مصرف میوه در دوران بارداری

در دوران بارداری مصرف میوه از اهمیت زیادی برخوردار است. برای تامین نیازهای ضروری بدن به املاح و مواد معدنی, مصرف میوه تازه در طول روز بسیار مهم است.

0

در دوران بارداری مصرف میوه از اهمیت زیادی برخوردار است. برای تامین نیازهای ضروری بدن به املاح و مواد معدنی مصرف میوه تازه در طول روز بسیار مهم است. می خواهیم به برخی از مفیدترین میوه ها برای جای دادن در برنامه غذایی زنان باردار اشاره کنیم.

خانم‌های باردار برای دریافت انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدنشان باید میوه‌های مختلفی را در طول روز مصرف کنند تا سلامت خود و جنین شان تضمین شود.

دوران بارداری به دلیل حساسیت‌هایی که دارد نیاز به مراقبت‌های شدید دارد و داشتن تغذیه مناسب از مهمترین آن‌هاست و خانم‌های باردار باید بدانند که از چه رژیم غذایی استفاده کنند و چه خوراکی‌هایی را بخورند در اینجا به معرفی مواد غذایی که برای بانوان باردار مفید است می‌پردازیم .

اهمیت مصرف میوه در طول روز

مصرف انواع میوه‌ها به دلیل آنکه سرشار از ویتامین و مواد مغذی هستند به خانم‌های باردار توصیه می‌شود و این بانوان باید در طول روز چندین مرتبه انواع میوه‌ها و سبزیجات را مصرف کنند.شکی در این نیست که میوه های مختلف به دلیل داشتن املاح معدنی و ویتامین های گوناگون می توانند نقش مؤثری در رشد و تکامل جنین داشته باشند. از آن جایی که نیاز مادران باردار جهت دریافت ویتامین ها و املاح معدنی در زمان بارداری به دلیل وجود جنین بیشتر است پس بنابراین مصرف میوه های گوناگون در این دوران می تواند یکی از راه های سالم برای تامین ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز باشد.

میوه های آلرژی زا را جدی بگیرید.

این درست است که مصرف میوه‌ها بسیار مهم است، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که خوردن برخی از میوه‌ها می‌تواند برای شما حساسیت زا باشد و سبب بروز آلرژی شود که از جمله آنها می‌توان به توت فرنگی یا کیوی اشاره کرد، لذا اگر به میوه‌ای خاص حساسیت دارید دقت داشته باشید.

ویتامین C را فراموش نکنید.

ویتامین C سرشار از خواص مفید است و به خانم‌های باردار توصیه می‌شود که حتما در طول روز این ویتامین را مصرفت کنند، ویتامین C را می‌توان از سبزی‌های برگ سبز همچون کلم بروکلی و میوه‌های تازه مثل کیوی، توت، گوجه فرنگی، هندوانه، طالبی و پرتقال دریافت کرد.

مصرف میوه را قطع نکنید.

اغلب خانم‌های باردار در طول بارداری خود ویار را تجربه می‌کنند و در همین دوران علاقه چندانی به خوردن میوه از خود نشان نمی‌دهند، اما به این خانم‌ها توصیه می‌شود که مصرف میوه‌ها را به هیچ وجه قطع نکنند و حداقل پنج بار در روز از انواع میوه‌ها استفاده کنند زیرا این موضوع سبب سلامت آنها و جنین می‌شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.