چه ورزش هایی برای کاهش وزن در مدت زمان کوتاه مناسب هستند؟

کاهش وزن و تناسب اندام در دنیای مدرن امروز یکی از دغدغه های مهم اغلب زنان و مردان است و با توجه به این که بیشتر آن ها زمان کمی برای ورزش کردن دارند ترجیح می دهند ورزش هایی را انجام دهند که منحصرا برای کاهش وزن مناسب باشد و گاهی بشود آن ها را در خانه هم انجام داد .

0

کاهش وزن و تناسب اندام در دنیای مدرن امروز یکی از دغدغه های مهم اغلب زنان و مردان است و با توجه به این که بیشتر آن ها زمان کمی برای ورزش کردن دارند ترجیح می دهند ورزش هایی را انجام دهند که منحصرا برای کاهش وزن مناسب باشد و گاهی بشود آن ها را در خانه هم انجام داد .

واقعیت این است که در برخی موارد حتی با تغییر برخی عادات غلط غذایی و فعالیتی می توان به صورت محسوسی وزن کم کرد و به تناسب اندام رسید البته این توضیحات برای اشخاصی است که دچار چاقی مفرط نیستند و فقط اندکی افزایش وزن داشته و دوست دارند به وزن متعادل خود برسند .

ورزش کردن علاوه بر این که وزن را در حد متعادلی نگاه می دارد باعث افزایش اعتماد به نفس و علاقه به حضور در اجتماعات و جمع های دوستانه و فامیلی هم می شود.

پیاده روی و دویدنپیاده روری و دویدن راز زیبایی و کاهش وزن

اگر می خواهید همیشه سر زنده و شاداب باشید و در عین حال از وزنی متعادل هم برخوردار شوید و در مدت زمان کوتاهی هم کاهش وزن داشته باشید پیاده روری را فراموش نکنید برای پیاده روی برنامه داشته باشید حداقل سه روز در هفته این کار را انجام دهید و قطعا باید یک ساعت تداوم داشته باشد در شروع برنامه سعی کنید ابتدا آرام آرام راه بروید تا ضربان قلب به صورت تدریجی بالا برود و بعد قدم هایتان را تندتر کنید هر روز که جلوتر می روید سریع تر بدوید و بگذارید که دویدن منجر به عرق کردن شود وقتی عرق می کنید یعنی به خوبی در حال کالری سوزی و کاهش وزن هستید .

برای این که کاهش وزن بیشتری داشته باشید بهتر است در کنار پیاده روی و دویدن از یک رژیم غذایی درست و برنامه ریزی شده هم پیروی کنید . بعد از پایان دویدن چون قند خون کاهش پیدا می کند ممکن است احساس گرسنگی شدید داشته باشید دقت کنید در این شرایط به سراغ غذاها و نوشیدنی های چرب و پر کالری نروید چون قطعا همه زحمت شما را به هنگام دویدن از بین خواهد برد و لاغر نمی شوید .

شنا ورزش خوش تیپ ها

از قدیم همیشه به یادگیری شنا توصیه شده است شنا یک ورزش مفرح و بسیار خوب برای سلامتی و تناسب اندام است . افرادی که به صورت دایم و برنامه ریزی شده شنا می کنند معمولا اندام بسیار زیبا و ورزیده دارند و کمتر به بیماری های استخوانی و اسکلتی مبتلا می شوند . پزشکان به بیمارانی که از دردهای عضلانی و استخوانی مانند دیسک کمر و زانو درد رنج می برند توصیه می کنند حتی اگر شنا بلد نیستند به استخر رفته و در عمق کم راه بروند حرکت کردن در آب عضلات و ماهیچه را تحت فشار قرار داده و آن ها را قوی و خوش فرم و متناسب می کند برای همین اگر قصد دارید لاغر شده و به وزن مورد نظر خود برسید .ما به شما ورزش شنا را توصیه می کنیم.

ایروبیک انجام دهید تا هم لاغر شوید و هم شاداب باشید.

