این آنتی اکسیدان های مفید می توانند به تثبیت قند خون کمک کنند. تنظیم هیپرگلیسمی یکی از خواص فلفل سیاه و عصاره آن ها است که در نهایت به کاهش آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. تحقیقات اخیر منتشر شده در مجموعه آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا اثر پاپیرین بر چاقی و دیابت را مورد بررسی قرار داد. محققان دریافتند که این ماده می تواند منجر به تنظیم مقادیر متابولیک عضله استراحت شود که به نوبه خود قادر است چاقی و دیابت را کاهش دهد.

۴. کاهش وزن

بسیاری از محققان بر این باورند که فلفل سیاه قادر به سوختن چربی به علت پاپیرین موجود در آن ها است. به عنوان مثال، یک مطالعه منتشر شده در مجله فارماکولوژی هند که بر روی موش های صحرایی انجام شد، تغذیه آن ها با رژیم های غذایی با چربی بالا برای ایجاد اختلال در ناشی از چاقی بررسی کرد. به مدت ۳ هفته به موش ها پاپیرین داده شد. آنچه که محققان دریافتند این بود که «مکمل پیپرین با HFD باعث کاهش وزن بدن، تری گلیسیرید، کلسترول تام، LDL، VLDL و توده چربی شد، اما سطح HDL نیز بدون تغییر در مصرف غذا افزایش یافت.» به این ترتیب آن ها نتیجه گرفتند که پاپیرین می تواند به کاهش چربی منجر شود که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

۵. کاهش فشار خون بالا

استفاده از فلفل سیاه به جای نمک ممکن است به کاهش مصرف کلی این ماده کمک کند و در نتیجه فشار خون بالا را کاهش دهد. نمک کمتر, باعث کاهش احتباس مایع و نفخ ناخوشایند می شود. اضافه کردن ادویه جات مانند فلفل سیاه و حتی زنجبیل، سیر, گشنیز و برگ خمیر به مواد غذایی به جای نمک می تواند فشار خون شما را کنترل کند بدون این که احساس گرسنگی کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.