روش هایی ساده برای از بین بردن پف زیر چشم ها

این‌ که صبح از خواب بیدار شوید و در آینه ببینید که پای چشمان‌تان پف کرده، اتفاق خوبی برای شروع روز نیست. پف زیر چشم یا چشم های باد کرده اصطلاحی است که اغلب برای چشم هایی به کار می رود که اطراف آن متورم بوده و گاهی حالت التهاب هم دارد .

0

این‌ که صبح از خواب بیدار شوید و در آینه ببینید که پای چشمان‌تان پف کرده، اتفاق خوبی برای شروع روز نیست. پف زیر چشم یا چشم های باد کرده اصطلاحی است که اغلب برای چشم هایی به کار می رود که اطراف آن متورم بوده و گاهی حالت التهاب هم دارد . افرادی که چشم های پف کرده دارند گاهی خودشان هم از علت آن سر در نمی آورند ؛ اما به طور کلی پف چشم ها می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. پف چشم به هر دلیلی که اتفاق بیفتد قابل تغییر و کاهش است .در این مقاله روش هایی را برای از بین بردن و کاهش پف اطراف چشم پیشنهاد می کنیم.

سیب زمینی

سیب زمینی؛ همین چیزی که خوردنش را دوست دارید، اما می‌توانید بابت قابلیتش جهت از بین بردن پف پای چشم هم دوستش داشته باشید. و کاربردش هم بسیار ساده است!

. چند دقیقه سیب زمینی را فریز کنید، سپس به دو نیمه تقسیمش نمایید.

. چشمان‌ تان را ببندید و هر دو نیمه را دور پلک‌ ها و قسمت پای چشم به آرامی بچرخانید.

. سپس هر نیمه را روی یک چشم قرار داده و مطمئن شوید که ناحیه پای چشم‌تان را هم بپوشاند.

. برش‌های سیب زمینی را روی چشم‌ های‌ تان به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید.بعد با آب ولرم بشویید. همین!

سفیده تخم مرغ

برای‌ تان می‌گویم که تخم‌ مرغ چگونه به شما در بر طرف کردن این پف‌ ها کمک می‌کند: چند عدد سفیده تخم‌ مرغ را در یک کاسه مخلوط کنید, یک برس بردارید (تمیز باشد!) و سفیده تخم مرغ را روی پلک‌ ها و پای چشم‌ تان پخش کنید صبر کنید تا این ترکیب خشک شود (حدود ۲۰ دقیقه) و بعد با آب ولرم بشویید.

شیر به‌عنوان یک نجات‌بخش

قرن ها از شیر در رژیم‌ های زیبایی به‌ عنوان بهترین کرم روشن‌کننده استفاده می‌شود. حتی کلئوپاترا هم برای تغذیه پوستش از وان شیر بهره می‌برد. و اگر این کار برای کلئوپاترای قدرتمند و بزرگ به اندازه کافی خوب بود، پس مسلما برای ما هم خوب است. بنابراین، چگونه از شیر برای به‌ حداقل رساندن پف‌ های زیر چشم استفاده کنیم؟ خیلی ساده، شما باید:

. شیر را مستقیما از یخچال داخل کاسه کوچکی بریزید

. پدهای نخی را داخل شیر فرو برده

. این پدها را روی چشم‌ ها گذاشته و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نگه دارید بعد با آب ولرم بشویید.

 هر روز این کار را انجام دهید و آن را بخش معمول رژیم زیبایی‌تان کنید.

از بین بردن پف زیر چشمچای کیسه ای

چای کیسه ای را در آب جوش قرار داده و آن را خارج کنید ؛ سپس برای ساعتی در یخچال گذاشته و بگذارید کاملا سرد شود و بعد آن را زیر چشم و در محل های پف کرده ماساژ دهید . چای کیسه ای علاوه بر این که پف را از بین می برد سیاهی دور چشم را هم کاهش داده و آن را شفاف می کند .

خیار ورقه ای

خیار را به صورت ورقه ای نازک در آورده و آن را اطراف چشم بگذارید . خیار مقادیر زیادی آب و مواد مغذی دارد و قرار دادن آن اطراف چشم باعث آب رسانی به آن و هم چنین تسکین ورم و پف اطراف چشم می شود . ضمن آن که خیار اثر بسیار خوبی برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم هم دارد . چون خشکی پوست دلیل اصلی چروک بوده و خیار با آب رسانی به آن ،این خشکی را برطرف کرده و در از بین بردن چروک ها کمک موثری می کند.

گلاب برای التهاب های پوستی بسیار مفید است

گلاب ویتامین A و C زیادی در ترکیبات خود داشته و برای پوست بسیار مفید است . علاوه بر آن خاصیت ضد التهابی آن هم ثابت شده است . برای همین استفاده از گلاب برای کاهش پف و تورم اطراف چشم می تواند موثر باشد. فقط کافیست یک پنبه را به گلاب آغشته کرده و آرام به اطراف چشم بمالید .

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.