چگونه زیبا شویم؟ (اسرار زیبایی از گذشته تا کنون)

برای اینکه گونه های زیبایی داشته باشید، با مهربانی صحبت کنید. برای اینکه چشمان دوست داشتنی داشته باشید، خوبی های مردم را بکاوید. برای اینکه بدن متناسبی داشته باشید، غذای خود را با افراد نیازمند تقسیم کنید.

0

تاثیر استراحت بر زیبایی:

اگر میخواهید صورت شفاف و سالمی داشته باشید به اندازه کافی استراحت کنید، یکی از اولین کارهایی که برای زیبایی به آن نیاز دارید ۸ ساعت خواب راحت و بدون مزاحمت است.

 

تاثیر آرامش بر زیبایی:

بیایید سعی آرامش خود را در شرایط مختلف حفظ کنید. برای این منظور باید ذهن خود را از ناراحتی ها و نا امیدی ها خالی کنید و استرس را از خود دور کنید. یوگا و مدیتیشن برای بدست آوردن آرامش بسیار مفید هستند. عبادت کردن و راز و نیاز کردن با معبود برای کسانی که اعتقاد دارند بسیار مفید و مناسب است.

 

تاثیر ورزش بر زیبایی:

ورزش کردن راهی برای داشتن بدن مناسب است ولی این ورزش اگر به صورت مداوم و منظم انجام شود تبدیل به راهی برای از بین بردن استرس می شود.

• مطلب «کاهش استرس با این ۱۰ ماده ی غذایی» را مطالعه کنید در این زمینه به شما کمک می کند.

 

 سم زدایی:  نوشیدن ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب در روز یک روش بسیار موثر برای دفع سموم از بدن است.

 

تاثیر رژیم غذایی بر زیبایی:

سبزیجات، سالادها، مغزها، میوه های خشک شده و میوه های تازه در رژیم غذایی شما گنجانده شود. اگر میخواهید سلامت فعال و زیبا باشید مصرف این مواد غذایی ضروری است و البته باید از الکل، مواد مخدر و غذا های حاضری هم صرف نظر کنید.

تاثیر رژیم غذایی بر زیبایی

 

مراقبت از موها: ماساژ موها با روغن باید حداقل ماهی یکبار انجام شود.

روغن زیتون، روغن کرچک، روغن بادام، روغن نارگیل همه برای موها مفید هستند. در ضمن برای حفاظت از موهای خود باید از یک شامپوی ملایم استفاده کنید.

مراقبت از ناخن ها: ناخن ها را باید مرتبا تمیز کنید و از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید تا ناخن های براق و زیبایی داشته باشید.

مراقبت از چشم ها: مطمئن شوید که چشم های شما به اندازه کافی استراحت می کنند. با نگاه کردن طولانی به تلویزیون و مانیتور فشار زیادی به آنها وارد می کنید. چشم های خود را با آب سرد تمیز بشورید.

برای اطمینان از سلامت چشم و عدم پیشروی یک نارسایی باید به طور مرتب آنها را چک آپ کنید. از یک کرم دور چشم مقوی استفاده کنید تا پوست دور چشم شما نرم و ملایم باشد.

 

مراقبت از پوست برای زیبایی:

برای پوست خود یک برنامه منظم نظافت و مراقبت از آن داشته باشید. از صابون و پاک کننده های ملایم برای شستشو استفاده کنید. پوست به مرطوب کننده احتیاج دارد در ضمن کیفیت مرطوب کننده ای که استفاده می کنید هم بسیار مهم است. امروزه بسته های مراقبت از پوست در بازار یافت می شوند که از مواد طبیعی ساخته شده اند مثلاً از جوشیده جو، عسل و شیر ساخته شده اند و می توانند برای صورت یا کل بدن مفید باشند.

 

تاثیر آرایش بر زیبایی:

کیفیت مواد آرایشی و بهداشتی که استفاده می کنید را فدای قیمت آن نکنید. در حالت ایده آل بهتر است کلاً مواد آرایشی استفاده نکنید. اگر به خاطر شغل خود مجبورید مرتباً صورت خود را آرایش کنید آن را برای مدت طولانی نگه ندارید تا اثر مخرب آن بر پوست شما کاهش یابد و قبل از رفتن به رختخواب حتماً آرایش خود را پاک کنید. برای کم اثر کردن آرایش زیاد، استفاده از پاک کننده ها و مرطوب کننده ها می تواند تا حدی موثر باشد.

اخطار: مطمئن شوید به هیچ یک از مواد آرایشی که استفاده می کنید حساسیت ندارید.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.