عرق اترج (بالنگ) چه خواصی دارد؟

عرق اترنج ضد اسهال و استفراغ، ضد عفونت،رفع عطش و سکسکه، تامین ویتامین بدن

0

بالنگ در کتب طب سنتی با نام اترج کبیر آمده است. میوه آن را به فارسی بالنگ گویند و از نظر گیاه شناسی واریته از بادرنگ است این درختچه دارای میوه های زشتی است که گاهی به وزن یک کیلو گرم میرسد. نوع دیگری از  بالنگ را بادرنگ مینامند و در کتب طب سنتی با نام های بادرنج،باذرنج و اترج صغیر آمده است بالنگ درختچه ای است به شکل غیر منظم، برگ آن با کمی اختلاف شبیه سایر مرکبات ولی میوه آن به کلی متفاوت و نوع کبیر آن در ابعاد یک خربزه کوچک است

شکل آن دراز از یک طرف متصل به شاخه کمی پهن و از طرف دیگر به نوک باریکی ختم میشود. پوست آن به رنگ زرد طلایی خیلی ضخیم، موج دار و دارای بر آمدگی هایی مانند تاول درشت است. قسمت عمده ی میوه را با پوست زرد و گوشت سفید داخل پوست را گرفته و تقریبا جایی برای پولپ ترش غیر خوراکی وسط آن باقی نگذارده است.

گل آن سفید است. بالنگ دارای پوست زرد رنگ طلایی، با بوی معطر به خصوص نوع کوچک آن که پوستش صاف است، معطرتر است. قسمت گوشتی سفید متصل به پوست خارجی آن ضخیم و کمی شیرین و قسمت پولپ وسط آنکه در میان پرده های ضخیم طولانی واقع شده است دارای الیاف و غلاف های پر از مایعی است که در بعضی انواع شیرین و در برخی ترش است. تخم های آن که در قسمت پولپ آن واقع است کمی دراز است و در غلاف سفیدی واقع و مغز، سفید و کمی تلخ است.

بالنگ.هربالیا

ترکیبات شیمیایی

بالنگ حاوی مقادیر زیادی سیترونلال که یک ترکیب آرامش دهنده بوده و در مان بیماران مبتلا به افسردگی و بیماری های روانی کاربرد دارد.

همچنین در پوست میوه بالنگ اسانس لیمونن، گاما، ترپینن، ژرانیال و نرال است.

خواص درمانی

از نظر طبیعت در نظر حکمای طب سنتی پوست زرد آن کمی گرم و خشک است و شحم آن یا به عبارت دیگر قسمت گوشت سفید داخلی متصل به پوست زرد آن ارقامی که این قسمت شیرین است از نظر طبیعت سرد و تر و خشک و برگ و شکوفه آن گرم و خشک است.از نظر خواص معتقدند که پوست زرد آن برای تقویت قلب و دماغ و کبد، سرد و معده احشای داخل شکم مفید است و برای تحلیل بادها و نفخ و کمک به هضم غذا موثر میباشد.

به‌خصوص مربای آن با عسل؛ البته با خوردن مربای آن اسراف نباید شود زیرا هضم آن مشکل می شود. دم کرده پوست زرد خشک شده آن قی صفراوی و جویدن آ خوشبو کننده دهان استاگر پوست و گوشت سفید خشک شده آن در لا به لای لباس ها بگذارندمانع بید زدن میشوند.روغن بالنگ از نظر طبیعت گرم و خشک است و مالیدن آن برای رفع بی حسی، فلجی، لقوه، رعشه و در مفاصل، سیاتیک، امراض سرددرد عصبی و درد کلیه، مثانه و خوشبوی عرق نافع است.

روغن شکوفه آن نیز همین اثر را دارد و  روغن برگ آن قوی تر است.

خوردن قسمت گوشت سفید  متصل به پوست زرد خارجی آن خیلی ثقیل است و دیر هضم می شود و مصرف آن باید به صورت مربا با شکر و یا عسل باشد.

آب قسمت مغز ترش مزه بالنگ اگر با غذا خورده شود برای مالیخولیا حاصل سودا نافع است و چون ترشی آن برای افراد سوداوی مضر است باید با شکر و قند شیرین شود و سپس خورده شود.

ضماد پخته تمام میوه بالنگ در سر که برای درد مفاصل و نقرس و ورق های مختلف نافع است. در چین از جوشاینده و پوست بالنگ به عنوان ضد سرفه نرم کننده ی سینه و ناراحتی لومباگو استفاده میکنند. تخم بالنگ کرم کش و ضد تب است. دم کرده سر شاخه تازه سبز و جوان آن را در شبه جزیره مالاریا  به عنوان اشتها آور و ضد گرما معالجه شکم درد  میخورند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.