ماسک صورت و همه چیز در مورد انواع ماسک برای پوست

نخستین گام برای داشتن پوستی زیبا آگاهی یافتن از نوع پوست می باشد زیرا از این طریق شما قادر خواهید بود هر چه بهتر از پوستتان مراقبت و هـمـچنـیـن فـراورده های بـهـداشـتـی و آرایشی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید. نکاتی در ارتباط با استفاده از انواع ماسک های صورت را در وبسایت هربالیا مطالعه کنید.

0

پوست و انواع ماسک صورت

 

۱- ماسک ها را باید هر چند وقت یکبار استفاده کرد؟

ماسک‌ های مرطوب‌ کننده باید دو بار در هفته استفاده شوند، اما اگر در آب و هوایی خیلی گرم، سرد یا خشک زندگی می ‌کنید و پوست ‌تان خشک شده است باید از ماسک ‌های مرطوب‌ کننده به طور روزانه استفاده کنید.

در رابطه با ماسک‌ های روشن ‌کننده پوست باید به این نکته توجه کرد که این ماسک ‌ها حاوی مواد لایه ‌بردار و ملتهب‌ کننده هستند که استفاده بیش از حد از آن ها می ‌تواند مضر باشد. در مورد ماسک‌ های پاک ‌کننده هم باید گفت استفاده بیش از اندازه می ‌تواند به پوست آسیب برساند.

 

۲- بهترین طرز استفاده از ماسک ها چیست؟

ابتدا هر نوع آرایشی را از روی پوستتان پاک کنید. سپس در یک فضای مرطوب‌ و گرم مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورت ‌تان باز شود. حتی می ‌توانید بعد از حمام کردن، صورتتان را لیف بزنید تا سلول‌ های مرده از روی آن پاک شده و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود.

در صورتی که مایل هستید از ماسک‌ های مرطوب‌ کننده استفاده کنید لایه ‌ای ضخیم از ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید تا پوست آن چه را نیاز دارد جذب کند.

به این مساله توجه داشته باشید که نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن بسیار نازک است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.

 

۳- استفاده از یک ماسک بهتر است یا استفاده از چند نوع ماسک؟

استفاده از خوبی ‌های چند ماسک مسلما بهتر از یک نوع ماسک خواهد بود. بهترین کار این است که بر حسب نیاز خود مثلا ۳ نوع ماسک مرطوب ‌کننده، روشن ‌کننده و جوان ‌کننده را انتخاب کنید و در طول هفته به نوبت از آن ها استفاده کنید.

هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است.

اگر پوست چرب یا مخلوطی دارید ماسک آب‌ رسان را روی گونه و گردن و هم‌ زمان ماسک پاک ‌کننده را روی پیشانی، بینی و چانه بمالید.

 

انواع ماسک های صورت

۴- آیا باید ماسک را از روی صورت شست یا باید گذاشت خشک شود؟

زمانی که ماسک باید روی صورت استراحت کند ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. اگر از ماسک آب‌ رسان یا تقویت‌ کننده استفاده می‌ کنید، می ‌توانید مدت زمان بیشتری آن را روی صورت باقی بگذارید اما در مورد ماسک‌ های تمیز کننده یا روشن ‌کننده باید آن را در زمان معین نوشته شده روی بسته پاک کرد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد.

اگر این نوع ماسک ‌ها را به موقع از روی پوست پاک نکنید، حس گزش و سوزش خواهید کرد.

ماسک ها موادی هستند که معمولا از محصولات طبیعی تهیه میشوند و برای پاکیزه کردن، خروج مواد زاید از منافذ پوستی، نرم و لطیف کردن پوست، به کار می روند.

 

باید ها و نباید های ماسک صورت

ماسک طبیعی صورت را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید و به باید ها و نباید هایش توجه داشته باشید.

 

استفاده از ماسک های نامناسب و ایجاد حساسیت

استفاده نادرست از انواع مواد به عنوان ماسک های صورت موجب ایجاد حساسیت می شود.

آب کرفس، لیمو ترش، و جعفری حاوی ماده ی ” لپسورالن” هستند که در اثر تماس با نور موجب تیرگی پوست می شوند.

پرتقال و انبه نیز حساسیت پوستی ایجاد می کند بنابراین در صورتی که پوستی حساس ندارید می توان از این مواد استفاده کنید.

در انتخاب ماسک ضرورت دارد با متخصص پوست مشورت کنید ولی اگر تمایل دارید از ماسک یا میوه ای «هلو و تاثیر شگفت انگیز آن در زیبایی پوست» استفاده کنید که فکر می کنید با نوع پوستتان سازگاری دارد، بهتر است قبل از استفاده کمی از آن را روی قسمت داخلی بازو استفاده کرده و در صورت عدم حساسیت از آن برای صورت استفاده کنید.

 

تگ ها: انواع ماسک صورت – ماسک مرطوب کننده صورت

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.