ایروبیک یکی از ورزش های مورد علاقه خانم ها است . این ورزش مفرح به دلیل این که دارای حرکات با تحرک بالا و در عین حال حرکات کششی است می تواند باعث کاهش وزن و تناسب اندام هم بشود .

در ورزش ایروبیک همه اندام ها و اعضای بدن درگیر شده و به فعالیت می پردازند و ضربان قلب به میزان زیادی بالا میرود و سرعت سوخت و ساز هم افزایش پیدا می کند اگر می خواهید وزن کم کنید و لاغر شوید و در عین حال از روحیه خوبی هم برخوردار باشید ایروبیک را فراموش نکنید.

استفاده از وزنه هااستفاده از وزنه ها می توانند باعث کاهش وزن شوند.

اگر خیلی وقت بیرون رفتن و دویدن و یا استفاده از فضای باشگاه ها را ندارید می توانید با خرید چند وزنه در خانه ورزش کنید وزنه زدن به مدت یکساعت حدودا باعث میشود ۴۰۰ کالری انرژی بسوزانید و این سوخت ساز به سمت چربی ها متمایل است و باعث تقویت عضلات و افزایش رشد آن ها می شود . افرادی که علاقه دارند علاوه بر کاهش وزن عضلانی هم بشوند بهتر است این ورزش را انتخاب کنند .

طناب بزنید تا لاغر شوید.

از کودکی علاقه به طناب بازی در همه ما وجود داشته و کمتر کسی می تواند مدعی باشد که علاقه ای به این کار ندارد . طناب زدن جدا باعث کاهش وزن و لاغری میشود . ده دقیقه طناب زدن با حدودا دو کیلومتر دویدن برابری می کند پس ببینید چه حجم از کالری در عرض ده دقیقه خواهید سوزاند .

افرادی که زانو درد دارند هم اگر با شدت زیاد پرش انجام ندهند و روی یک سطح نرم این کار را انجام دهند هم می توانند طناب بزنند و وزن کم کنند البته این ورزش برای افرادی است که دچار چاقی مفرط نیستند مناسب است اشخاص سنگین وزن نمی توانند این کار را انجام دهند چون فشار خیلی زیادی به زانوهای آن ها وارد شده و ممکن است آسیب ببینند .

اگر می خواهید خوش فرم و لاغر شوید بسکتبال بازی کنید.

بسکتبال یک ورزش مفرح و بسیار جذاب است این ورزش مورد علاقه بسیاری از نوجوانان و جوانان بوده و آن ها را علاقه مند کرده است چون علاوه بر این که باعث افزایش قد در دوران نوجوانی می شود برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام هم بسیار مناسب است .

بر اساس تحقیقی که روی بازیکنان بسکتبال انجام داده اند معلوم شد درصد زیادی از آن ها از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار هستند و استخوان های قوی و محکمی دارند علاوه بر آن کسانی که به مدت طولانی بسکتبال کار کرده اند سیستم ایمنی بدن شان بسیار فعال و دقیق است و به سرعت در برابر بیماری و عفونت ها واکنش نشان می دهد .

دوچرخه سواری کنید تا ورزیده و لاغر شوید.

دوچرخه و رکاب زدن دشمن چاقی و چربی های اضافه است . اگر علاقه دارید می توانید این کار را در بیرون از خانه و در پیست های مخصوص این کار انجام دهید و اگر نه می توانید در باشگاه ها از دستگاه های مشابه استفاده نمایید اما قطعا ورزش کردن در پیست با رکاب زدن در باشگاه با دستگاه بسیار متفاوت خواهد بود و در حالت اول نشاط و شادابی بیشتری نصیب تان خواهد شد .

یک ساعت دوچرخه سواری در روز باعث می شود کالری زیادی سوزانده و علاوه بر آن عضلات پاها و ران هم قوی و محکم شوند و چربی های اضافه شکم و پهلو هم از بین برود . رکاب زدن باعث می شود ضربان قلب بالا رفتن و متعاقب آن سرعت کالری سوزی هم در بدن افزایش پیدا کند و در یک بازه زمانی کوتاه مقدار زیادی وزن کم کنید و لاغر شوید . افرادی که زانو درد دارند و یا عمل های جراحی مفصل انجام داده اند باید حتما قبل از انتخاب این ورزش با پزشک خود مشورت کنند تا آسیبی به آن ها وارد نشود .

