کفیر چیست؟ قارچ و دوغ کفیر

کفیر نوشیدنی تخمیری حاصل از شیر و دانه‌های کفیر است که منشأ آن کوه‌های قفقاز در روسیه می‌باشد. کفیر دارای عطر و طعم خوشی بوده و می‌تواند همراه با عسل و سایر میوه‌ها مصرف شود.مردمان قفقاز به داشتن عمری طولانی شهرت دارند كه یكی از علت‌ های آن را مصرف محصولات لبنی به ویژه ماست و كفیر می ‌دانند.

0

دانه‌های کفیر

کفیر مخلوطی از باکتری‌های سودمند (لاکتوباسیل، لاکتوکوکوس، لوکونوستوک، استوباکتر) و مخمرها (مخمر لاکتوزی و مخمر غیر لاکتوزی) با حالت پلی ساکاریدی می‌باشند.

دانه‌های کفیر، در ظاهر شبیه تکه‌هایی از گل کلم یا مرجان و رشته‌ای از دانه‌ها با قطر دایره ۳-۲۰ میلی متر می‌باشند.

دانه‌ها شبیه ژلاتین سفید یا ذره‌های زرد رنگ و ترکیبی از ۱۳٪ پروتئین با وزن خشک و ۲۴٪ پلی ساکارید هستند و نقل و انتقال شیر در دمای اتاق یا در حرارت ۲۲ درجه سانتیگراد منجر به بی ثباتی دانه‌های کفیر کشت داده شده می‌شود.

به چه دلیل این نوشیدنی خواص سحر آمیز دارد؟

این نوشیدنی تخمیری از مجموعه ای از باکتری های زنده و مفید برای بدن تشکیل شده است بطوریکه دانشمندان راز سودمندی کفیر را برای سیستم ایمنی و گوارش وجود این باکتری ها می دانند . به این باکتری ها « پروبیوتیک » اطلاق می شود. همچنین مخمرهای موجود در آن قادر به ساخت اسید فولیک بوده که کوآنزیم یک سری واکنش های حیاتی جهت رشد سلول ها است. کمبود اسید فولیک در خانم ها بویژه خانم های باردار شایع است. این محصول معجزه آسا در پیشگیری و درمان بیماری ها بسیار مفید است. مهمترین خواص درمانی آن در مراکز تحقیقاتی معتبر دنیا به ثبت رسیده است.

 

خواص درمانی کفیر:

← اصلاح سیستم گوارش در زمان مصرف داروهای آنتی بیوتیک

← افزایش حرکات دودی روده و درمان یبوست

← جلوگیری از بیماری پوکی استخوان

← درمان آلرژی ها

← درمان اسهال و ضد عفونی کننده محیط روده

← درمان بیماری عدم تحمل لاکتوز در کسانی که نمی توانند شیر بخورند

← درمان بیماری های گوارشی

← درمان فشار خون

← درمان کودکان مبتلا به بیش فعالی یا هایپر اکتیویتی

← سرشار از ویتامین های گروه ب مانند نیاسین ، پیردوکسین و اسید فولیک

← غنی از کلسیم ، فیبر و پروتیئن

← مؤثر در زیبایی پوست ( مورد استفاده در کرمها و پاک کننده های آرایشی )

← مقاوم کردن سیستم ایمنی بدن در مقابل عوامل بیماری زا

← ممانعت از نفخ روده ای

← ممانعت کننده از اثر پرتودهی رادیولوژیک

← هضم راحت تر شیر و جذب بهتر مواد مغذی موجود در آن

 

کفیر چیست؟

کفیر معروفترین شیر تخمیری اسیدی الکلی است که منشاء آن به کوه های قفقاز بر می گردد اما از دهه ۱۹۸۰ به بعد اهمیت این فرآورده لبنی شناخته شده و تحقیقات وسیعی در مورد بهینه سازی و تولید صنعتی و افزایش دامنه تنوع پذیری این محصول انجام گرفته است.

مصرف سرانه کفیر در سال ۱۹۸۰ در کشورهای مشترک المنافع سابق ۵ کیلوگرم در سال بوده است.

 

ارزش تغذیه ای کفیر چیست؟

چون کفیر از فرآورده های شیری می باشد، بنابراین ارزش تغذیه ای شیر را داراست و به دلیل وجود باکتری و مخمر لاکتیک خواص درمانی زیادی را شامل می شود .

 

آغاز تولید کفیر در کشور چه زمانی بوده است؟

متخصصان کشورهای خارجی به تبعیت از توصیه دانشمندان علم تغذیه به تولید انبوه آن پرداخته اند و در کشور ما نیز تولید آن از طریق کارخانه پگاه مشهد آغاز شده و امیدواریم با کمک اطلاع رسانی صحیح رسانه ها این محصول در جامعه شناخته و مورد مصرف قرار گیرد. امروزه باکتری های لاکتیک به عنوان عناصر حیات بخش مطرح هستند و وجود آنها در روده و جهاز هاضمه، تأثیر مستقیم بر طول عمر و سلامت زیستن و جوان ماندن دارد و همین طور مانع چاقی و تشکیل سلول های چربی (به خصوص در اطراف شکم) می شوند.

 

روش نگهداری کفیر چگونه است ؟

نکته مهم زمان مصرف کفیر است که باید باکتری های آن به اندازه کافی زنده و فعال باشند . در تولید محصول ، به مصرف کنندگان تأکید می شود که آن را در یخچال نگهداری کنند چون در صورت نگهداری در خارج از یخچال باکتری ها فرصت تکثیر پیدا می کنند . همچنین نگهداری ماست در یخچال سبب حفظ خواص آن می شود.

 

زمان ماندگاری آن چقدر است ؟

توصیه متخصصان برای مصرف فرآورده های شیری دست کم روزی سه سروینگ (سهم) است که این میزان برای اشخاص بزرگسال یک لیوان شیر یا ماست است و اگر بخواهیم با دوغ مقایسه کنیم هر دو لیوان دوغ یک سروینگ (سهم) محسوب می شود. در مورد کفیر نیز به عنوان یکی از فرآورده های گروه شیر و لبنیات ، مصرف ۳-۱ لیوان آن روزانه توصیه می شود.

 

آیا همه اقشار جامعه ( کودکان ، نوجوانان ، سالمندان ، زنان باردار ، شیرده و … ) می توانند از آن استفاده کنند و یا مصرف آن به گروه خاصی محدود می شود؟

همه می توانند استفاده کنند. (بخصوص زنان شیرده و باردار) از طرفی به دلیل اینکه ارگانیسم های (اندامگان) کفیر قابلیت تجزیه لاکتوز شیر را دارند، بنابراین توصیه می شود افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز (که نمی توانند شیر را هضم کنند) کفیر را جایگرین شیر کنند.

 

تأثیرات کفیر بر سلامتی چیست؟ آیا تا کنون اثرات منفی بر سلامتی انسان از آن گزارش شده است؟

کفیر یک محصولی است که در راستای سالم سازی باعث طول عمر، بهبود سیستم گوارشی و مانع تکثیر باکتری های ترشح کننده سموم (که پوست و مو را خراب می کنند) می شود. بنابراین کسانی که کفیر مصرف می کنند پوست و موی سالم تری دارند. کفیر همچنین از پوکی استخوان نیز جلوگیری می کند، کفیر در تنظیم فشار خون نیز نقش عمده ای دارد، اما تا کنون اطلاعاتی مبنی بر تأثیرات منفی کفیر بر سلامتی گزارش نشده است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.