خواص درمانی خارشتر

0

خارشتر گیاهی دارویی است که در بیابان ها و مناطق خشک بسیار پیدا میشود که در خواص آن میتوان به وجود موادی در ریشه آن که در تقویت سیستم دفاعی بدن موثر است.
خارشتر گیاهی است چندصد ساله به ارتفاع ۲۰ تا ۱۲۰ سانتی متر و دارای شاخه های متعدد خاردار به رنگ سبز تا سبز مات. در دنیا، ۱۲ گونه خارشتر وجود دارد که فقط دو گونه آن در ایران میروید.

ریشه ی خار شتر بسیار عمیق، قوی و گسترده است؛ به طوری که یکی از عوامل تخریب بناهای ساختمانی به شمار میرود. این گیاه معمولا در بیابان ها و مناطق کویری میروید؛ اما به صورت یک علف هرز سمج در اکثر مزارع، باغها و زمین های دست ورزی شده به سرعت گسترش پیدا میکند و حتی گاهی اسفالت را نیز شکافته و از آن سربر می آورد.
جالب است بدانیم هرچند خارشتر، مورد تعلیف شتر و بز قرار میگیرد و زنبور عسل نیز به گل های آن علاقه دارد، اما تنها در بعضی زیست بوم های خاص و در صورت وجود و فعالیت حشره ای خاص میتواند ترنجبین تولید کند.

خواص و کاربرد خارشتر

طبیعت خارشتر از نظر حکمای طب سنتی خیلی گرم و خشک است و به عنوان مدر و مسهل از آن بهره میبرند. همچنین،جوشانده آن معرق و مالیدن روغن برگ های آن برای روماتیسم مفید است.گل های آن نیز برای التیام بواسیر موثر است.

بر خلاف باور رایج و برخی مطالب مکتوب و مجازی، عرق خارشتر هیچ تاثیری در از بین بردن سنگ های کلیوی و مثانه ندارد. بر همین اساس، بر طبق تحقیقاتی که به سرپرستی پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری انجام شده است، تاثیر عرق خارشتر بر دفع سنگ های کلیه و مثانه، به لحاظ علمی تایید نشده است.

خواص دارویی خارشتر:

  1. مواد موجود در ریشه خارشتر می‌تواند در تقویت سیستم دفاعی بدن موثر واقع شود و لذا گزینه مناسبی برای درمان و مهار بیماری ایدز به شمار می‌رود.
  2. از خواص خارشتر معرق بودن آن است و لذا از جوشانده خارشتر به عنوان مدر و مسهل بهره می‌برند.
  3. جلوگیری از اضافه وزن و چاقی (هر بار نصف لیوان عرق خارشتر با نصف لیوان آب مخلوط و میل شود.)
  4. خاصیت چربی سوزی
  5. درمان روماتیسم (مالیدن روغن برگ‌های خارشتر)
  6. التیام دهنده و ترمیم کننده جراحات و زخم‌ها (استفاده از خاکستر خارشتر)
  7. ضد سیاه سرفه، تب و لرز
  8. التیام دهنده بواسیر و زخم‌های مقعدی (استفاده از ضماد گیاه خارشتر)

طرز استفاده و مقدار مصرف خارشتر

برای استفاده از خواص خارشتر به صورت دم کرده یا جوشانده یا از طریق تقطیر عرق گیاه به خصوص عرق ریشه آن مصرف می‌شود.

سه نوبت در روز هر نوبت ۱ قاشق غذاخوری از پودر گیاه را داخل یک لیوان آب جوش دم کنید و پس از ۱۵ دقیقه آن را صاف و قبل از غذا میل شود.

دم کرده: برای استفاده از دم کرده آن ۲۰ تا ۵۰ گرم از ان را در یک لیتر آب جوش دم کرده و هر روز چند بار هر دفعه یک فنجان از آب صاف کرده آن را بنوشید.

استعمال به شکل ضماد: مالیدن کوبیده شاخه و برگ و ریشه آن در سرکه پرورده برای تسکین دردها مفید است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.