سنجد تلخ چیست و چه تاثیری در درمان سرطان دارد؟

سنجد تلخ یکی از اعضای خانواده ی سنجدیان می‌باشد که بیشتر در مناطق استوایی یافت می‌شود. درختچه های کوچک این گیاه معمولا دارای برگ های باریک و کوتاه هستند. با این که این گونه از سنجد به صورت وحشی می‌روید اما به دلیل خواص آن، کشاورزان زیادی اقدام به کاشت آن کرده‌اند.

0

سنجد تلخ یکی از اعضای خانواده ی سنجدیان می‌باشد که بیشتر در مناطق استوایی یافت می‌شود. درختچه های کوچک این گیاه معمولا دارای برگ های باریک و کوتاه هستند به طوری که بعضی اوقات ممکن است با سوزنیان اشتباه گرفته شوند. با این که این گونه از سنجد به صورت وحشی می‌روید اما به دلیل خواص آن، کشاورزان زیادی اقدام به کاشت آن کرده‌اند.

در حال حاضر مهمترین کشور تولید کننده این سنجد، آمریکا است. شاید در گذشته مهمترین استفاده از این ماده، تغذیه احشام بوده باشد اما امروزه از سنجد تلخ به عنوان یک گیاه دارویی بسیار قوی یاد می‌شود.تاکنون تحقیقات زیادی در مورد خواص این سنجد انجام شده است که نتایج اکثر آن ها امیدوار کننده بوده است. از مهمترین پیشرفت ها در مورد این گیاه می‌توان به ساخت داروهای ضد سرطان اشاره کرد.

خواص سنجد تلخ:

تقویت ویتامین C

این ویتامین علاوه بر افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن شما، می‌تواند باعث بهبود سلامت پوست، تقویت استقامت استخوان‌ها و انعطاف پذیری لثه‎ها شود. از مهم ترین بیماری‌ هایی که می‌توان با مصرف ویتامین C درمان کرد، اسکوربوت است. سنجد تلخ به عنوان یک ماده غنی از ویتامین C باعث تقویت ساخت کلاژن در بدن می‌شود. این موضوع می تواند بر روی بهبود بافت‌های آسیب دیده نقش مثبتی داشته باشد.

کنترل دیابت

دیابت یکی از مهم ترین اختلالات متابولسیمی است که این روزها در حال شایع شدن است. افرادی که به این بیماری دچار شدند نمی‌توانند سطح قند خون را کنترل کنند چرا که بدن آن ها به هورمون انسولین مقاومت پیدا کرده است. اگر چه تحقیقات در این زمینه هنوز تکمیل نشده است، اما دانشمندان بر این عقیده هستند که مواد موجود در سنجد تلخ می‌تواند عملکرد هورمون انسولین را تقلید کند و به همین روش باعث تثبیت سطح قند خون شود. اگر شما هم از دیابت رنج می‌برید پیشنهاد می‌کنیم که حتما در رژیم غذایی خود از این ماده استفاده کنید.

سلامت قلب

از جمله حیاتی‌ترین اندام‌هایی که این گیاه بر روی سلامتش تاثیر می‌گذارد، قلب است. تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۱ توسط گروهی از دانشمندان نروژی انجام شد، نشان می‌دهد که مصرف سنجد تلخ می‌تواند به صورت شگفت انگیزی سطح کلسترول بد LDL را کاهش بدهد. کلسترول‌ ها اسید‌های چربی هستند که در شریان‌ها و رگ‎های خون تجمع کرده و تصلب شراین را ایجاد می‌کنند. این موضوع بسیار خطرناک بوده و می‌تواند مشکلات خطرناکی مانند سکته مغزی و حمله‌های قلبی را به وجود آورد.

درمان سرطان

تحقیقات نشان می‌دهد عصاره ی سنجد تلخ می‌تواند به صورت موثری بر روی مرگ سلول‌های سرطانی و جلوگیری از رشد تومورها تاثیر داشته باشد. این سنجد سرشاز از مواد آنتی اکسیدانی است. همین موضوع باعث شده تا بتوان از عصاره این گیاه برای جلوگیری از آسیب های رادیکال آزاد استفاده کرد. رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که می‌توانند با اکسیده کردن سلول‌های سالم بدن، آنها را به بافت‎های سرطانی تبدیل کنند. تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۸ توسط گروهی از دانشمندان در دانشگاه پزشکی اوهایو انجام شد، دریافت که عصاره این گیاه می‌تواند با استفاده از اثر آپوپتوز سلول‌های آلوده سرطانی را از بین ببرد.

جلوگیری از پیری زودرس

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این ماده سرشاز از مواد آنتی اکسیدانی است. یکی دیگر از تاثیرات مضر رادیکال‌های آزاد، صدمه به سلول‌های پوستی است. این موضوع می تواند باعث به وجود آمدن نشانه‌ های پیری زودرس مانند چین و چروک و لکه شود. اگر شما دوست دارید پوستی جوان داشته باشید و این آسیب‌ها را به حداقل برسانید، بهتر است از موادی مانند سنجد تلخ استفاده کنید. جالب است بدانید که امروزه کرم‌ها و لوسیون‌های زیادی با استفاده از عصاره این گیاه ساخته می‌شوند. علاوه بر این این گیاه باعث افزایش تولید کلاژن نیز می‌شود. این موضوع نیست باعث تقویت انعطاف پذیری پوست می‌شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.