تکواندو کار کنید تا زیبا و خوش فرم شوید.

اگر هنوز سنتان برای ورزش ها ی تخصصی بالا نرفته است تکواندو یک انتخاب خوب و منحصر به فرد است . تکواندو علاوه بر این که یک ورزش تخصصی محسوب می شود به دلیل داشتن حرکات ظریف و تامل برانگیز یک هنر هم محسوب می شود. افرادی که تکواندو کار می کنند باید ذهن قوی و فعالی داشته باشند و در لحظه بتوانند همه جوانب حرکت بعدی را سنجیده و به سرعت عمل کنند این افراد از هوش بالایی برخوردار می شوند چون به شدت از ذهن خود استفاده می کنند علاوه بر آن چون در این ورزش از همه قسمت های بدن مثلا بالا تنه و پایین تنه برای زدن ضربات مورد استفاده قرار می گیرد کالری سوزی به میزان زیادی در بدن اتفاق افتاده و ضربان قلب هم تند میشود و همین امر باعث از بین رفته چربی ها و کاهش وزن می گردد .

حتی اگر در سنی هستید که نمی توانید حرفه ای به این ورزش بپردازید می توانید تمرینات آن را در کنار یک مربی با حوصله یاد بگیرید تا ضمن تقویت حافظه کاهش وزن و لاغری هم داشته باشید .

اگر می خواهید لاغر شوید پله ها را بالا و پایین کنید.

در نگاه اول این سوال پیش می آید که آیا با این کار زانوهایم آسیب نمی بیند ؟ اگر سابقه ناراحتی های زانو و کمر ندارید این کار نمی تواند به شما آسیبی برساند . در این حرکت عضلات بدن و آن هایی که تنبل تر هستند هم فعال شده و شروع به کالری سوزی می کنند . بالا رفتن از پله ها در واقع خلاف جهت جاذبه زمین عمل کردن است مانند راه رفتن در آب .

این کار باعث می شود شما انرژی زیادی مصرف کنید و کالری خیلی زیادی بسوزانید و در بازه زمانی کوتاهی به میزان زیادی وزن کم کنید و لاغر شوید البته بهتر است این ورزش را در کنار ورزش های دیگر انجام دهید چون به هر حال خم و راست شدن زانو ها به صورت مداوم ممکن است باعث آسیب هایی به این عضو بشود .

برقصید و وزن کم کنید.

رقصیدن به مدت یک ساعت حدودا ۴۰۰ کالری انرژی می سوزاند برای انجام این کار حتما لازم نیست از کلاس های بخصوصی استفاده کنید کافی است آهنگ مورد علاقه خود را در خانه گذاشته و یک ساعت جنب و جوش کنید این کار باعث می شود شاداب و سرزنده شده و چربی هم بسوزانید . رقصیدن را می توانید با برنامه انجام داده و هر بار عضوی به خصوص را درگیر این کار کرده و فعال کنید تا به صورت متناسب و خوش فرم لاغر شوید .

کاهش وزن فرایند سخت و پیچیده ای نیست فقط کافی است برای آن برنامه داشته باشید و پشتکار به خرج دهید لاغر شدن قبل از هر چیز نیاز به پشتکار دارد این که شما در میانه راه منصرف نشده و تنبلی نکنید و انگیزه خود را حفظ نمایید.

اگر بتوانید برای ورزش کردن یک همراه پیدا کنید خیلی بهتر بوده و باعث می شود که انگیزه بیشتری داشته باشید ورزش های گروهی اغلب نتایج بهتری به همراه دارند تا ورزش ها و تمرینات انفرادی .

سعی کنید تا آن جا که امکان دارد در پارک ورزش کنید مگر این که هوا آلوده بوده یا این که وقت کافی برای این کار نداشته باشید .

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.