عرق برگ زیتون چه خواص درمانی دارد؟

برگ زیتون پایین آورنده ی قند خون، مفید برای نارسایی های کبدی،رافع سردرد، تقویت حافظه، مدر، تسکین درد دندان می باشد.

1

برگ های درخت زیتون از دوران باستان برای مقاصد پزشکی مورد استفاده بوده است و پژوهش های آزمایشگاهی مدرن نشان دهنده ی آن است که عصاره برگ زیتون دارای خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و آنتی اکسیدان است.

برگ زیتون.هربالیا

خواص عرق برگ زیتون

۱. برگ زیتون برای مقابله با چاقی مفید است.
یک پژوهش جدید نشان داده است که یک فنجان قهوه به همراه عصاره برگ زیتون میتواند برای مقابله با چاقی مفید باشد. در این پژوهش محققان به موش های آزمایشگاهی رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات و چربی زیاد به مدت هشت هفته دادند تا اینکه موش ها به سندرم متابولیک دچار شدند. سپس به این موش ها قهوه غنی شده با عصاره برگ زیتون به مدت هشت هفته دیگر خورانده شد.پژوهش گران متوجه شدند که بعد از مصرف این نوشیدنی، علائمی از بهبودی در قلب و عروق، کبد و بهبود علائم متابولیکی در موشها مشاهده اما در موش هایی که قهوه معمولی مصرف کرده بودند، این علایم بهبود دیده نشد.

عصاره برگ زیتون به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، وزن را کاهش میدهد. نقش التهاب به عنوان عاملی که موجب ذخیره چربی میشود مجوز مطالعات در زمینه ی چاقی در سراسر دنیا است.
۲. عصاره برگ زیتون کنترل کننده فشار خون است. تحقیقات نشان می دهد از آنجایی که برگ زیتون عوامل زمینه ای فشارخون مثل چاقی، کلسترول خون و قند خون را کنترل می کند، میتواند باعث کاهش فشار خون نیز شود.

مردم منطقه مدیترانه کمتر از سایر مناطق دنیا به بیماری های قلبی عروقی مبتلا میباشند. یکی از دلایل آن مصرف فراورده های مختلف زیتون میدانند. قسمت های مورد استفاده زیتون، روغن، میوه و برگ آن است. از بین این قسمت ها برگ، برگ زیتون دارای خواص مفید بیشتری است؛ زیرا در هنگام تهیه، مواد موثر آن کمتر آسیب می بیند. از طرفی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. گرچه بر حسب عادات غذایی، فرد میتواند از میوه و روغن زیتون نیز به صورت موازی استفاده کند.

برگ درخت زیتون.هربالیانحوه استفاده از برگ زیتون

برگ زیتون را میتوانید به دو صورت استفاده کنید:
_ روزی دو بار همانند چای آن را دم کرده و میل کنید.
_ روزی یک بار به میزان یک قاشق غذا خوری از آن به سالاد استفاده کنید.
در نظر داشته باشید که طعم برگ زیتون کمی تلخ است. برای برطرف کردن طعم تلخ آن میتوانید از یک شیرین کننده یا طعم دهنده مناسب مانند نعنا استفاده نمایید.

ضمناٌ یکی از فراورده های این محصول کپسول زیتونکس میباشد. که از عصاره برگ درخت زیتون تهیه شده است. این محصول باعث گشادی عروق، ممانعت از تجمع پلاکت ها و دفع ادرار میشود. در نتیجه برای کاهش فشار خون و حفظ سلامت قلب و عروق میتواند قابل توصیه باشد.

همچنین عرق برگ زیتون هم محصولی دیگر از برگ زیتون می باشد که میتواند روزی دو فنجان صبح و عصر میل شود.
۳. برگ زیتون ضد سرطان است. گروهی از محققان دانشگاه کوردوبا واقع در جنوب اسپانیا ثابت کردند که برگ درخت زیتون اثر ضد سرطانی دارد و در درمان سرطان خون موثر است. محققان اسپانیایی امروز گفتند که تازگی اصلی این مطالعه در شناسایی و اندازه گیری ترکیبات طبیعی موسوم به «فنول ها» در برگ های زیتون میباشد.

در این مطالعه از «مگس سرکه» استفاده و مشاهده کردند که عصاره برگ زیتون در این مگس، حشره را نبست به صدمات فرسودگی سلولی محافظت میکند. مطالعات همچنین ثابت کردند که عصاره برگ زیتون خواص ضد سرطانی و کشنده سلول های توموری دارد و آن را برای درمان سرطان خون در چندین نفر استفاده کردند. این در حالی است که کارخانجات تا به حال برگ زیتون را دور می انداختند و یا آن را برای تولید انرژی استفاده میکردند.
۴. برگ زیتون خاصیت ضد میکروبی و قارچی دارد. آزمایش ها بر روی حیوانات نشان میدهد که برگ زیتون دارای خواص آنتی اکسیدان، ضد میکروب و قارچ و ویروس تبخال می باشد.
۵. برگ زیتون قند خون را نیز کاهش می دهد. برای این کار، بر روی ۸ گرم خشک شده ی برگ، یک استکان آب ریخته و مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه میجوشانیم و سپس صاف کرده و پس از سرد شدن میل می کنیم، این مقدار را میتوان ۳ یا ۴ بار در روز تکرار کرد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد
1 دیدگاه
  1. رضا می گوید

    ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.