خواص شیرین بیان (طبیعت گرم)

درمان ورم معده و روده، درمان زخم معده و اثنی عشر و امراض کلیه، درمان یرقان، درمان سرماخوردگی، سرفه و گرفتگی صدا

0

نحوه استفاده: قبل از هر غذا یک استکان و بعد از هر غذا نصف استکان

شیرین بیان Licorice نوعی گیاه با دوام است که طول آن به ۳ نا ۷ پا می رسد و سیستم ریشه ای پرشاخ و برگی دارد. ریشه های آن مشتمل بر بخش های مستقیم چوب چین و چروک دار و الیافی بلند و سیلندری شکل است و به طور افقی در زیرزمین رشد می کند. ریشه های این گیاه در بیرون از زمین به رنگ قهوه ای و در زیر خاک به رنگ زرد است.

شیرین بیان اسپانیایی (Glycyrrhiza glabra)  به صورت خودرو در برخی از نقاط اروپا و آسیا می‌روید. “گلی سیریزین” Glycyrrhizin به عنوان ماده‌ای فعال در ریشه شیرین بیان پنجاه برابر از شکر شیرینتر است.

این ماده حاوی ترکیبی به نام “اسید گلی سیریزیک” مخلوط با نمک‌های پتاسیم و کلسیم است. گلی سیریزین و اسید گلی سیریزیک برای درمان زخم‌های گوارشی مفید است. فرآورده‌های حاصله از شیرین بیان از ریشه‌ها و ساقه‌های زیرزمینی گیاه فراهم می‌آیند. گلی سیریزین و اسید گلی سیریزیک مهمترین مواد موجود در این گیاه هستند.

ریشه‌های این گیاه حاوی کومارین، فلاون، روغنهای فرار و استرول گیاهی نیز هست. از شیرین بیان برای درمان انواع سرفه‌ها و نیز به عنوان یک داروی مسکن در پوست، اسپاسم و تورم، برونشیت، روماتیسم و روم مفاصل و به عنوان ملین استفاده می‌شود. بسیاری از پزشکان فرآورده‌های تهیه شده از ریشه این گیاه را برای درمان زخم گوارشی و التهاب معده مزمن تجویز می‌کنند (گاستریت مزمن).

برخی دیگر ریشه این گیاه را برای نارسایی اولیه فوق کلیه تجویز می‌کنند. البته همیشه باید شیرین بیان را با احتیاط مصرف کرد. چون ماده گلی سیریزین و اسید گلی سیریزیک موجود در آن می‌تواند به غدد فوق کلیه آسیب رساند.

شیرین بیان گیاهی است چندساله و از خانواده ی بقولات Fabaceae که ارتفاع آن گاه به ۱ تا ۲ متر می رسد. برگ های آن به فرم شانه ای مرکب فرد می باشند که برگچه های آن دارای حالت چسبناکی هستند. میوه ی این گیاه از نوع نیام است که معمولا هر میوه دارای ۳ تا ۶ عدد دانه ی لوبیایی شکل می باشد. ریشه ها و ریزوم های این گیاه دارای پوستی قهوه ای رنگ هستند که پس از جدا کردن این پوسته ی خارجی به سایر قسمت های ریشه می رسیم که به رنگ زرد دیده می شوند و دارای طعم شیرینی می باشند.

زمان ظهور گلها اوایل تابستان است. ریشه شیرین بیان نسبتا قطور بوده و طویل می باشد به طوریکه از ۳۰ تا ۲۰۰ سانتی متر طول دارد.

 

شیرین بیان انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

۱ – واریته اسپانیایی G. Typical  که میوه آن صاف و بدون کرک است و ریزومهای قهوه‌ای به قطر ۶ تا ۱۸ میلیمتر می باشد.

۲ – واریته روسی G. glandulifera   که پیکره رویشی آن چسبناک است و دارای ریشه‌های متعدد به ضخامت ۵ سانتی متر پوست ریشه فلس‌ دار و قهوه‌ای رنگ و دارای شیرینی ملایم دارد.

۳ – واریته ترکی G. pallida  که ضخامت ریشه آن حدود ۸ سانتی متر است.

۴ – واریته ایرانی G. violacca  که ریشه‌های آن نیز بسیار ضخیم است.

گیاه شیرین بیان

خواص دارویی

شیرین بیان از نظر طب قدیم ایران معتدل است.

شیرین بیان را به صورت قطعات کوچک به قطر ۵.۰ سانتیمتر و طول ۵.۱ سانتیمتر به فروش میرسانند.

۱) مهمترین خاصیت شیرین بیان که جدیداً کشف شده است و در اروپا و آمریکا استفاده می‌شود، درمان  زخم معده و سرطان معده است و برای این منظور شربت شیرین بیان را تهیه کرده  و هر روز به مقدار یک قاشق غذا خوری قبل از غذا به مریض بدهید و اگر این عمل را تا ۴ ماه تکرار کنید، شخص معالجه خواهد شد.

۲) برای تقویت عمومی بدن مفید است

۳) خوردن آن از پیری جلوگیری می کند.

۴) برای نرم کردن سینه موثر است

۵) زخم ها و تاول­های پوست را با چای شیرین بیان شستشو دهید تا زود خوب شود.

۶) ملین است و معمولا آنرا با گیاهان دیگر مخلوط میکنند که انقباضات را کم می کند.

۷) مدر و عرق آور است.

۸) برای برطرف کردن زخم و التهاب دهان ریشه شیرین بیان را بمکید.

۹) سرفه را برطرف می کند.

۱۰) ورم معده را برطرف می کند.

۱۱) تنگی نفس را تسکین می دهد.

۱۲) برای درمان سوء هاضمه مفید است.

۱۳) برای از بین بردن نفخ شکم مفید است.

۱۴) چشم را تقویت کرده و رفع سردرد می کند برای این منظو از فرمول زیراستفاده کنید :۲ گرم ریشه شیرین بیان را پودر کرده و با یک گرم شکر و یک گرم رازیانه مخلوط کنید سپس آنرا در آب خیس کرده و هر روز بخورید.

۱۵) برای درمان موخوره چای شیرین بیان را به سر بمالید.

۱۶) برای رفع بوی بد زیر بغل و پا از برگ های شیرین بیان پماد درست کرده و در این قسمت ها بگذارید.

 

طرز استفاده

دم کرده شیرین بیان: مقدار ۵۰گرم ریشه بدون پوست شیرین بیان را آسیاب کرده و در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد.

جوشانده شیرین بیان: ۲۰ گرم ریشه شیرین بیان بدون پوست را آسیاب کرده و در ۱۰۰ گرم آب ریخته و آنقدر بجوشانید که دو سوم آن باقی بماند.

شربت شیرین بیان: ریشه شیرین بیان بدون پوست را آسیاب کرده و با آب مخلوط کرده و آنقدر بجوشانید تا غلیظ شود.

تکه های شیرین بیان: مانند آب نبات می توانید در دهان گذاشته و بمکید.

 

مضرات

استفاده زیاد از شیرین بیان برای طحال مضر است و اگر می خواهید از شیرین بیان برای برطرف کردن بیماری و برای مدت طولانی استفاده کنید بهتر است آنرا با کتیرا بخورید.

 

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.