فواید شگفت انگیز ماساژ یخ بر پوست صورت

در بسیاری از موارد افتادگی و چروک‌ های سطحی پوست در نواحی گونه‌ها، چانه و غبغب، زیبایی چهره ی ما را تحت تاثیر قرار داده و حالتی خموده و مسن را ایجاد می‌نماید. یکی از بهترین روش‌ها جهت مقابله با این موضوع، استفاده از ماساژ یخ با آب میوه‌ها یا مواد طبیعی موجود در آشپزخانه است.

0

آیا تا به حال درباره تاثیرات معجزه آسای ماساژ یخ بر پوست صورت چیزی شنیده‌اید؟ در بسیاری از موارد افتادگی و چروک‌های سطحی پوست در نواحی گونه‌ها، چانه و غبغب، زیبایی چهره ی ما را تحت تاثیر قرار داده و حالتی خموده و مسن را ایجاد می‌نماید. یکی از بهترین روش‌ها جهت مقابله با این موضوع، استفاده از ماساژ یخ با آب میوه‌ها یا مواد طبیعی موجود در آشپزخانه است.

ماساژ یخ طی مرور زمان می‌تواند شادابی از دست رفته را به پوست صورت ما بازگرداند. در این مقاله قصد داریم تا مرور کاملی داشته باشیم بر این تکنیک معروف و محبوب در میان روش‌ های خانگی جوان کننده ی پوست که به سادگی قابل اجرا می‌باشد.

درباره ی ماساژ یخ بیشتر بدانید.

انواع مختلفی در تکنیک ماساژ صورت وجود دارد. بهترین الگو برای انجام چنین ماساژهایی تبعیت از خطوط افقی یا عمودی صورت است که در انتها باید به سمت بالا یعنی خلاف جهت جاذبه زمین حرکت نماید. این اصل باعث می شود که در اثر مداومت در این ماساژ ها، عضلات صورت تقویت شده و صاف و محکم در جای تعیین شده خود یعنی حالت شاداب و جوان قرار گیرند.

البته نباید این نکته را از یاد ببریم که ورزش صورت و انواع روش های مشابه مانند یوگای صورت نیز باید به طور مرتب انجام شده و این عضلات را تقویت نمایند.

از طرفی پیاده نمودن حرکات دورانی شکل نیز می تواند علاوه بر افزایش جریان خون در موضع مورد نظر، این نواحی را ریلکس نموده و از ایجاد خطوط و چروک هایی جدیدتر جلوگیری نماید.

درباره استفاده از تکنیک ماساژ یخ نیز باید از شیوه های رایج در ماساژ روزانه صورت تبعیت کرده تا افتادگی عضلات پوست برطرف شده و پوست صورت به اصطلاح لیفت شود.

خواص ماساژ یخ برای پوست صورت

به یاد داشته باشید که شما می توانید حداقل ۲ بار در هفته از این شیوه ی جوان سازی پوست استفاده نمائید. بسیاری از ستارگان سینما از ماساژ یخ جهت حفظ جوانی و شادابی پوست خود استفاده می کنند. شما نیز می توانید علاوه بر این دو مزیت، از خاصیت درخشان کننده این تکنیک بر روی پوست خود بهره مند شوید.

به طور کلی می توان مزایای استفاده از قالب های یخ بر روی پوست را به این ترتیب بر شمرد: خاصیت جوانسازی و شفافیت پوست، رفع عوارض آفتاب سوختگی، کمک به بهبود آکنه، از بین بردن پف زیر چشم و کاهش چین و چروک که کاهش تمامی این علایم می تواند چهره انسان را با طراوت، جوان و دلنشین سازد.

ماساژ با یخ میوه ایبهترین روش برای استفاده از ماساژ یخ

فراموش نکنید که استفاده ی مستقیم از یخ بر روی پوست می تواند تحریک کننده و حساسیت زا باشد. هم چنین ممکن است باعث پارگی مویرگ های زیر پوست شده و صدماتی از این قبیل به بار آورد. بنابراین جهت انجام تکنیک ماساژ یخ باید حتما تکه یخ را داخل یک نایلون و یا یک پارچه لطیف قرار داده و از آن استفاده نمائید. برای سهولت در انجام این شیوه، بهتر است که از آب معدنی به جای آب معمولی استفاده نمائید.

در هنگام ماساژ از وارد آوردن فشار بیش از حد پرهیز نموده و از ماساژ یخ در نواحی اطراف چشم خودداری نمائید.

هم چنین یک قالب یخ مخصوص تهیه نموده و آبمیوه های طبیعی را داخل آن قرار دهید تا به شکل قالبی و ریز یخ زده و ماساژ را ساده تر نمایند. به این ترتیب شما همیشه می توانید قالب یخ مورد نظر خود را در دسترس داشته و از خواص جوان کننده ی آن برای پوست خود بهره کافی ببرید.

ناگفته نماند که در هر بار ماساژ تنها به مدت ۵ دقیقه از حرکات دورانی یا خطی یخ استفاده نمائید. در انتها اجازه دهید تا صورت شما به طور طبیعی خشک شده تا خواص آبمیوه های طبیعی به پوست شما نفوذ نماید. پس از چندی می توانید صورت را آب کشی نموده و از کرم مرطوب کننده استفاده نمائید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.