خواص دانه های کاج در حفظ سلامت قلب و کنترل دیابت

احتمالا همه شما با درخت کاج و میوه های آن آشنایی دارید. شاید تعجب کنید اگر به شما بگوییم که دانه های کاج می توانند تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روی سلامت شما بگذارند. بر خلاف باور عموم، میوه های کاج ارزش غذایی بالایی دارند و می توان از آن ها به عنوان غذا استفاده کرد.

0

احتمالا همه شما با درخت کاج و میوه های آن آشنایی دارید. شاید تعجب کنید اگر به شما بگوییم که دانه های کاج می توانند تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روی سلامت شما بگذارند. بر خلاف باور عموم، میوه های کاج ارزش غذایی بالایی دارند و می توان از آن ها به عنوان غذا استفاده کرد. برای استفاده از خواص دانه های کاج کافی است تا چند عدد از میوه آن را گرفته و بر روی حرارت قرار دهید تا پوسته کاج باز شود. سپس به راحتی دانه ها را جدا کنید.

خواص دانه های میوه ی کاج:

سرکوب اشتها

از مهم ترین خواص دانه های کاج می توان به سرکوب اشتها اشاره کرد. این موضوع می تواند برای کسانی که قصد  کاهش وزن دارند خبر بسیار خوبی باشد. اسید های چرب مشتق شده از دانه کاج منجر به انتشار مقدار زیادی کلستی سستوکینین (CCK)، هورمون سرکوب کننده اشتها می شود. در حال حاضر از عصاره دانه های کاج در ساخت مکمل های لاغری استفاده می شود. شما می توانید این مکمل ها را به راحتی از داروخانه ها تهیه کنید.

حفظ سلامت قلب

خواص دانه های کاج بر روی سلامت قلب نیز تاثیر دارند. یافته ها حاکی از این است که تریکبات موجود در این دانه ها، می توانند به صورت مستقیم و موثر به سلامت قلب کمک کنند. این ترکیبات مفید شامل، چربی های منحصر به فرد، منیزیم، ویتامین E، ویتامین K و منگنز می باشد. کارشناسان تغدیه بر این باورند که سطح بالای اسید پینولنیک موجود در دانه های کاج می تواند به کاهش کلسترول بد LDL کمک کند. این موضوع می تواند احتمال ابتلا به مشکلاتی مانند حملات قلبی، تصلب شراین و سکته مغزی را پایین بیاورد.

تقویت انرژی

استفاده از دانه های کاج به عنوان میان وعده برای کارمندان و خانم های خانه دار به شدت توصیه می شود چرا که این دانه های سرشاز از اسید های چرب مفید بوده که کالری زیادی را برای شما فراهم می کند. از جمله مهم ترین مواد مغذی که در این دانه ها وجود داشته و باعث افزایش انرژی می شود، می توان به اسید های چرب، پروتئین و آهن اشاره کرد. تحقیقات نشان می دهد که نصف فنجان دانه کاج می تواند بیش از ۵۰ درصد نیاز روزانه شما به منیزیم را فراهم کند.

دانه میوه کاجکنترل دیابت

دیابت که از آن به عنوان رایج ترین اختلال متابولیسمی یاد می شود، هر سال در حال گسترش پیدا کردن است. در این بیماری، بدن به انسولین، هورمون کنترل قند خون، مقاوم شده و در نتیجه سطح قند خون شما به شدت بالا می رود. در مطالعاتی که سال ۲۰۱۵ توسط دکتر ماریسا استراتس در مجله Herb Facts منتشر کرد، مشخص شد در دانه های کاج ترکیباتی وجود دارند که می توانند عملکرد انسولین را تقلید کنند. در نتیجه شما با مصرف دانه های کاج می توانید سطح قند خون خود را در حد نرمالی نگه دارید.

کمک به سلامتی بینایی

دانه های کاج حاوی لوتئین، یک کاروتنوئید است که می تواند به شما در جلوگیری از بیماری های چشم مانند دژنراسیون ماکولا (AMD) مرتبط با سن کمک کند. ماکولا یک ناحیه کوچکی است که فقط دو میلی متر عرض داشته و در پشت چشم شما، در بخش متوسط شبکیه شما قرار دارد. بنا به دلایلی، رگ های خونی کوچک و شکننده که خون و مایع را از بین می برند، شروع به رشد در شبکیه شما می کنند، که موجب آسیب بیشتر می شود. مصرف کاروتنوئید ها می تواند از ایجاد شدن این شرایط جلوگیری کند.

خواص ضد پیری

شاید باورش کمی سخت باشد درخت های کاجی که هر روز از کنارشان بی تفاوت عبور می کردیم، بتوانند به شما در جوان ماندن کمک کنند. تحقیقات نشان می دهد که میوه های کاج حاوی آنتی اکسیدان های مفیدی مانند ویتامین A، B، C، D، و E و لوتئین است. تمام این موارد از جمله فاکتور های اصلی در جلوگیری از پیری زودرس می باشند. آنتی اکسیدان ها با از بین بردن رادیکال های آزاد، سلول های پوستی شما را از آسیب های استرس اکسیداتیو در امان نگه می دارند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.