فواید شاهدانه

دانه ی شاهدانه یکی از مفیدترین و بهترین دانه ها برای سلامت بدن انسان است.شاهدانه حاوی ویتامین های زیاد و خواص شگفت انگیزی است که مصرف آن باعث بهبود عملکرد بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

0

زیبایی پوست با مصرف شاهدانه:

شاهدانه دارای اسید چرب می باشد.می دانید که در اثر کمبود اسید چرب در بدن مشکلاتی نظیر مشکلات پوستی به وجود می آید.ترک خوردن پاشنه ی پا،به وجود آمدن لکه های سفت بر روی پوست و همینطور اگزاما ها شامل این مشکلات می شوند.با توجه به نتایج تحقیقات میتوان دریافت که شاهدانه در درمان این بیماری ها بخصوص اگزما مؤثر است.

سلامتی قلب با مصرف شاهدانه:

مصرف شاهدانه و همچنین روغن شاهدانه سبب متعادل شدن امگا ۳ و امگا ۶ بدن می شود.بیشتر روغن های موجود امگا ۶ بیشتری دارند و به همین دلیل مصرف ان ها موجب افزایش اسید های چرب در بدن می شود و اختلالات قلبی و عروقی را به وجود می آورند.تعادل موجود در شاهدانه و روغن آن باعث سلامت قلب و عروق می شود.

بهبود آرتروز و درد مفاصل با مصرف شاهدانه:

شاهدانه نسبت خوبی از اسیدهای چرب امگا۳ و ۶ را دارد و سرشار از مواد معدنی است. همین امر به کاهش التهاب بدن کمک خواهد کرد. برای اینکه بتوانید از خواص درمانی شاهدانه استفاده کنید، یک قاشق غذاخوری از روغن آن را به همراه روغن ماهی با کیفیت مصرف نمایید.

فواید استفاده از شاهدانه در دوران بارداری :

در دوران بارداری از شاهدانه برای جلوگیری از استفراغ شدید استفاده می کنند همچنین این گیاه در بهبود درد های پس از زایمان مؤثر است و آن ها را التیام می بخشد اما زیاده روی در مصرف آن در دوران بارداری خطرناک است همچنین از مصرف گیاه شاهدانه در این دوران باید جلو گیری کرد.

 

سایر فواید شاهدانه :

– ضد اسپاسم و انقباضات عضلانی است.

– مسهل است و در درمان یبوست کاربرد دارد.

– برای افرادی که دچار احتباس ادرار شده‌اند، کارساز است.

– ضد انگل معده است.

– در استعمال خارجی به خصوص روی تاول‌ها کاربرد دارد.

– گیاه شاهدانه ارزش زیادی برای معالجه کزاز دارد.

– گیاه شاهدانه مسکن واقعی و موثری برای درد شکم و معالجه میگرن و درد اعصاب و روماتیسم است.

– خوردن برگ آن رطوبت‌های معده را خشک می کند.

– روغن شاهدانه گرم و خشک است و برای درد گوش مفید است.
زیبایی پوست با مصرف شاهدانه:
– شاهدانه حاوی ویتامین های A,B1,B2,B3,B6,DوE می باشد.

 

لازم به ذکر است که خوردن زیاد از حد شاهدانه مضر است و موجب سردرد,تاری دید و درد معده می شود و در موارد مصرف زیاد باعث استفراغ می شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.